Субота, 14 грудня 2024
• Помер викладач ЗУНУ Віталій Мельник • Як запобігти вербуванню дітей ворожими спецслужбами? • Смертельна аварія біля Смиківців: загинула 45-річна жінка • «Будьте й надалі для нашого народу світильником Божої правди», — глава УГКЦ до владики Василя Семенюка з нагоди ювілею • У Тернополі господарі викинули собаку з четвертого поверху • Російська ракета пошкодила промисловий об’єкт на Тернопільщині • За замах на замовне вбивство зловмисникові загрожує до 15 років ув’язнення • «Допомагаємо тим, у яких війна забрала все…» У Тернополі провели благодійну акцію для переселенців • У День волонтера понад 30 тернополян здали кров для фронту • «Прийняв із послуху нашого Синоду бути слугою Христовим”. У Тернополі відбулася інтронізація архиєпископа Теодора Мартинюка • Головну ялинку в Тернополі засвітила донька Героя Тараса Петришина • «Дівчина з обкладинки» у селі під Тернополем: 2 мільйони американців дивляться, як живе українська хуторянка • Іван Яцків загинув від обстрілу ворога на Сумському напрямку • У Тернополі відзначили волонтерів, які допомагають українським захисникам • Виписали з лікарні двох дітей, які отруїлися грибами у Копичинцях • Підпалили приміщення сільської ради біля Тернополя на замовлення… спецслужб росії • 12-річний хлопчик потрапив під колеса автомобіля • “Це була зразкова сім’я…” Ворожий безпілотник забрав життя тернополянина Віталія Ременця • Нічна атака “шахедом” по Тернополю: загинув 45-річний чоловік, є також важкопоранені • Латвійські партнери передали два автомобілі для військовослужбовців Тернопільщини
У Києві визнали, що загальноукраїнською альтернативою дорогому газу є дешева та екологічно чиста енергія

Опубліковано: 16 Листопада о 18:00 178


За даними міністерства, торф видобувають в північних регіонах України – Волинській, Київській, Чернігівській, Сумській і Житомирській областях. Лідером є Волинська область, на яку припадає 30% видобутку по всій Україні.


Міністерство енергетики та вугільної промисловості розглядає торф як альтернативне паливо дорогому природному газу для споживачів бюджетної сфери. Про це в ефірі одного з національних телеканалів заявив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Белявський.

У Кабміні нарешті взялися за торф

«Альтернативою для забезпечення газом може бути торфовидобувна промисловість… Для того, щоб замістити одну тисячу кубічних метрів природного газу, достатньо 3,5 тонни торфу», – сказав радник, додавши, що торф є недорогим і доступним паливом для бюджетної сфери: «Ціна за одну тисячу кубічних метрів газу складає 7 тис. грн., а одна тонна торфу дешевша за 900 грн.»

Розрахунки показують, що витрати на використання торфу удвічі нижчі, ніж вартість газу, а активне використання торфу дасть змогу відродити в Україні його видобуток та виробництво з нього паливних брикетів.

«Нині в Україні залишилося 7 із 30 торфозаводів, які були ще в 90-их роках. За 27 років обсяги видобутку торфу скоротилися в 10 разів, а виробництво брикетів — у 5 разів… Ще десять років тому Україна давала мільйон тонн торфобрикетів і 2 мільйони тонн сільськогосподарського торфу, а нинішнього року план з видобутку складає лише 453 тис. тонн, а з виробництва брикетів – 188 тис. тонн, що відповідає рівню 2010 року», – зазначив Максим Белявський.

За даними міністерства, торф видобувають в північних регіонах України – Волинській, Київській, Чернігівській, Сумській і Житомирській областях. Лідером є Волинська область, на яку припадає 30% видобутку по всій Україні.

«Арифметика торфу» від «Інституту Майбутнього»

Підтримує колегу з уряду і навіть заявляє про ще більші переваги від торфу відомий блогер та  засновник «Інституту Майбутнього» Юрій Романенко.

«У словах урядовця є дві важливі змістовні речі. По-перше, держава не веде системної політики щодо відродження торф’яної промисловості. Навіть через три роки після початку конфлікту з Росією ми не зуміли збільшити видобуток торфу. Попри величезну потребу. Причина дуже проста – банальна жадібність олігархів. Саме ця жадібність не дозволяє провести приватизацію торф’яних заводів, тому що влада і олігархи бояться, що їх не отримають свої. Плюс конфлікт інтересів з обласними адміністраціями, які виділяють землю. Землю з покладами торфу часто вже комусь продали під інші потреби. В результаті обсяги видобутку скоротилися до вражаючого мінімуму, — окреслив проблему експерт. — По-друге, насправді економія від торфу ще більше, ніж стверджують в уряді. Калорійність газу, що йде в домівки українців, значно менша від декларованої. Тому, коли ми перейшли б на опалення торфом, виграш виявився б величезним. Розповім на своєму прикладі.

У минулому році за сезон ми спалили максимум 9 тонн торфу з листопада по квітень, включаючи половину квітня. Разом майже 7 місяців. У місяць — по 1 тонні 300 кілограмів. До цього палили газом, його йшло до 1000 кубів у місяць на дім 110 квадратів. Причина таких величезних витрат – низька калорійність газу, яка просто не дозволяла нормально нагріти будинок. Котел у нас стояв сучасний. Врешті я купив твердопаливний котел, який автоматично контролює температуру. Ефект – небо і земля. Торф дуже калорійний і дуже добре гріє будинок. В добу йде від двох до п’яти відер брикетів залежно від температури. Так що насправді ефект економії ще вищий. Замість 7 тисяч гривень в місяць опалення в минулому сезоні коштувало мені у середньому 1000 гривень. Звичайно ж, важливими опціями є технічні характеристики котла, площа будинку, утеплення та інші речі. А ще ми ні копійки не беремо у держави і самі вирішуємо, коли і скільки палити. Ось така арифметика торфу», – наголосив Юрій Романенко.

Нагадаємо, міський голова Тернополя Сергій Надал офіційно запевнив, що жодна нова котельня на альтернативному паливі у місті не запрацює, поки не буде погоджено усі необхідні дозволи з екологами. «Головне завдання мерії Тернополя – це безпечність для його мешканців. Тому кожен об’єкт має пройти екологічну експертизу. Тільки на основі таких висновків та дозволів і будемо приймати рішення про запуск кожної котельні на альтернативному паливі», – зазначив міський голова.

Орест Романків


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

17 грудня у Тернополі відбудеться форум «Молодь Ветерани», який стане платформою для об'єднання досвіду та нових ідей...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:17


Академічна спільнота класичного університету Тернополя глибоко сумує з приводу смерті кандидата економічних наук, доцента Мельника Віталія Григоровича...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:12


У Тернопільській обласній військовій адміністрації відбулася спільна нарада поліцейських і педагогів...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:06


ДТП із потерпілими трапилася 12 грудня близько 19:50 в селі Смиківці...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:04


Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав архиєпископа-емерика Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Василя Семенюка з нагоди 50-річчя священничих свячень...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:47



Теми дня
14 Грудня
13 Грудня
9 Грудня