Середа, 09 квітня 2025
• «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини
Тернополянка Тамара Корольчук: «Закохалася в Париж, не знаючи, що знайду там своє кохання»

Автор: Опубліковано: 17 Грудня о 11:54 444


Нині вона також працює б’юті-майстром, але… вже в Парижі, де живе разом із коханим.


Те, що Париж не просто так називають містом закоханих, тернополянка Тамара Корольчук знає з власного досвіду. Рік тому вона вперше побувала у місті-мрії, і це змінило її життя! У Тернополі дівчина мала власну студію краси, де працювала стилістом, роблячи макіяжі та зачіски, і майстром із нарощування вій. Нині вона також працює б’юті-майстром, але… вже в Парижі, де живе разом із коханим.

– Тамаро, ти часто мандрувала – і по Україні, і за кордоном. А мандрівка до Парижа стала для тебе доленосною…

– Я люблю подорожі – у моїй «скарбничці мандрів» уже майже десяток країн. Усі подорожі плануємо самостійно, щоб максимум побачити і дізнатися культуру країни… Рівно рік тому, дивлячись в інтернеті на передноворічні акції від авіаліній, натрапили на квитки до Парижа всього лише за 10 євро! Довго не думаючи, ми з мамою відразу їх купили і вже через кілька днів гуляли вуличками найромантичнішого міста у світі!

Загалом наші плани на Париж були стандартні – все те, що можна знайти в кожному путівнику містом, — Ейфелева вежа, Лувр, Нотр-Дам, вулиці Монмартра… Безумовно, варто побачити Париж з висоти пташиного лету. Але якщо фінанси обмежені і піднятися на Ейфелеву вежу або Тріумфальну арку не вийде, то загляньте в галерею Lafayette — там на верхньому поверсі є тераса з безкоштовним оглядовим майданчиком. Приголомшливий краєвид на місто вам гарантований.

Якщо мене запитають, чи можна закохатися в Париж з першого погляду, то відповідь буде – однозначно, так! Париж — це любов з перших хвилин і на все життя.

– Ти закохалася в Париж, ще не знаючи, що згодом саме там знайдеш своє кохання…

– О, так, це правда! З коханим ми познайомилися у Фейсбуці, для мене таке знайомство було вперше. Мій коханий Василь – українець, родом з Івано-Франківщини, але вже давно живе в Парижі. Тут минуло його дитинство, тут він виріс… Він працює майстром з ремонту квартир, у нього золоті руки, він все вміє! Вася надзвичайно романтичний, він зачарував мене відразу! І після довгого листування та відеодзвінків запросив приїхати в Париж до нього…

– Легко наважилася на переїзд?

– Мене багато хто запитує про це, але я не вагалася – щось всередині мені підказувало, що все буде добре! (Сміється, – авт.) Щоправда, хвилювалася, якою має бути наша перша зустріч… Але коли, приїхавши в Париж, вийшла з автобуса і ще здалеку побачила його, такого красивого, високого, з величезним букетом троянд, коли він підійшов до мене, дуже міцно обняв і так тремтів (як зараз це пам’ятаю), коли подивився мені в очі, я зрозуміла, що це Той Єдиний, якого чекає кожна дівчина!..

– Нині, коли ти вже фактично парижанка, а не тернополянка, чи стала по-іншому дивитися на це місто? Париж для тебе – це…

– Париж – місто зовсім не просте. Франція – доволі бюрократична країна, зі своїми важкими для розуміння законами, проте я завжди стараюсь фокусуватись на позитивних моментах. Так, тут потрібно зібрати чимало документів, щоб отримати право на проживання. Тимчасову карту на проживання можна отримати в префектурі за місцем проживання особи. Жити в Парижі — це проводити багато часу у громадському транспорті; вчити французьку, так і не наблизившись до бажаного результату, тому що французька – це незвіданий, заплутаний світ часів, вимови, дивних звуків і слів з восьми букв, з яких читаються чотири; безкінечно довго шукати житло, вибираючи варіанти між «дорого, але в спокійному районі», або «дешево, але на околиці». У Парижі поширені так звані студії – квартирки з невеликою кількістю квадратних метрів, які деколи до абсурду смішні.

А якщо говорити про позитив, то це — їсти найсмачнішу у світі випічку; надихатись неймовірною архітектурою, мистецтвом, природою; мати можливість подорожувати країною, тому що ціни доступні, Франція багата на красиві місця, а туризм добре розвинений; бути собою, тому що ніхто не засуджує те, як ти виглядаєш і чим займаєшся. Це просто жити, надихатись, вбирати у себе неповторний досвід та збагачувати свою колекцію вражень. Можливо, для когось Париж буде зовсім іншим, а для мене він саме такий.

— Нині у Парижі ти займаєшся тією ж б’юті-роботою, що й у Тернополі. Твої клієнтки – це частіше парижанки чи українки? Чи справді француженки – королеви стилю?

— Так, улюбленою справою я займаюся і тут, у Парижі. Сторінка моєї студії є у ФБ.

На перших порах у Парижі я працювала здебільшого зі слов’янками, оскільки французьку знала не дуже добре, а французи не говорять англійською — точніше, вони не стараються її вчити.

Французи – патріоти своєї мови! А потім підівчила мову (нині у пріоритеті для мене – ідеально вивчити французьку мову і отримати диплом про рівень володіння нею) і працюю також і з француженками. Їм подобається все натуральне, вони знають, чого хочуть і не прискіпливі. Прекрасним парижанкам подобаються недбалі зачіски і максимально натуральний макіяж (за винятком червоної помади). Вони завжди носять із собою червону помаду! (Сміється, – авт.)

Будь-який образ перетворюється в святковий, якщо нафарбувати губи червоним! А ще у них в основі будь-якого образу лежать простота і комфорт. Секрет французького шику – якісні базові речі.

– Франція – дорога країна?

– Можу точно сказати, що більшість продуктів в 3-5 разів дорожчі, ніж в Україні, щось може бути і в десять разів дорожче. До цього важко звикнути. Багато українців не можуть перестати перераховувати євро в гривні і жахатися. У ресторанах і кафе – дуже дорого: вечеря обійдеться від 25 до 50 євро без урахування напоїв та вина. Американо в хорошій кав’ярні – від 3 євро, а смачний круасан з пекарні обійдеться у 2 -2,50 євро. Місячний проїзд на всі види транспорту коштує 75 євро, одноразовий квиток – 2 євро, а квиток на один день – 8 євро.

У Парижі дуже складно найняти квартиру без гаранта й без зарплати, саме тому найважче це зробити іноземцям, бо не всі власники квартир і резиденцій згодні на гаранта, який не є французом. Квартиру тут можна найняти від 600 євро за місяць — це в гірших районах чи далеко від центру або ж за зовсім невеличке житло (у Парижі є навіть квартири загальною площею 9 «квадратів», і це вже з кухнею, душем і туалетом!). Із середньою зарплатою у €2147 на місяць у Парижі близько €100 йде на оплату комунальних послуг.

– У зв’язку із коронавірусом у Франції був запроваджений жорсткий карантин. Як це виглядає на практиці?

– Так, з 30 жовтня у всій Франції ввели жорсткий карантин — комендантську годину з 21:00 до 06:00, прогулянки заборонені, а кожна особа має звітувати, з яких причин опинилася на вулиці, аби не отримати чималий штраф. При виході з дому обов’язково потрібна маска та дозвіл на пересування. На щастя, останнім часом статистика захворювання на коронавірус знизилася і відкрили непродовольчі магазини, а з 15 грудня дозволили пересування без спеціального дозволу. Так що тепер можна гуляти святково прикрашеними вулицями і «підзаряджатися» святковим настроєм! Тим більше, що саме у Парижі новорічний настрій відчувається особливо яскраво, адже всюди горять барвисті вогні гірлянд, ними вбрані понад 120 вулиць міста, особливо гарні в цей час Єлисейські поля та святково вбрана Ейфелева вежа. Особливу увагу привертають торгові галереї Lafayette і Printemps, де показують мініатюрні різдвяні вистави та можна побачити неймовірно гарні новорічні ялинки. Святкове оформлення зазвичай готують на першому тижні листопада. Кожна вітрина — це глава казки. Різдвяна атмосфера пануватиме в торгових центрах два місяці, до настання сезону розпродажів у січні.

А справжній дух новорічно-різдвяних свят панує на новорічних ярмарках – найбільші різдвяні ярмарки в Парижі зазвичай влаштовують в кварталі Дефанс і на Єлисейських полях. У невеликих дерев’яних будиночках вам запропонують різні ялинкові іграшки, прикраси, сувеніри, гаряче вино, млинці і гору різних солодощів, від яких неможливо відмовитися… А ще обов’язково спробуйте легендарні паризькі смажені каштани!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01


Найкращим фото Тернопільської області 2024 стала світлина з видом на Василіянський монастир у Бучачі. Автор — Роман Бречко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:53


4 квітня у громадському просторі «Open Space Ternopil» відбувся туристичний форум «Тернопільщина вражає 2025», який об'єднав представників туристичної індустрії, крафтових виробників та експертів для обговорення майбутнього туризму на Тернопільщині та в Україні...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:46


Поліцейські викрили організовану злочинну групу з Тернопільщини, яка незаконно видобула піску на 76 мільйонів гривень...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:27



Теми дня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня
30 Березня
Відео