— Держава, яка хоче вирішити свої внутрішні проблеми, повинна спочатку вирішити проблеми культури та освіти, — переконаний заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. — Для того, аби тернополяни отримали більше можливостей для реалізації мистецьких проектів, ми ініціювали та створили у Тернополі “Мистецький кластер”. Він передбачає міцну взаємодію установ різних галузей та закладів мистецького і культурного спрямування, інтегруватиме усі види мистецтва, буде підтримувати таланти і стане флагманом для культури міста. До нього увійшли понад два десятки закладів та установ міста: художні та музичні школи, бібліотеки, Центр дитячої творчості, інститут мистецтв, музичне училище, заклади, які опікуються дітьми з особливими потребами і людьми похилого віку. “Мистецький кластер Тернополя” — це об’єднання зусиль та формування проектів у такому форматі, які були б цікаві для суспільства. Не закостенілі, а цікаві, неординарні, створені на стику різних напрямків.
«Мистецький кластер» репрезентували тернопільській громаді 15 травня. Стартували з фундації Йосифа Сліпого, показавши, що підтримуємо певні традиційні цінності і хотіли би порушувати питання духовності. Ми хочемо налаштувати наших митців на роботу з категорією дітей із особливими потребами, з літніми тернополянами. Ми вже маємо досвід співпраці Тернопільського навчально-реабілітаційного центру із Тернопільською Кінокомісією, що вилились у створення мультфільму, Тернопільської обласної експериментальної комп-
лексної школи мистецтв ім. І. Герети із соціальною ініціативою “Єднання поколінь”, яка працює з людьми поважного віку. І, в принципі, ця ініціатива допоможе нам побачити формати, які нині є затребуваними.
Ми маємо багато успішних проектів, про які варто знати. Завдяки роботі кластеру мистецькі проекти отримуватимуть більше інформаційного поширення, а створене нами об’єднання мистецьких закладів, творчих спілок, громадських організацій та окремих митців пришвидшить їх реалізацію. Кластер має відкритий формат, тож долучитися до нього можуть усі охочі. Ми очікуємо на ідеї, проекти, які передбачають взаємодію різних секторів: освіта-культура, бібліотечна справа, мистецькі організації та митці… Я не раз мав нагоду переконатися, що ті міста, у яких є зростання креативності, демонструють економічне зростання. Це взаємопов’язані речі. Нині склалася така тенденція, що інвестори при виборі площадок для розміщення своїх інвестицій оцінюють наявність стартапів та креативної індустрії.
Тернопілля здатне генерувати ідеї, котрі нині необхідні Україні. Ми уже започаткували декілька проектів, які пропагуються в інших областях України, масштабуються у великих містах… І я переконаний, що ми за короткий час зможемо дати Україні, на загал, проект форматів, які будуть цікавими для різних міст.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Леонід Бицюра, Мистецький кластер, Тернопіль