Оборона
Відновлення військових частин на Тернопільщині, які занедбані за останніх 10-15 років, почнеться з Теребовлі, далі – у Чорткові, Бережанах та Кременці. На це вже виділено 13 млн. грн. Обласна адміністрація та Теребовлянська РДА зобов’язалися повністю відновити котельню та підвести комунікації, що обійдеться приблизно у 1,5 млн. грн. Казарми, штаб, їдальня, медпункт та інші об’єкти фінансуватимуться з Міноборони. На території частини в Теребовлі вже освятили новозбудовану капличку. У серпні-вересні тут розпочнуть активні ремонтні роботи, очікується, що військових дана частина зможе прийняти вже наприкінці цього року. Продовжується і підтримка 44-ої окремої артилерійської бригади. У червні ще п’ять районів області передали для потреб бійців шефську допомогу на суму майже 50 тис. грн., у травні шефську допомогу передали 8 інших районів Тернопільщини, а також Департамент агропромислового розвитку та відділ сім’ї та молоді ОДА. Загальна сума склала 116 тис. грн.
Економіка

За підсумками першого кварталу Тернопільська область має позитивну динаміку розвитку. Серед районів у п’ятірці кращих Тернопільський, Заліщицький, Підволочиський, Чортківський та Збаразький. У промисловості забезпечено зростання за перший квартал на 6% — цифра тішить, бо за такий період у 2015-ому спостерігався спад — 7,9%. Продовжуємо демонструвати позитивне сальдо зовнішньої торгівлі: $13,5 млн. “у плюсі”.
Децентралізація в дії — це надходження до загального фонду місцевих бюджетів. За чотири місяці цього року ми отримали 589,1 млн. грн., тоді як минулої весни ця цифра була на 47% меншою. Важливо те, що саме ці кошти залишаються в області і можуть бути спрямовані на вирішення нагальних проблем краю. Капітальні інвестиції збільшилися на 60%. Цьогоріч нам вдалося також уповільнити зростання цін на споживчі товари. Нині в області зростання цін зафіксовано на рівні 1,4%, тоді як торік ситуація була значно гіршою – вартість товарів та послуг підвищилася на 20%.
Туризм

Потік туристів на Тернопільщині лише за півроку збільшився на 15%. Отже, популяризація наших замків, Зарваниці, Почаєва та фестивалів – це правильна стратегія. Близько 5 млн. туристів відвідують наш край як учасники релігійно-паломницьких турів. Цього року тільки у Зарваниці 16-17 липня ми очікуємо понад 1 млн. прочан, традиційний фестиваль “Дзвони Лемківщини” 6-7 серпня готується прийняти 50 тисяч учасників, “Братина” цьогоріч об’єднала п’ять областей, а на “Святах замків” уже побували близько 30 тисяч гостей. Усі ці заходи важливі тим, що поряд із промоцією Тернопільської області сприяють покращенню інфраструктури у містечках та селах, де відбуваються, а також дають додаткову можливість реалізувати свою продукцію народним умільцям та місцевим виробникам.
Безпека

Важливо, щоб мешканці Тернопільщини почувалися захищеними, а тому поліцейська станція має бути у кожній громаді, переконаний голова Тернопільської ОДА Степан Барна. У червні відкрилися ще дві із них — у Копичинцях Гусятинського та Мельниці-Подільській Борщівського району. З початку реформи в області відкриті також станції у Золотому Потоці (Бучацький р-н), у Микулинцях (Теребовлянський р-н), у Вишнівці (Збаразький р-н), у Почаєві (Кременецький р-н). Загалом у рамках пілотного проекту на Тернопільщині їх планують відкрити 17.
Інвестиції

Підбито підсумки форуму “Тернопільщина Invest-2016” — першого в історії області заходу, який на практиці продемонстрував можливості краю. В налагоджені співпраці з ТОВ “ОСП Корпорація ВАТРА” зацікавились підприємці з Литовської Республіки. Представники бізнесу Німеччини та Польщі практично вже готові розпочати капіталовкладення в будівництво потужного агрокомбінату в с. Яструбово Козівського району. Крім того, польських інвесторів зацікавила можливість будівництва сонячної електростанції у м. Бережани. Учасники інвест-форуму з Аджарії розглядають можливість співпраці з ТОВ “Микулинецький бровар”. Кількість іноземних капіталовкладень в Тернопільщину вселяє надію – вони зросли на 1,5%, хоча в останні два роки інвестори масово виводять капітал з України. Найбільше коштів вкладено в промисловість — близько 60%, у транспорт — 18%, у сільське господарство — понад 12%. Обласна адміністрація зацікавлена у створені в області нових робочих місць, тому підкреслює, що кожному інвестору будуть створені максимально сприятливі умови.
Медицина

Медичні послуги на Тернопільщині повинні надаватися максимально якісно і бути доступні кожному мешканцеві краю. На цьому постійно наголошує голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час робочих нарад, зустрічей у громадах, оглядів медичних об’єктів. У червні запрацювала станція швидкої допомоги у с. Струсів Теребовлянського району. З обласного бюджету для цього виділили 320 тис. грн., сільська рада надала 80 тис. грн. Для 8 тисяч мешканців області відкриття станції є важливим, бо тепер медики зможуть надавати їм допомогу оперативніше. До кінця 2016-го заплановано відкрити ще три станції швидкої — у Бережанському, Збаразькому та Бучацькому районах.
Діти

Стартував оздоровчий сезон – 140 юних мешканців Тернопілля прийняв табір “Лісова пісня” у м. Борщів, ще 70 – “Збруч” у смт. Скала-Подільська. Це діти пільгових категорій — сироти, позбавлені батьківського піклування, такі, що проживають у малозабезпечених сім’ях, діти учасників АТО, а також творчі та обдаровані. Окрім того, 45 дітей, чиї батьки захищають країну на Сході, вирушили у сонячну Хорватію, наступна група готується до поїздки у Польщу.
Джерело: НОВА Тернопільська газета