У чудової господині з Почаєва Тетяни Козак — четверо дітей, господарство і город. Попри те вона встигає ще й доволі часто чаклувати над кулінарними шедеврами. У записничку Тані – перевірені рецепти тортів і пляцків, пиріжків й булочок, салатів, закусок і м’ясних страв. Наші уважні читачі, впевнені, занотували до своїх записничків рецепти чудових пасок від Тані Козак, які «НОВА…» публікувала напередодні Великодня. Сьогодні ж пані Тетяна люб’язно ділиться з нами своїми улюбленими рецептами м’ясних страв.
Закуска «Селянська»
Моя улюблена і перевірена закуска, яку готую на всі свята і дні народження.
Спробуйте обов’язково – ваші гості будуть у захопленні!
500 г свинини (найкраще – вирізки), 3 білі салатні цибулини, пучок зелені (може бути петрушка, кріп, та найкраще тут гармонує кінза), 1 перчина чилі (або половинка болгарської перчини).
Для маринаду: 50 г кип’яченої води, 90 г лимонного соку, 2 ст. л. бальзамічного оцту,
4 ст. л. олії, 3 ст. л. з гіркою цукру, 1,5 чайної ложки солі, 1 чайна ложка улюблених спецій для м’яса, пів чайної ложки чорного меленого перцю.
Вирізку відварити впродовж 40 хвилин, не більше. Важливо не переварити! Відварювати на середньому вогні, у воду додати лавровий листок і невеличку цибулину, у вирізку вставити дві гвоздички і 4-5 горошин чорного перцю. Наприкінці відварювання бульйон трошки підсолити. М’ясо повинно бути недосоленим, маринад надасть йому всіх смакових якостей.
Готовий бульйон вимкнути і в ньому залишити м’ясо до повного охолодження.
Тим часом салатну білу цибулю нарізати кільцями за допомогою шинковки.
М’ясо нарізати соломкою, якщо вирізка – то слайсами завтовшки 1 см.
Для приготування маринаду всі складові з’єднати, помішуючи, щоб розчинилися цукор і сіль. У слоїк 1,5 л викласти м’ясо і цибулю, чергуючи їх, залити маринадом, закрити кришкою і покласти в холодильник (саме так – покласти, слоїк має бути в горизонтальному положенні).
М’ясо повинне промаринуватися мінімум 4 години. Чим більше маринується – тим стає смачніше. Час від часу перекочувати слоїк з одного боку на інший. Це робимо для того, щоб маринад огорнув м’ясо з усіх боків. Готову закуску подавати до столу, прикрасивши зеленню і перцем чилі або болгарським перцем.
Сирний рулет з м’ясною начинкою
Дуже смачний, ідеальний для нарізки. Спробуйте – не розчаруєтеся.
4 яйця, 100 мл сметани, 1,5 ст. ложки манної крупи, 150 г твердого сиру, 450-500 г м’яса (можна куряче філе), 1 цибулина, сіль, перець чорний мелений за смаком.
Для приготування сирного омлету: до злегка збитих яєць додати манну крупу, тертий на дрібній тертці твердий сир, сметану, добре перемішати (можна додати нарізану зелень), і залишити 20-30 хвилин для набухання манки.
Для начинки м’ясо пропустити через м’ясорубку (або ж подрібнити у фарш в блендері), цибулю підтушкувати до золотистого кольору, все перемішати, приправити за смаком сіллю і перцем.
Деко (у мене 27х41 см) застелити папером для випічки і змастити олією. Викласти яєчно-сирну масу на деко, розрівняти і випікати в розігрітій духовці при 180 градусах до готовності (трохи золотистого кольору) 10 хв.
На стіл постелити рушник чи пергамент, готовий сирний омлет акуратно перевернути на нього і зняти папір. Розподілити фарш по всій поверхні готового омлету. Згорнути рулетом.
Загорнути рулет в папір, по краях звернути так, щоб сік не витікав, і знову випікати при температурі 180 градусів до готовності, приблизно 25-30 хвилин.
Не варто відразу виймати рулет з паперу, краще дати постояти ще 10-15 хвилин, щоб він просочився усіма соками, що виділилися. Я ще залишила трошки в холодильнику.
Рогалики з м’ясом
Рогалики з м’ясом надзвичайно смакують з борщем і не тільки. Дуже прості й легкі в приготуванні, випічка довго не черствіє. Тісто універсальне, ніжне і повітряне, пісочно-дріжджове. З нього можна випікати пиріжки, рогалики, рулети з солодкою і не солодкою начинкою.
Для тіста: 300 г борошна, 150 г сметани або кефіру, 10 г цукру, 10 г свіжих дріжджів або 4-5 г сухих, 150 г вершкового масла, дрібка солі.
Для начинки: 500 г відвареного м’яса (у мене – куряче), 200 г пасерованої цибулі, сіль, перець чорний мелений за смаком.
У сметану додати дріжджі та цукор, розмішати. Борошно швиденько перетерти з холодним вершковим маслом. З’єднати все і швидко замісити тісто, обов’язково залишити його в холодильнику на 2 год.
Робочу поверхню трошки присипати борошном. Тісто розділити на 4 частини і кожну частину розкачувати в круг діаметром 30 см. Ділити на 8 частин, викладати начинку і формувати рогалики.
Все інше тісто потрібно тримати у холодильнику, коли працюємо з його однією частиною. При бажанні можна змастити перед випічкою яйцем.
Я випікаю при температурі 200 С 12-15 хв. Ви ж обов’язково орієнтуйтеся на свою духовку, адже у кожної свої особливості. Випікати треба до золотистого кольору.
Смакуйте на здоров’я!
Джерело: НОВА Тернопільська газета