Неділя, 26 січня 2025
• Усе село прощалося з Героєм. На Тернопільщині поховали воїна Андрія Рижкова • Смертельна аварія на Зборівщині: одна людина загинула, інша – в лікарні • 100-літній ювілей святкує колишній директор маслосирзаводу з Тернопільщини • “Соборність нині доводиться затверджувати в “гарячих” точках”, – захисник Денис Лучка • “Свою історію пишемо кров’ю по святій землі”, — єпископ Володимир Фірман • Сім’я з п’ятьма дітьми на Тернопільщині жила взимку в халабуді • На подвір’ї дитсадка в Тернополі виявили гранату • “Роботодавець” із Кременця займався торгівлею людьми • Загинув у російському полоні. На Тернопільщині вшанують пам’ять Павла Дмитраша • Командир взводу нараховував підлеглому «бойові» за ремонт будинку своєї доньки • Аварія на Бучаччині: зіткнулися три автомобілі • На Тернопільщині встановили понад 600 кнопок «Терміновий виклик поліції» • Товк молотком знайомого… Тернопільські правоохоронці затримали нападника • Три роки без справжньої зими: як змінився клімат в Україні • “Пташки” з Тернополя знищують ворогів на фронті (ВІДЕО) • Трагедія в Кременці: бус придавив водія… • До війни займався дезінфекцією, а нині – розвідник. Розповідь про воїна з Тернополя • У Великій Березовиці створили спільноту родин зниклих безвісти воїнів • У Тернополі засуджено начальника російської катівні, в якій утримували полонених захисників Азовсталі • Двом працівникам одного із районних ТЦК та СП Тернопільщини інкримінують корупційні та насильницькі злочини
Уряд має почути Тернопільську громаду!

Опубліковано: 14 Листопада о 15:00 50


Депутати Тернопільської міської ради звернулися до Верховної Ради і прем’єр-міністра України з вимогою не руйнувати місцеве самоврядування.


Доходи місцевих бюджетів – зменшити, а витрати — залишити без змін. Такий проєкт Держбюджету на 2020 рік підготував уряд Гончарука. У зв’язку з цим Тернопільська міська об’єднана громада долучилася до всеукраїнської акції «Поверніть гроші громадам!», яку ініціювала Асоціація міст України.

Бюджет’2020 — це перекладання проблем уряду на місцеві громади

Поданий урядом проєкт Державного бюджету на 2020 рік ставить під серйозну загрозу розвиток місцевого самоврядування, адже він суттєво зменшить доходи місцевого бюджету. Це відбувається всупереч тому, що протягом останніх років були значно розширені повноваження і сфера відповідальності громад. Проєкт бюджету не дозволить містам ані повноцінно розвиватись, ані виконувати зобов’язання перед бюджетниками по заробітній платі.

Цифри говорять самі за себе. Протягом останніх трьох років доходи, передані Києвом у місцевий бюджет, виявляються у два рази меншими від покладених на плечі міста видатків. У 2018 році передані доходи склали  в бюджеті Тернополя 394,1 млн. грн., а передані видатки — 664,4 млн. грн. Схожа ситуація буде й за підсумками 2019 року.

Це заганяє місцеве самоврядування в тупик. Якби міста не займались латанням бюджетних дір, утворених урядом, сотні мільйонів гривень  пішли б на дороги, мости, транспорт, об’єкти інфраструктури, освітні проєкти, а так доводиться лише зводити кінці з кінцями.

Що  означатиме бюджет’2020 для тернопільської громади?

Якщо новий бюджет буде прийнятий у запропонованій урядом Гончарука редакції, то тернопільські медики і освітяни опиняться під загрозою залишитися без зарплат, а пільговики не зможуть безкоштовно їздити у громадському транспорті. Доведеться суттєво обмежити ремонти доріг і дворів, модернізацію житлово-комунальної сфери, соціальні проєкти, проєкти у сфері освіти, культури тощо.

Більше того, нововведення уряду про скасування зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів повертає Україну до часів Януковича. Тоді міста були заручниками “ручного управління”, а Західна Україна у найменшому пріоритеті, оскільки в нас за Януковича голосували найменше. Всі кошти «регіонали» фактично «дерибанили» між своїми олігархами і виділяли на проєкти в Донбасі і Криму. Чим це обернулося для держави, — всі добре знаємо.

Тому депутати Тернопільської міськради ухвалили «Звернення щодо фінансового забезпечення потреб мешканців Тернопільської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік». Це намагання достукатися до здорового глузду нової української влади.

Європейська чи азійська формула розвитку України?

Нині Українська держава знову опинилася на роздоріжжі. Якщо центральна влада прийме позицію об’єднаних територіальних громад, то Україна має шанс закріпити європейський шлях розвитку з сильними і самодостатніми громадами, які зможуть розвиватися, у яких житимуть забезпечені люди. Якщо ж ні, то, як і за Януковича, нам «світить» азійська (фактично — російська) модель, за якої столиця розглядає регіони і міста як  колонії. За цієї моделі центр викачує з регіонів всі гроші і самовільно, «з барського плеча» роздає містам, селищам і селам подачки.

Це – шлях у минуле, це шлях — в нікуди.

До речі

Тернопільська громада вимагає:

І. В проєкті Державного бюджету України на 2020 рік:

  1. Підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів, що збільшить дохідну частину  бюджету  Тернопільської  міської територіальної громади  до  75,0 млн. грн.
  2. Збільшити обсяг освітньої субвенції бюджету громади на  60,6 млн. грн.,  що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам та збільшить престижність до 20%, а також компенсацію з державного бюджету  в розмірі 14,1 млн. грн. на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
  3. Спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами.
  4. Забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку, потреба в яких  на  2020 рік  по Тернопільській міській територіальній громаді  складає відповідно 91,2 млн. грн.  та 0,8 млн. грн.
  5. Передбачити на 2020 рік бюджету громади  додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в обсязі не менше 55,0 млн. грн. та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.

ІІ. Негайно  дозволити  оплатити  кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-
економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року.  Так,  на  сьогоднішній день в  місті завершено реконструкцію вулиці В.Чорновола  та розпочато реконструкцію Привокзального майдану  на  загальну суму 19,5 млн. грн., з яких 2,7 млн. грн.  оплачено, а  16,8 млн. грн. необхідно буде здійснити оплату органами Державного казначейства».

Тарас Смолій


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

22 січня в селі Обич Шумської громади відбувся чин поховання та віддання військових почестей 49-річному захиснику Андрію Рижкову, який загинув 13 січня 2025 року на території Курської області (рф)...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:10


Смертельна автопригода трапилася на Тернопільщині: на місці ДТП працюють працівники поліції...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:01


Довгожитель із села Білокриниця Кременецької громади на Тернопільщині Станіслав Щирба відзначив столітній ювілей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:17


Урочистий захід із нагоди відзначення 106-ої річниці проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР — День Соборності України сьогодні відбувся на межі Тернопільської і Хмельницької областей...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:14



Теми дня
23 Січня
21 Січня
Відео