Нещодавно під час перевірки виявилося, що деякі товари за документами є на складах, але насправді їх нема. «Майже 2700 вагонів зерна, яке повинно б бути на зберіганні у Держрезерві, «з’їли миші». Сума збитків складає понад 800 млн. грн. Цю нестачу, за словами колишнього керівника Держрезерву Ярослава Погорілого, виявили в ході аудиту. Ненажерливі «миші» добралися також до структури Держрезерву в Чорткові. Тут вони очистили склади зерна, яке б помістилося у більш як 150 вагонів-зерновозів», — написав Михайло Володимирович.
Метафору «миші з’їли» підхопили ЗМІ і здійняли хвилю коментарів у соцмережах. Допис Михайла Апостола зацитували навіть на англомовному сайті BBC. Разом із неочікуваною славою на адресу радника міністра посипалося чимало докорів від тих, хто сприйняв метафору буквально.
«Якщо чесно, я шокований. Ви не уявляєте, яка велика кількість читачів сприйняли серйозно мою іронічну метафору про те, що «миші з’їли» 2700 умовних вагонів зерна з Держрезерву на суму 800 млн. грн. Ніхто не звернув уваги на те, що Національною поліцією відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст. 191 ККУ, проводиться розслідування і не тільки за нестачею зерна. Але це друга серія. Ми скажемо, що це за «миші», назвемо їх прізвища, статус».
За інформацією Михайла Володимировича, на одному з підприємств не знайшли майже 18 тисяч тонн зерна, на іншому — майже 20 тисяч, на третьому — 112 тисяч тонн, це уже 150 тисяч тонн зерна, які буцімто у нас є, але насправді вже давно розкрадені та продані. Знайшли також цікаву цистерну з нафтопродуктами. Якщо по ній стукнути, то гуде, ніби порожня, якщо взяти щупом пробу рівня нафтопродуктів, то цистерна повна. Зрештою з’ясувалося, що під віконечком для щупа було приварено трубу, і лише вона була заповнена нафтопродуктами, а решта цистерни стояла порожньою. Отакі «винаходи» та багато інших, яким правоохоронці дадуть оцінку.
— Якби не «миші»! Дехто мою метафору сприйняв серйозно, — прокоментував «НОВІЙ…» Михайло Апостол. — «Ми думали, що ви професіонал, а ви такого не розумієте…» — робили мені зауваження. Я, навпаки, зацікавлений, щоб розслідували дану справу і знайшли «мишей». Нині проводиться аудиторська перевірка, встановлять фактичні дані. Озвучені цифри — це збитки не всього Держрезерву, а лише частинки, тому, думаю, справжні масштаби значно більші. Першим про результати внутрішньої аудиторської перевірки повідомив Ярослав Погорілий. Багато хто читав його інтерв’ю, але не звернули уваги на цю інформацію. Я придумав таку метафору, але не очікував ажіотажу. За фактами розкрадання я написав заяву, порушено кримінальне провадження. У Держрезерві закладають близько трьох тисяч назв продукції мобілізаційного резерву, це — зерно, м’ясо, масло, консерви, крупа. Це все мало зберігатися, але… Розкрадання сталося не вчора, не торік, а, мабуть, упродовж багатьох років. Ревізійні перевірки відбувалися постійно, змінювалися керівники підприємств, завжди все грало на паперах. Проте реальним станом речей ніхто не володів. А це нестача на мільярди гривень. Хтозна, чи ті, хто роздерибанив запаси, відповість за це. Боюся, щоб винним не зробили когось передостаннього, хто прийшов на роботу і не перевірив чи не відреагував.
Про схожі факти на держпідприємствах я пишу вже років сім. І це не тільки питання зерна, а й запасів палива, продуктів харчування і сотень тисяч тонн цукру. Настільки кричущі факти були, але звернули увагу тільки на зерно.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Держрезерв, зерно, Михайло Апостол, Чортків