Саме така головна тема його виставки, яка 1 жовтня відкрилася у залах Вишнівецького палацу. Оригінальні, не схожі на жодні інші роботи Миколи Солонера – це як мистецький вибух, творчий феєрверк. «Життя українців нині дуже складне, і так хочеться показати землякам, що, попри усі негаразди і проблеми, кожен день може бути святом…», – каже сам митець.
Він – художник і скульптор, який підкорив найвідоміші галереї світу, і наш земляк, уродженець Тернополя. Ось уже два десятки років Микола Солонер живе у Лондоні, хоча і про рідне місто не забуває.
«Я насамперед тернополянин, народився біля мальовничого тернопільського замку», — зізнавався він кілька років тому в інтерв’ю «НОВІЙ…». 20-річним наш земляк вирушив до Лондона — у свою, як він це називає, мистецьку пригоду… Там вступив і згодом став випускником відділу скульптури Kensington and Chelsea College, почав працювати з глиною та гіпсом, «перевтілюючи» свої малюнки у тривимірні скульптури, придумав свій стиль пазлфаунізм — самобутній, не схожий ні на чий. Тільки скульптурних робіт у його творчому доробку понад шість сотень! Його скульптури — «химери Солонера» — емоційні, фантазійні, за їх зовнішнім мінімалізмом — глибокий зміст…
Роботи нашого земляка виставлялися у найвідоміших галереях світу. «Мистецьке середовище Англії відразу дуже тепло мене прийняло, — розповідає Микола Солонер, — після кількох років життя у Лондоні я став членом англійського королівського клубу митців у Лондоні Chelsea Arts Club. Його заснували ще у 1891 році і до нього входять найіменитіші митці Англії — художник та живописець Пітер Блейк, фотографи знаменитостей Джон Стоддарт, Баррі Латеган, карикатурист Джеральд Шарф, Деррік Стаффорд… Пам’ятаю, як я виставляв у клубі свої роботи і почув про них безліч захоплених відгуків! Особливо було приємно почути високу оцінку своїх робіт від британської поп-ікони Пітера Блейка…» У його творчому активі – трирічний контракт з лондонською філією Opera Gallery (це глобальний міжнародний проєкт, який поєднує галереї Нью-Йорка, Мілана, Дубаю із найкращими мистецькими колекціями світу). Ще один надзвичайно поважний заклад — Victoria and Albert Museum запросив Миколу Солонера, аби він показав для відвідувачів свої роботи і техніку їх виконання. «Не кожному митцеві щастить на таку можливість, – зізнається пан Микола. – А коли понад пів тисячі людей прийшли, аби подивитися на мої роботи і послухати мою розповідь про те, як вони народжувалися, це було просто неймовірно! Мене завжди дуже цікавить реакція глядачів на мої картини: хто вони, чим їх зацікавили мої роботи, що вони в них бачать, як пояснюють для себе…» Роботи нашого земляка виставлялися і в музейному комплексі Palazzo Velli Expo в Римі на фестивалі українського мистецтва, а також в Академії мистецтв України у Києві. Не забуває художник і про рідний Тернопіль, щоразу під час свого приїзду репрезентуючи тут нову виставку власних робіт. У результаті співпраці з Національним заповідником “Замки Тернопілля” художнику вдалося прокласти мистецький міст між Англією і Україною. Усі охочі зможуть познайомитися із творчістю митця у залах Вишнівецького палацу — виставки робіт Миколи Солонера “Пазлфаунізм” є постійнодіючою, отож, її можна відвідати у будь-який час!
Джерело: НОВА Тернопільська газета