Минулої п’ятниці, 19 жовтня, урочистою академією своє 60-річчя відзначила Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня. Ошатна зала обласного драмтеатру, де відбувалося дійство, зібрала не лише дружній тисячний колектив лікарні. Відзначити ювілей цього медичного закладу прибули провідні українські фахівці у галузі психіатрії та неврології. І варто сказати, побаченим на сцені були не просто приємно здивовані, а неймовірно вражені! Адже вся концертна програма – цікава, креативна і яскрава – складалася винятково із номерів лікарняного ансамблю, де співають медсестри, лікарі і навіть заступник головного лікаря! А репертуар для них добирав… сам головний лікар ТОККПЛ Володимир Шкробот. Тож свято вдалося на славу: без зайвого пафосу і банальностей, стильно і по-сучасному. А головне, святкувати насправді є що: уже дев’ять років поспіль Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня займає лідерську позицію серед 140 аналогічних закладів України.
Своїми враженнями від лікарні і від власне урочистостей імениті гості, які з нагоди ювілею ТОККПЛ з’їхалися у Тернопіль з різних куточків України, поділилися з «НОВОЮ…».
До ювілею – автівка швидкої допомоги з Німеччини
З нагоди святкування 60-річчя Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні благодійний фонд «Гуманітарна допомога м. Білефельд» (Німеччина) в особі його голови Пітера Регера вирішив зробити подарунок для лікарні – автомобіль швидкої допомоги Mersedes з оснащенням.
– Пітер Регер через свій благодійний фонд уже тривалий час допомагає Тернопільській психоневрологічній лікарні, підтримує гуманітарними вантажами, зокрема, лікарняним інвентарем, медичним обладнанням, продуктами та ін., – зауважує Ірина Герелюс, директор благодійної організації фонду «Благодійність», представник фонду «Гуманітарна допомога м. Білефельд». – Оскільки він познайомився з лікарнею ще у 1996 році, то мав можливість спостерігати за її розвитком та позитивними змінами, і завжди радо долучається, коли бачить наполегливість та працьовитість керівництва. А влітку цього року мав можливість на власному досвіді переконатися в якості надання медичних послуг у цьому закладі, тому що опинився в лікарні із пневмонією під час свого робочого приїзду в Україну, тут йому надавали допомогу. На жаль, на святкування через проблеми із здоров’ям Пітер Регер не зміг приїхати, але подарунок – ключі від машини для потреб лікарні – передав Володимиру Васильовичу, якого дуже поважає через високу мету, якої головний лікар ТОККПЛ прагне і завжди досягає.
До слова, загалом від німецького благодійного фонду за весь період співпраці Тернопільська психоневрологічна лікарня отримала вже сім автівок, що вправно служать для потреб закладу.
Олег Чабан,доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, м. Київ
– Моє професійне становлення відбувалося саме у цій лікарні. 17 років я вже у Києві. Знаєте, коли діти поряд, ти спостерігаєш, як вони виростають. А коли завітаєш до товариша у гості, раптом бачиш, як заходить здоровенний дядько, і товариш каже, що це його дитина, – ти розумієш, що час летить… Лікарня просто вражає! Відчуття, що ти заходиш в іншу країну. Вона мені знайома поворотами, я знаю, що ось за цим поворотом буде відділення. Поворот роблю – а відділення не впізнаю! Це вже зовсім інша лікарня. Але залишилася атмосфера, дух, який мені дуже знайомий та близький, тому що побудований на ентузіазмі, однодумстві та новаторстві. Я знаю одне: якщо людина в депресії – вона перестає моделювати майбутнє. Якщо ж людина оптиміст і бачить майбутнє, вона живе для цього, вона творить. Думаю, що колектив лікарні під керівництвом кристалізатора ідей, яким є Володимир Васильович, саме творить майбутнє. Він живе майбутнім! Мені знайома світова психіатрія: я часто їжджу на конгреси, читаю лекції у різних країнах, тож бачу, де що є. І не обов’язково летіти в круту ізраїльську клініку, можна приїхати в Тернопіль і сказати: «Ось одна із найкрутіших клінік у Європі».
Тамара Міщенко, професор, завідувач кафедри клінічної неврології, психіатрії
і наркології Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, м. Харків
– Загалом в Україні налічується п’ять тисяч неврологів і три тисячі психіатрів. Ювілей лікарні у Тернополі зібрав основних фахівців цієї галузі. На базі цього закладу прозвучали прекрасні доповіді, ми обмінялися одне з одним досвідом, цінними напрацюваннями. Лікарня ця просто дивовижна! Впродовж тривалого часу раз чи двічі на рік я приїжджаю сюди і бачу, як лікарня стає все кращою та кращою. Сьогодні це – потужний діагностичний лікувально-профілактичний центр, у якому працюють дві потужні кафедри Тернопільського медуніверситету – кафедра неврології та кафедра психіатрії з наркологією, де дуже добре підготовлені педагогічні кадри. Від їхньої роботи я просто у захопленні! Окрему подяку хочу висловити завідуючій кафедрою неврології, професору, доктору медичних наук Світлані Іванівні Шкробот, яка своєю копіткою працею впродовж років суттєво докладається до становлення психоневрологічної лікарні у Тернополі. Кафедра неврології, як і лікарня, нині відзначає 60-річчя. До слова, Асоціація неврологів та психіатрів України щороку проводить конгреси та пленуми. Наступного року ми плануємо організувати це велике зібрання неврологів та психіатрів тут, у Тернополі, саме на базі психоневрологічної лікарні.
Людмила Дзяк,член-кореспондент НАМНУ, професор, завідувач кафедри нервових хвороб та нейрохірургії факультету післядипломної освіти Дніпропетровської медичної академії, м. Дніпро
– Насамперед це заклад, що об’єднує науку і практику. Це надзвичайно важливо! Тому що саме за таким поєднанням – майбутнє української медицини. І те, що ми нині бачимо у Тернопільській психоневрологічній лікарні, – втілення цього майбутнього. Чи можна зробити ще краще? Так, можна! Можна далі розвиватися, для цього тут є все: науковий та організаторський потенціал, людська мудрість, нешаблонний розум, вміння спілкуватися з людьми і любити людей. Саме ця любов творить неперевершені дива!
Сергій Московко, завідувач кафедри нервових хвороб з курсом нейрохірургії Вінницького національного медичного університету, м. Вінниця
– Враження фантастичні! Що можу сказати про заклад? Спостерігаю за ним впродовж останніх десяти років, часто спілкуюся з його лікарями. Створити на теренах України такий згуртований колектив – професійний та щирий у стосунках між собою, з повагою до людей – це просто колосальна справа! І то не просто слова, що це найкраща психіатрична лікарня в Україні, то справді так. У цю лікарню не можна просто лягти і, як кажуть у нас, «прокапатися», тут пацієнта обстежують комплексно. І уже навіть керуються тими новітніми поняттями у когнітивній сфері, що ще не дійшли до України загалом. Абсолютно європейський рівень! Як їм вдалося відірватися від усієї країни? Дуже проста відповідь: роль особистості. Коли є керівник і підлеглі, які працюють, як єдиний організм, і підтримують один одного, інакше й бути не може. Хай їм Бог дає щастя, здоров’я та наснаги!
Юрій Закаль,експерт МОЗ України за напрямом «Психічне здоров’я», головний позаштатний експерт Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА за фахом «психіатрія», заслужений лікар України, м. Львів
– Знайомий з Володимиром Васильовичем, його діяльністю і колективом Тернопільської психоневрологічної лікарні давно, але так склалося, що впродовж понад п’яти останніх років не доводилося тут бути. І тепер просто подивований прогресом! Лікарня на дуже високому рівні, а колектив, який створив Володимир Васильович, здатен вирішувати проблеми і приймати виклики, які в час реформи постають перед охороною здоров’я. Цей колектив взяв на себе відповідальність створити умови доброї медицини, тому що психіатрія – це не тільки медичний аспект, а й багато інших, зокрема, соціальний. Людина, яку госпіталізують сюди вперше, має отримати найбільш якісну та ощадливу допомогу в умовах, які не створюють у неї враження, що вона потрапляє у психлікарню. Тому що у більшості аналогічних лікарень людина потрапляє вперше у відділення, де є пацієнти, які вже хворіють тривалий час. Це стає величезним шоком для неї. І ось Володимир Васильович, колектив лікарні, кафедра – це такий цілісний організм, який створив добру медицину. Вони мають дуже високий креативний потенціал. Творчі в усьому! Я був неймовірно вражений, як вони організували свято, з добрим музичним смаком. Такого ніхто не очікував! Наші колеги залишилися під таким враженням! Поїхали додому – і стільки енергетики позитивної взяли з собою. Мене дуже тішить, що у колективу є бажання й надалі творити і працювати, у них є стільки запалу, що вони можуть здолати будь-які перешкоди і досягти своєї мети. Кадровий склад багатий, перспективний, тож є можливість реалізовувати багато наукових проектів, представлених провідними фахівцями України.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: психоневрологічніа лікарня, ювілей