У його роботі взяли участь понад 20 молодіжних організацій міста, а також понад 800 учасників з усієї України. У нашому місті вкотре зібралися цікаві особистості й спікери — недавній політв’язень російських тюрем, відомий кіносценарист, письменник і громадський діяч Олег Сенцов, відомий телеведучий, громадський та політичний діяч і волонтер Сергій Притула, відомий кінорежисер і письменник Сашко Лірник, соліст українського гурту “Антитіла”, молодіжний посол UNICEF в Україні, співзасновник БФ “Вільні-ЮА” Тарас Тополя.
Звичайно, у заході також взяв участь і виступив міський голова Тернополя Сергій Надал. Як він зазначив, у Тернополі живе, навчається і працює багато молоді, і саме за активну роботу з цією категорією тернополян наше місто у 2020 році було удостоєне почесного статусу «Молодіжна столиця України».
У своєму виступі Сергій Надал також розповів про переваги, що їх отримав Тернопіль за час, поки наше місто було Молодіжною столицею України. У першу чергу йдеться про налагодження успішної комунікації між молоддю й місцевим самоврядуванням. У рамках цієї співпраці, за словами міського голови, «було проведено соціологічне опитування щодо рівня задоволеності молоді тим, що відбувається у місті, та основною проблематикою. Отримавши результат, нам було приємно бачити, що показники у Тернополі – одні з найкращих в Україні. Але це опитування нам показало не тільки те, чим молодь задоволена, а й де є слабкі місця. Завдяки цьому маємо акценти, на яких потрібно зосередити першорядну увагу, а це, зокрема, питання безпеки і булінгу, а також економічної гарантованості майбутнього».
У рамках форуму відбулося кілька панельних дискусій на тему молодіжної політики і майбутнього України. Тернопіль підтримав Український пакт заради молоді-2025, що закладає напрямки молодіжної політики держави на наступні роки. Зокрема, йдеться про кардинальне покращання ситуації у питанні створення робочих місць для молоді з достойною оплатою праці.
“Молодь є рушійною силою змін. Надаючи підтримку молоді сьогодні, ми інвестуємо в майбутнє України. Саме тому важливо створити умови для реалізації молоді в Україні і саме таку мету ставить перед собою ініціатива Український пакт заради молоді, яка об’єднала зусилля держави і бізнесу заради вирішення проблем освіти і зайнятості молоді”, — зазначив Сергій Надал.
На завершення відбулася урочиста передача естафети статусу «Молодіжна столиця України» місту Остріг Рівненської області. При цьому Сергій Надал наголосив, що такий статус дає багато можливостей для розвитку і висловив готовність поділитися успішним досвідом Тернополя.
До речі
У 2020 році під час форуму “Молодь Оffline” місто Тернопіль офіційно отримало статус «Молодіжна столиця України». У зв’язку з пандемією цей статус було продовжено до вересня цього року. За цей час Тернопіль здобув найвищий індекс у рейтингу благополуччя молоді. Цей індекс використовується для оцінки якості молодіжної політики на муніципальному рівні. Так, за даними за 2020 рік, індекс благополуччя молоді у Тернопільській міській територіальній громаді складає 0,74 (максимально – 1), що є найвищим показником в Україні. Індекс враховує кілька важливих показників. Зокрема, у Тернополі найкращі можливості молодь відзначає у таких сферах: використання інформаційно-комунікаційних технологій (0,98), можливості для освіти та науки (0,85), участь у політичному (0,78) та громадському (0,72) житті. Загалом для обрахунку індексу використовується оригінальна методика, розроблена фахівцями Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України і представництва фонду ООН у галузі народонаселення. Індекс формується на основі опитування думки молодих людей, де враховуються 49 первинних показників.
Джерело: НОВА Тернопільська газета