А ще її прикраси випромінюють лагідне сонячне проміння, морську синь, свіжість трав, загадку каміння… Чаклування над прикрасами — це хобі Надії, яке разом із величезним внутрішнім задоволенням приносить їй і певний дохід. Більше року тернополянка у вільний час створює прикраси для дівчат та жінок. Творчий «почерк» Надії припав до душі багатьом, тому в неї з’явилися постійні клієнтки. «Прикраси підкреслюють образ жінки, вони — своєрідна родзинка», — вважає майстриня. Про своє хобі Надія розповіла читачам «НОВОЇ…».
Медик із творчою душею
— За освітою я медик, працювала у стоматології, окрім того, займалася нерухомістю, допомагала чоловікові у меблевій галузі, а ось під час другої декретної відпустки відкрила в собі нахил до рукоділля. У мені накопичилася творча енергія і її потрібно було реалізувати, тому спробувала виготовляти прикраси, — розповідає Надія. — Ще у шкільні роки я любила писати вірші, а ось у дорослому житті не вистачало часу на таке, і тут несподівано з’явилося бажання творити… прикраси. Мій чоловік нині за кордоном, а я доглядаю за синами — 10-річним Марком і 4-річним Олексійком, тому поки що не можу вийти на постійну роботу. Коли маю вдома хвильку часу, сідаю за рукоділля. Перша моя саморобна прикраса — сережки. Мене зацікавило, як можна виготовити їх, тож почала шукати інформацію. Далі взялася за намиста, кольє, ланцюжки! Цікаво поєднувати каміння, метали, експериментувати з фактурою, формами. Зробила собі прикраси, подругам, потім незнайомі люди почали замовляти. Так поступово хобі ще й почало приносити деякий дохід.
130 виробів і жодного повторення
— Шукаю різні джерела натхнення: спілкуюся з цікавими людьми, багато читаю, дивлюся роботи інших майстрів, але ніколи нікого не повторюю. Із виготовлених мною 130 прикрас нема двох однакових, — продовжує майстриня. — Як письменникові, щоб мати словниковий запас, потрібно багато читати, розширювати уяву, так і майстрові з рукоділля, щоб створити щось цікаве, треба збагачуватися новими образами. Комусь подобаються прикраси з камінням, комусь — делікатні з перлинами. Хтось не може носити простих матеріалів, тому шукаю з протикорозійним покриттям. Влітку роблю «повітряні» намиста, що личать до легких суконь, блузок. Лаконічно й елегантно виглядають перлини на ланцюжку. Якщо жінка хоче виглядати більш стрункою, їй підійде подовгаста прикраса, як, скажімо, сотуар. Трирядні прикраси — вже не прерогатива поважних жінок, чимало дівчат нині чудово поєднують такі намиста до джинсових сорочок, суконь. До вишиванок гармоніюють коралові намиста, а ще — бурштинові. Нещодавно я робила розкішне намисто із п’яти ниток цитрину — батьки замовляли для вчительки.
Сини надихають і допомагають!
— Завдяки знайомству з чудовими творчими людьми маю змогу виставляти на продаж свої прикраси у крамниці «Handmade story» та у магазині «Срібло» у Тернополі, а також у магазині «Галицька камізелька» у Теребовлі, — зазначає Надія. — Люблю замовлення під конкретну людину, тоді цікаво підбирати матеріали саме до її образу. Скажімо, знайома просила намисто для мами, разом ми підібрали комбінацію намистин. Колись у «Палітрі тепла» в «Атріумі» одна пані, котра працює в міністерстві в Києві, придбала сережки, дуже їй сподобалися, тож згодом замовила до них ще й намисто. Надіслала мені своє фото у прикрасах на темно-сірому костюмі — дуже красиво! До аквамаринової сукні для подруги я виготовила намисто із темно-сірих перлин із переливами, щоб додати акценту. Біляві дівчата часто замовляють прикраси голубого кольору — їм дуже личить! Стимулу до творчості додають відгуки користувачів Instagram. Одна справа, коли мене оцінювали близькі люди, а інша — незнайомі. У соцмережі мої фотографії переглядають люди з різних куточків світу. Маю схвальні відгуки навіть від представників дому моди в Мілані. Це надихає! А найбільшим натхненням є мої синочки, які, до речі, ще й допомагають мені!
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: майстриня, рукоділля, Тернопіль