Субота, 22 березня 2025
• Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини • На Тернопільщині знайшли мертвими двох чоловіків • На тренінгу від НСЗУ Тернопільщину представила заступниця генерального директора Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Надія Фарійон • 35 років рятував людей. Пожежник Степан Кунцьо з Тернопільщини святкує 90-річчя • Теребовлянську громаду оштрафували майже на пів мільйона гривень через забрудненням земель • Посварився з дівчиною і почав надсилати незнайомкам інтимні фото • Лелек із лози виготовили студенти у Кременці • Листівки для поранених воїнів намалювали юні тернополяни • Згорів столітній храм. У селі на Тернопільщині моляться просто неба • З 15 березня у Тернополі відновлюється опалювальний сезон • Юний музикант Олександр Кайдаш із Тернополя підкорює міжнародні сцени • На підвіконні – вісім горщиків із коноплею. Тернополянину загрожує тюрма • Замість воювати… будували хату командиру. Четверо військовослужбовців постануть перед судом • «Війна швидко стала технологічною», – тернопільський гвардієць про досвід на фронті • У Тернополі перевидадуть послання митрополита Андрея Шептицького “Як будувати рідну хату” • Шевченкове слово лунало у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні
У Тернополі стартує “КіноХвиля” (програма)

Опубліковано: 19 Грудня о 11:52 89


Відповіді на болючі питання українського кінематографа спільно шукатимуть голова Державного агенства України з питань кіно Пилип Іллєнко, продюсери, режисери, кінокритики.


19 грудня, середа

Локація: Палац кіно

(вул. І. Франка, 8)

  1. 00Офіційний кіностарт ІІІ Всеукраїнського форуму «КіноХвиля».

Вітальне слово організаторів Форуму.

  1. 10 – Тернополяткам — мультиглядки: анімаційний телесеріал

             «Козаки. Навколо світу»

(реж. М. Медвідь, 2017 р., 45 хв.)

Запорозькі козаки Око, Грай і Тур відвідують Австралію, Індію, Америку, відкриваючи культурні та знакові особливості цих країн. Потрапляючи в різні пригоди, козаки вигадують загальновідомі символи саме цих країн.

15.00 – Обговорення з кінокритиком, піар-менеджером Ярославом ПідгораГвяздовським.

15.10 — Встановлення рекорду: «Наймасовіше одночасне створення мультфільму дітьми за допомогою мобільних телефонів».

Тема новорічно-різдвяної анімації: «Добрі справи козаків».

15.20 — Кіноперегляд:  музично-комедійний бойовик

«Шляхетні волоцюги»

             (реж. О. Березань, 2018 р., 104 хв.)

Батяри Боді та Мірека живуть під гаслом: «Любити Львів, жінок та жарти». Аби життя було яскравим, шляхетні волоцюги вдаються до різних авантюр, залишаючись при цьому позитивними героями. Неочікувано для себе, вони стають опікунами юної Христі, після чого їхні пригоди набирають нових обертів.

17.00 — Обговорення з продюсером Дмитром Кравченком.

17.10 — Кіноперегляд: драма

«Гойдалки»

(реж. В. Сочивець, 2017 р., 25 хв.)

У новорічну ніч сталося нещастя: дівчина потрапила до реанімації, а її друг в результаті шокового стану перестав розмовляти. Батьки намагаються щось зробити, але спочатку кожному треба розібратися зі собою і зрозуміти цінність життя крізь призму новітніх технологій.

  1. 35 – Обговорення з режисеркою, очільницею ГО «Сучасне Українське Кіно» Валерією Сочивець .
  2. 40 – Кіноперегляд: драма про переселенців

           «Новий рік у сімейному колі»

(реж. М. Наконечний, 2018 р., 14 хв.)

Сім’я вперше змушена зустрічати Новий рік на новому місці. Попри всі намагання, звичного святкового настрою немає й усе сходить на пси. Майже все…

  1. 55 – Обговорення з режисером Максимом Наконечним.
  2. 00 – Кіноперегляд: фантастика

             «Бо́бот та енергія Всесвіту»

           (реж. М. Ксьонда, 2018 р., 100 хв.)

Коли світ поглине суцільна темрява, землю заполонять невідомі істоти, які тисячі років вичікували момент, щоб здійснити страшний замах на людство. Саме тоді і з’явиться невідомий рятівник, який здатен перемогти сили зла. Хто цей герой і чи переможе світло над темрявою?    

  1. 45 – Обговорення з продюсером Олексієм Москаленком .

20.00 – Кіноперегляд: комедія-дебют

 «Герой мого часу»

(реж. Т. Ноябрьова, 2018 р., 80 хв.)

Щороку з глибинки у великі міста в пошуках щастя і кращого життя перебираються тисячі, а то й мільйони людей. Ці “маленькі люди” хочуть підкорювати велике, стати важливою частиною величезного механізму. Ось так і Жорик приїхав до Києва, щоб знайти сенс свого життєвого призначення саме у столиці. У його планах елітні заклади, європейські цінності та культурні заходи, але поки що доводиться жити серед брудних під’їздів, ліфтів, які не працюють, убогих каруселей, дешевих дівок і моря пивасика. Із цього прокляття треба вибиратися сто відсотків. Жорик шукає роботу, щоб жити постійно серед прекрасного, намагається постійно бути серед дорогих речей. Але найважче – побудувати відносини, адже йому дуже сподобалася одна дівчина із заможної сім’ї. Поки Жорик не подолає цю грань між соціальними статусами – нічого не вийде. Ось така вона, столиця.

 

Локація:  «Просвіта»

(вул. Й. Сліпого, 3)

  1. 00 – Інформаційно-просвітницька панель:

             «Історія українського кіно історія України: видатні сторінки»

Лектор:

Оксана Волошенюк, н. спів. відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Рильського, кандидат мистецтвознавства.

17.00 – Кіноперегляд: документальна кінооповідь

   «Від весни до війни… »

(реж. С. Залога, 2018 р., 70 хв.)

Четвертий фільм із циклу “Десята муза в Україні”. Кінооповідь про кіно повоєнного десятиріччя (1945-1956 рр.), що знімалося в Україні.

  1. 20 – Обговорення з автором сценарію, кінокритиком, кінознавцем, екс-головою, а нині – заступником голови, Національної спілки кінематографістів України, автором багатьох публікацій, присвячених історії та сучасності українського кіно, Сергієм Тримбачем.

 

Локація:  Центр Науки Тернополя

(вул. Площа Героїв Євромайдану, 4)

  1. 00 – Майстер-клас Олексія Москаленка:

«Спецефекти в кіно. Особливості українського кінотворення»

Олексій Москаленко — продюсер, кінооператор, VFX супервайзер. У 1994 році брав участь у створенні однієї з перших пост-продакшен компаній в Україні “Mental dRive studio”, керівником якої є досі. За цей час був VFX cупервайзером таких фільмів як “Алі Баба і 40 розбійників”, “Ілюзія страху”, “Джентльмени удачі”, “Хайтарма”, “Хвороба Любові”. Брав участь у виробництві CG для таких резонансних фільмів як “Нічний дозор”, “Денний Дозор”, “Wanted”, “Чорна блискавка” та інших. Студія на чолі з Олексієм 2005-му році забезпечувала виробництво оформлення телевізійної трансляції музичного конкурсу “Євробачення”, що відбувалось у Києві. З появою цифрового кіновиробництва створив один з перших в Україні апаратних комплексів обробки цифрового зображення на основі продуктів компанії “Assimilate”. Продюсер сімейного фантастичного фільму “Бо́бот та енергія Всесвіту”.

  1. 00 – Презентація можливостей платформи ІСС Ukraine та MEDIACAST HQ.

               Тарас Демкура – віце-президент Міжнародної торгової палати ICC-UKRAINE , підприємець, меценат, власник музею колекції ексклюзивних ретро-автомобілів “Ретро-кортеж” та етногалереї автентичних ужиткових речей “Спадок”.

 

Локація: бібліотека-музей «Літературне Тернопілля»

(вул. І. Франка, 21)

  1. 00 – 20. 00 (кімната 1) кастинг до ігрового фільму Поліни Горобець  «Течія» (зйомки короткометражної стрічки відбуватимуться в Тернополі).

Кастинг на ролі:   мати (жінка від 45-ти років тучноі статури, волосся темного кольору);

 Володька (чоловік не молодше 30-ти років. Пропитий бандит. Впалі очі, зім’яте обличчя вкрите зморшками); Лукас ( чоловік не молодше 35-ти років. Німець-невдаха, представник європейського робочого класу. Чоловік, який добре володіє німецькою мовою і має зовнішність арійця чи непривабливі гострі риси обличчя); Пашка (хлопчик до 10-ти років, який вміє грати на акордеоні. Янгольскька зовнішність, можливе біленьке волосся); співбесідник Лукаса (чоловік старше 35-ти років. Зім’яте обличчя, великі очі); Свєтка (жінка від 25 до 30 років. Пофарбована у блонд).

Актори масових сцен: 20-25 розкутих осіб віком від 20-ти років, які будуть здатні потанцювати “від усієї душі” на камеру, не затискаючись і не думаючи про неї; 4-5 чоловіків або хлопців, здатних розіграти бійку.

  1. 00 – 20. 00 (кімната 2)кастинг діток віком від 5 до 14 років на ролі в кіно від Одеської кіностудії .
  2. 00 – 20. 00 (кімната 3)кіно нон-стоп: до 100-ліття Одеської кіностудії.

 

Локація: студія « MagneticOne Аcademy »

(вул. Крушельницької,43/36, поруч магазину “Світлофор”)

15.00  – 17. 00 — майстер-клас Костянтина Лінартовича з дубляжу для дітей і підлітків. Фільми нон-стоп.

Костянтин Лінартович – актора театру та кіно, режисер дубляжу понад двох десятків фільмів, зокрема, “Мадагаскар”, “Мадагаскар 2: втеча до Африки”, “Мадагаскар 3”, “Тачки”, “Тачки-2”, “Трансформери: помста полеглих”., “Льодовиковий період 3: ера динозаврів” , “Фантом”, “Пірати Карибського моря: на дивних берегах”, режисер та актор дубляжу близько двох десятків стрічок, зокрема, “Міцний горішок. Гарний день, аби померти”, “Джон Картер: між двох світів”, “У пошуках Немо”, “Цирк дю Солей: казковий світ” та інших.

17.00  – 20. 00 кастинг для дикторів і акторів дубляжу віком від 5 до 14 років для українських мультфільмів і фільмів.

                       Прослуховування проводить Костянтин Лінартович.

 

Локація: КП ЦДМІ ім. Довженка

(вул. Злуки,45)

  1. 00 – Кіноперегляд: історичне фентезі

             «Казка про Чорного козака»

(реж. В. Чабанюк, 2018 р., 112 хв.)

Події відбуваються у ХVII ст.. Козацька вдова Ганна помічає, що вночі хтось почав допомагати по господарству. Підстерегла козака, вбраного в чорне. Закохується в нього, але дізнається, що він проклятий сотником, бо заснув на чатах. Козацьку сотню вирізали татари, лише він урятувався. Згодом татари нападають на село. Захоплюють у полон українських бранців. Уночі, зарізавши козу, татарський мурза в припадку лютої радості розчісує масними руками голову найвродливішої бранки — козачки Ганни…

  1. 00 – Обговорення з виконавцем головної ролі Василем Середенком.

Локація: будинок культури « Пронятин »

(вул. Мирна, 47)

18.00Кіноперегляд: психологічна драма

             «Стрімголов»

               (реж. М. Степанська, 2017 р., 105 хв.,)

Антон, музикант-вундеркінд, що не впорався з покладеними на нього сподіваннями, повертається додому після двох років навчання у Швейцарії та піврічного лікування алкогольної залежності в психоневрологічному диспансері під Києвом. Його дідусь, людина суворих принципів, вивозить хлопця в село, далеко від принад великого міста. Якось Антон зустрічає Катю, яка, як і він, намагається знайти своє життя в житті. Вона незабаром має поїхати до Берліна  разом зі своїм хлопцем Йоганном, німецьким фотожурналістом, з яким вона познайомилася під час подій на Майдані. Однак її зустріч з Антоном приносить новий імпульс у її життя і глибоко впливає на них обох…

19.45Обговорення з продюсером Володимиром Філліповим.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Понад 160 писанок на курячих, гусячих і страусиних яйцях представили подружжя майстрів Леся та Юрій Цікало у Тернопільському обласному художньому музеї ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:43


У Тернополі Нацполіція та СБУ запобігли вчиненню теракту біля підрозділу поліції, який мала виконати 14-річна школярка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:29


Під час обміну полоненими з російської неволі повернувся додому військовослужбовець Дмитро Галюк із села Бариш Бучацької громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


Мешканці Тернополя дедалі активніше користуються мобільним додатком «е-Тернопіль» та «Порталом мешканця» для комунікації з міською радою...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:16


З російського полону повернувся Іван Романюк, мешканець Підволочиської громади, який перебував у неволі з червня 2022 року...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:24



Теми дня
21 Березня
20 Березня
18 Березня
Відео