Намагалася через банк повернути кошти і могла б це зробити, якби вчасно і належно спрацювали правоохоронні органи, але цього не сталося.
Нині тернополянка робить усе, щоб викрити шахраїв, хоча розуміє, що вони «промишляють» під надійним «прикриттям». Світлана навчена гірким досвідом відстоювати свої права до кінця. П’ять років вона в судах доводила свою правоту через незаконне звільнення з роботи, а також захищала себе через сфабриковану проти неї справу. І перемогла! Показовим є те, що суди визнали обвинувачення на її адресу безпідставними і держава виплатила їй моральну компенсацію в розмірі 130 тисяч гривень! Поставити крапку у важкій боротьбі хоче ще в Європейському суді, де її справа чекає розгляду.
«За шахраями стоять впливові особи…»
— Зрозумівши, що перерахувала гроші шахраям, я звернулася до «ПриватБанку», — розповіла «НОВІЙ…» Світлана Лемега. — У службі безпеки банку повідомили, що упродовж п’яти робочих днів можуть повернути кошти, якщо правоохоронці внесуть мою заяву про злочин до ЄРДР, визнають мене потерпілою. Шахраї зняли гроші в одному із відділень Харкова. Того ж дня я написала заяву в поліцію, її мали внести протягом 24 години до ЄРДР, але розгляд затягнувся надовго, результату нема донині…
Про факт шахрайства Світлана повідомила поліцію 30 серпня, розглянули її заяву 14 вересня, а 17 вересня вона отримала відповідь від начальника Тернопільського міського відділу поліції Сергія Гаврилюка, в якій зазначено, що в її матеріалах… не вбачається підстав для внесення до ЄРДР.
— Два тижні розглядали мою заяву, щоб з’ясувати, чи мене ошукали. За цей час я втратила можливість повернути гроші через банк, — обурюється Світлана. — Вивчали заяву багато осіб — це «ріпка» по-поліцейськи! У доповідній записці керівнику поліції від його «спеціалістів» описано довгі муки розгляду мого звернення. Майор поліції М. Вербовський передав заяву про злочин підполковнику поліції С. Гатанюку, Гатанюк — майору поліції А. Фірману, Фірман — майору поліції
Л. Довбушу, Довбуш — капітану поліції В. Кусому, Кусий — старшому лейтенанту поліції М. Мазурчаку… І в результаті мені відмовили в порушенні кримінального провадження. Лише після моєї скарги на «гарячу лінію» до Києва на дії правоохоронців мою справу внесли до ЄРДР. У доповідній керівникові обласної поліції капітаном поліції Павлом Підперигорою зазначено: «Внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків вищевказаними працівниками Тернопільського відділу поліції не було вжито заходів для внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР…» Мою заяву перекидали між десятком правоохоронців і ніхто чомусь не побачив ознак правопорушення. Насправді вони не зацікавлені розкривати такі злочини… За шахраями стоять впливові особи, тому їм усе так легко сходить із рук. У банку мені повідомили, що на картку Євгена Семейка, на яку я перерахувала кошти за товар, щодня надходять величезні суми від людей з усіх куточків України. А ще я дізналася, що інший шахрай з тієї ж «спілки» — Роман Якименко, на рахунок якого казали моїй колезі скинути гроші, раніше був суджений. Вочевидь, вони співпрацюють з поліцією, бо як інакше пояснити безкарність їхніх злочинних дій. Зверталася я і в кіберполіцію Харкова з надією прискорити розслідування, але звідти лише дали відписку, що злочин має розкрити поліція за місцем моєї реєстрації.
Виграла в суді справу проти… держави
Два тижні тому Світлана Лемега була на прийомі в керівника обласної поліції. Їй пообіцяли взяти справу про шахрайство на контроль.
— Якби поліція хотіла розкрити злочин, то це можна зробити елементарно, — каже підприємець. — Я ішла в поліцію і сподівалася, що вони знайдуть шахраїв, адже є усі їхні дані, номери телефонів. Правоохоронців, які не внесли справу до ЄРДР, карають дисциплінарним проступком — «погладять по голові» і вони далі «працюють». Якби їм призначали штрафи за нехтування законом, то вони б не гралися в «ріпку». Олександр Миколайович визнав, що дії підлеглих були некомпетентними, але пояснив це браком кадрів, великим навантаженням на слідчих. Про втрачені кошти я вже забула, для мене головне зараз — зупинити шахраїв. Знаю, що вони «промишляють» з січня 2019-го року і їх чомусь не бачить поліція. Кількість шахраїв в Україні стрімко зростає, бо з ними ніхто не бореться. Замість десятків «трутнів» у поліції треба залишити кількох порядних працьовитих людей і дати їм нормальну зарплату — тоді злочини розкриватимуть. Я показала відповідь із поліції своєму 14-річному синові і розповіла, що нікого не карають за шахрайство. «Мамо, чому ти дивуєшся, якщо сім працівників поліції, починаючи від старшого лейтенанта і завершуючи підполковником поліції, порушили закон», — сказав син. Дитина права! Саме правоохоронці сприяють збільшенню шахрайських дій через свою бездіяльність і незнання законів. На жаль, позитивних змін у нашій державі наразі ще дуже мало…
Олександр Богомол пообіцяв узяти дану справу під контроль. Так, я можу й сама писати клопотання, зібрати докази, сама подати до суду на шахраїв, але для чого тоді слідчі?.. Я могла б нині подати до суду на бездіяльність поліції і отримати моральну компенсацію через втрату шансу повернути свої кошти, але це їх не змінить. Важливо, щоб правоохоронці почали якісно працювати. Через мої попередні поневіряння по судах держава виплатила мені компенсацію. Гроші надійшли цьогоріч на День прапора! З того дня не знімаю стягу зі свого магазину! Добре, що я добилася справедливості, хоч і колосальними зусиллями, але чому держава має відповідати за бездіяльність, а то й злочинні дії правоохоронних органів?.. Ці питання громадськості потрібно гостро ставити перед владою, щоб зміни нарешті відбулися.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: тернополянка, шахрайство