Упродовж двох днів – 10 та 11 липня — тут знімали історико-пригодницьку стрічку “Довбуш” режисера Олеся Саніна. До зйомок у масових сценах залучили кілька сотень збаражчан, тернополян та усіх мешканців області, котрі зголосилися до участі у зйомках. Упродовж двох днів замок був закритим для відвідувачів – тут точилися баталії та закручувалася інтрига фільму…
– Це наймасштабніший український фільм на сьогоднішній день. Наймасштабніший за кількістю задіяних акторів масових сцен, каскадерів, реконструкторів, локацій. Ми об’їхали майже усю Західну Україну в пошуках локацій, ми знімали в Карпатах, Тернопільський області та Києві, ми побудували багато декорацій, дуже складних декорацій як у павільйоні, так і на локаціях, ми відновили зброю та багато реквізиту, зробили велику кількість костюмів. Це має бути головна українська кіноподія, принаймні цього року, – зазначає продюсер стрічки Максим Асадчий.
За його словами, відзняти фільм планували ще торік, але через пандемію коронавірусу зйомки довелося відтермінувати. За планами творчої групи, до кінця липня фільм має бути відзнятий. Прем’єра наймасштабнішої пригодницько-історичної стрічки «Довбуш» відбудеться вже цієї осені.
– Фільм «Довбуш» – це, перш за все, історія про свободу. Це історія про людей, які обрали собі шлях навіть ціною життя здобути цю свободу і захищати її до останнього, – каже режисер «Довбуша» Олесь Санін. – Це історія про величезну любов. Про любов, яка не мала би статися. Про любов попри все. Про любов вільних людей. Це історія про сумніви, про вибір, історія про те, що люди вважають легендою. Про те, що іноді легенда буває більша, ніж сам герой. Історія про те, для чого ця легенда живе і для чого вона потрібна.
Карпати. Початок ХVІІІ століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пригодницько-історичній стрічці «Довбуш» розкривається тема, яку не часто згадують письменники у своїх розповідях про легендарного ватажка. Це історія Івана — брата Олекси, адже Довбушів насправді було двоє. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду, про те, як він жив і як обдурив смерть…
У 2014-ому Максим Асадчий разом із Олесем Саніним створили перший український блокбастер «Поводир» — тоді кіноповість зібрала рекордний бокс-офіс, мала успіх на міжнародних фестивалях і була висунута Україною на премію «Оскар».
Працюючи над «Довбушем», продюсер ставить ще амбітніші завдання: «Ми хочемо створити фільм, здатний вписати гідну сторінку в історію українського кінематографа, зарядити українське суспільство потужною надихаючою історією і задати нову планку успіху в широкому прокаті».
Стрічка створюється компанією PRONTO FILM за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України.
Режисер та співпродюсер Олесь Санін, продюсер Максим Асадчий, виконавці головних ролей Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Дарія Плахтій та заступник голови Держкіно Сергій Стороженко.
– Ми давно чекаємо на цей фільм, сподіваємось, цього року ми його побачимо. Це важлива історична кінострічка, в якій покажуть героїв, котрі воювали тоді за нашу країну, покажуть дружбу, кохання, вірність – найвищі почуття та цінності. Вважаю, що наші режисери та продюсери мають створювати якомога більше таких фільмів. Є про кого знімати, є події, які треба висвітлювати, щоб наш глядач не забував, де ми живемо, в якій країні ми народилися, – каже Сергій Стороженко.
Джерело: НОВА Тернопільська газета