Сторони обговорювали низку важливих питань у сфері екології. Значну увагу зосередили на розв’язанні проблеми перероблення твердих побутових відходів і агрохімікатів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ. А також на розвитку природно-заповідного фонду області.
Утилізація сміття
Розпорядженням очільника Тернопільської облдержадміністрації передбачено виділення 14,5 га землі під Малашівським сміттєзвалищем для будівництва сміттєпереробного комплексу.
– На території Тернопільської області багато проблем, пов’язаних з ліквідацією стихійних сміттєзвалищ та будівництвом полігонів по переробленню сміття, — наголосив Степан Барна. – Ми маємо стратегію розвитку, яка передбачає створення щонайменше чотирьох округів утилізації сміття у Тернопільській області (Тернопіль, Кременець, Бережани та Чортків).
За його словами, у Бережанах і Кременці вже виділені відповідні земельні ділянки та впорядкована вся необхідна документація. Роботи з їх облаштування можуть розпочати вже цьогоріч, після проведення аудиту твердих побутових відходів.
Очільник області висловив сподівання, що Бережанська міська рада візьме на свій баланс сміттєсортувальну лінію, придбану ще у 2009 році. На жаль, їй не знайшли застосування у міськраді Тернополя, для якої та і була придбана.
Перероблення агрохімікатів
Як повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, на території України (в тому числі й на Тернопільщині) знаходиться близько 11,5 тис. тонн агрохімікатів, що залишилися ще з радянських часів. Це доволі великий об’єм, який потребує належної утилізації. На жаль, таких утилізаторів в Україні немає. Втім, віднедавна, здійснювати перероблення цих відходів можна закордоном. Це стало можливим завдяки внесеним змінам до постанов Кабміну.
– Органи місцевого самоврядування на території яких знаходяться старі склади, можуть залучати ліцензіатів, які зберуть і вивезуть відходи на утилізацію. Все це відбуватиметься в рамках реалізації природоохоронної програми, кошти на яку передбачені з екологічного податку, — зазначив Остап Семерак. – Ця процедура відбуватиметься через систему PROZORRO за мінімальною ціною. Державна екологічна інспекція буде здійснювати плановий і позаплановий контроль цих заходів органами місцевого самоврядування.
Природно-заповідний фонд
— Ми збільшили видатки на матеріально-технічну базу для охорони природно-заповідного фонду Тернопільщини та боротьби з браконьєрством. Цього року маємо намір виділити додаткові кошти на землевпорядну документацію об’єктів національного рівня, — повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Відповідно до стратегії регіонального розвитку Тернопільської області, передбачається розширення площ природно-заповідного фонду. Степан Барна сподівається, що ця стратегія охопить щонайменше 19% території області й, що інтереси суб’єктів господарювання та жителів Тернопільщини будуть враховані.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: міністр екології та природних ресурсів, Остап Семерак, Степан Барна, ТОДА