“Після завершення усіх робіт Малашівське сміттєзвалище стане повноцінним полігоном для твердих побутових відходів. Наразі тут уже встановлено ваговий комплекс з інформаційним стендом, де вказано, які види сміття можна завозити на територію і хто саме може заїжджати на полігон. Зазначу, що привозити тверді побутові відходи сюди можуть лише ті оператори, з якими укладено угоди”, — зазначив у своєму коментарі очільник Тернополя.
Варто зауважити, що вирішення проблеми належної переробки і складування сміття було однією з виборчих обіцянок чинного міського голови Тернополя. Тепер Сергій Надал перейшов конкретно від слів до діла. За висновком екологів і експертів, нова стратегія поводження з побутовими відходами є цілком позитивною і допоможе вирішити кілька нагальних проблем.
По-перше, сортування, як показує практика, дозволяє до 40 % відходів переробляти повторно і у такий спосіб зменшувати частку сміття, яке підлягає захованню. Це означає, що збільшиться термін використання Малашівського полігону, а також набуде конкретики поширена в Європі практика повторного використання сировини для виробництва таких корисних товарів, як каналізаційні люки, папір, водовідливи та ін. Крім того, як зауважили у компанії “ЕКО-ЛІДЕР Т”, що займається управлінням полігоном, зменшити обсяг твердих побутових відходів на полігоні щонайменше на 30% допоможе сміттєсортувальна лінія, що працюватиме тут цілодобово і зможе приймати по 120-150 тонн відходів щодня.
По-друге, встановлення системи відеонагляду і зважування обмежить доступ недобросовісних перевізників, які прагнуть нелегально зсипати свої відходи на території полігону. Адже, як відомо, протягом останніх років були непоодинокі випадки, коли до нас намагалися завезти сміття з сусідніх регіонів, зокрема, з Львівської області.
По-третє, місцевість отримає більше безпеки, адже запроваджується додатковий радіологічний контроль і буде проведено дегазацію полігону. Таким чином, газ метан, що виникає внаслідок ущільнення сміття і часто є причиною пожеж у теплу пору, буде використано з корисною метою.
“Ми плануємо використовувати сміття для викачування газу і подальшого перетворення його в електроенергію. Уже найближчим часом тут буде облаштована відповідна біогазова установка, — розповів керівник проєкту управління полігоном ТОВ “ЕКО-ЛІДЕР Т” Олександр Волянський.
Як бачимо, команда міського голови Сергія Надала реально робить кроки для збереження навколишнього середовища. Нещодавно наше місто потрапило до ТОП-5 найбільш чистих в Україні міст поряд з такими курортами, як Трускавець, Свалява, Миргород, Переяслав-Хмельницький. Тернопіль потрапив до даного рейтингу завдяки своїм паркам і чистоті повітря. А ще Сергій Надал ініціював, а міська рада ухвалила амбітний план, згідно з яким 40 % території міста мають займати парки і зелені зони.
Пресслужба Тернопільської міської ради
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Сергій Надал, ТМР