Неділя, 16 березня 2025
• Юний музикант Олександр Кайдаш із Тернополя підкорює міжнародні сцени • На підвіконні – вісім горщиків із коноплею. Тернополянину загрожує тюрма • Замість воювати… будували хату командиру. Четверо військовослужбовців постануть перед судом • «Війна швидко стала технологічною», – тернопільський гвардієць про досвід на фронті • У Тернополі перевидадуть послання митрополита Андрея Шептицького “Як будувати рідну хату” • Шевченкове слово лунало у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні • Трагедія на Чортківщині: три дні дитина сама перебувала у квартирі і померла… • На Лановеччині віднайшли давній церковний архів • У подружжя військовослужбовців 105-ої бригади народилася донечка • Важкопоранений захисник одружився з коханою в клініці • Передчасно помер директор Кременецької гімназії • Бучацькі рятувальники провели на пенсію колегу, обливши водою із пожежних рукавів • Втратила понад 100 000 гривень через один телефонний дзвінок • Син Ігоря Пелиха, який служить в ЗСУ, освідчився коханій • Росія вдарила по критичному промисловому об’єкту в Тернополі • Померла багаторічна викладачка Тернопільського мистецького коледжу Ельвіра Яковенко • У Тернополі розпочав роботу ветеранський простір «Незламні духом» • Навідника удару росії на Яворівський полігон засудили на 15 років ув’язнення • Отець Олексій Філюк прийняв у свою сім’ю четвертого сина • Вистрелив із вікна автомобіля… Тернопільські поліцейські знайшли порушника
Вадим Рахліс: «У Тернополі я підготую перших професійних переговорників у Західній Україні!»

Автор: Опубліковано: 17 Січня о 9:30 1107


Переговорник — це незамінна людина під час перемовин у бізнесі, політиці, на війні, у складних ситуаціях у суспільстві та особистісних стосунках.


«Переговорник — це і професія, і мистецтво», — переконаний український переговорник із 20-річним досвідом Вадим Рахліс, який співпрацює із детективним агентством «Холмс», що у Тернополі. Невдовзі на базі «Холмса» розпочне свою роботу навчальний центр «HolmеsVS Moriarty». Упродовж двох із половиною років діти та підлітки, а за бажанням — і дорослі, здобуватимуть там професію переговорника. Переговорник — це незамінна людина під час перемовин у бізнесі, політиці, на війні, у складних ситуаціях у суспільстві та особистісних стосунках тощо. Уже 3 лютого, о 12-ій год., відбудеться перша зустріч із Вадимом Рахлісом та засновником детективного агентства «Холмс» Василем Мокрицьким у конференц-залі готельно-ресторанного комплексу «Avalon Palace», що на просп. С. Бандери у Тернополі. Організатори запрошують усіх бажаючих завітати на цей захід.

Навчання майбутніх переговорників — вклад у державу

У 2016-ому Вадим Рахліс заснував першу дитячу групу переговорників із однокласників свого сина, які навчаються в одній зі шкіл міста Бровари.

— У моїй групі 11 учнів. Коли ми починали навчання, вони були семикласниками, тепер — дев’ятикласники, — розповідає переговорник. — Під моїм прихованим керівництвом вони створили свої закони, знають напам’ять шість правил спілкування Гліба Жеглова, обрали свій девіз —  «розговорити і домовитись». Керуються такими якостями, як доброзичливість, повага, емпатія. Навчаю їх не тільки спілкуванню, а й лідерству та управлінню людьми, вмінню розподіляти обов’язки, відповідати за свої слова та вчинки. Їм ще потрібно багато працювати над собою, але вони вже мають фах медіатора. Навіть якщо вони не будуть у майбутньому переговорниками, проте, впевнений, завжди досягатимуть своєї мети в житті. Мої вихованці успішні в школі, в сім’ї, в спортивних секціях. Позитивно налаштовані, бо знають, що основне завдання переговорника — переорієнтувати фокус опонента з негативу на позитив. Мої учні — зародок того, як будуть спілкуватися люди в майбутньому — без конфліктів та агресії. Це мій вклад в Україну! Це — стратегічний підхід. Наш уряд повинен думати про це, і важливо починати з дітей. Та наразі у цьому напрямку непочатий край роботи. Приємно, що у Тернополі на базі навчального центру «HolmеsVS Moriarty» будуть навчати переговорників. Це перший такий проект у Західній Україні. Набираємо групи вихованців двох вікових категорій: з 8 до 11 років та з 12 до 17. Навчання буде платне, але в кілька разів дешевше, ніж для дорослих. Заняття відбуватиметься у вихідні. Оскільки це наш спільний проект із детективним агентством «Холмс»,
то мої тернопільські колеги теж ділитимуться своїм досвідом. Важливими будуть практичні заняття — переговори вихованців із батьками, друзями, запис перемовин. Скажімо, діти спробують чесно вирішити ситуацію в кафе, змоделювавши, нібито їм не вистачає грошей заплатити за замовлення, спробують переконати батьків у чомусь важливому. Завершальний етап навчань — іспити в Болгарії перед компетентною комісією та отримання диплома. Наведу приклад, як один мій вихованець вирішив проблему в школі. Хлопець не вивчив вірша, підійшов перед уроком до вчительки і запитав: «Коли я можу з вами поговорити?» «Зараз», — відповіла педагог. «Скільки я маю часу?» — уточнив юнак.
«5 хвилин». — «Дякую! «Вчора після карате я заснув і не вивчив вірша. Я заслуговую на погану оцінку, поставте мені її, будь ласка», — попросив. Не давши вчительці оговтатись, додав: «Але через два дні у нас буде урок, запитайте мене, і я отримаю 11 балів. Розумію, що я підвів вас, себе, батьків, що погана оцінка позначиться на успішності класу… Вибачте! Сподіваюсь, я не затримав вас», — підсумував і пішов. Вчителька стояла приголомшена кілька хвилин. Вона розповіла про це директору школи. «Учні почали дивно спілкуватися…» — зателефонувала до мене директор. «Це добре чи погано?» — поцікавився я. «Мабуть, добре…» — відповіла. «Визначтесь, будь ласка. Якщо погано, то ми припинимо заняття, а якщо добре —  продовжимо», — запропонував я. А через кілька днів захотіли навчатися… вчителі, але я порадив їм вчитися в… учнів. Вірю, що в Тернополі теж вдасться втілити цей проект і ми з гордістю будемо представляти тернопільських переговорників.

Василь Мокрицький та Вадим Рахліс (у центрі) з журналістами після ефіру на телеканалі “Тернопіль 1”.

Завдання переговорника — повернути людей живими

Вадим Рахліс — професійний переговорник та сертифікований медіатор Євросоюзу, експерт зі звільнення заручників. Був посередником у вирішенні близько тисячі конфліктних ситуацій. Має досвід переговорів в екстремальних умовах в Україні, Ізраїлі та Казахстані. Переможець у номінації «Idea of the Future» на Davos World Communication Forum (2016 рік). Навчає переговорам та соціальній комунікації в Національному університеті державної фіскальної служби України, Львівській бізнес-школі, Професійній асоціації медіаторів Болгарії та ін. Вивчав гарвардський метод ведення переговорів у США та Ізраїлі, учень відомих переговорників спецслужб Марка Гоулстона та Моті Крістала.

— Уперше я взяв участь у переговорах у 1999-ому в Ізраїлі, де на той час мешкав, — розповідає Вадим Рахліс. — Я працював заступником директора крупної компанії. Якось палестинці захопили наш транспорт із працівниками та товаром. Разом із колегою ми знайшли потрібну людину і домовилися про звільнення. Після того в Ізраїлі я брав участь ще у понад десяти переговорах. Повернувшись в Україну, продовжив цю справу. Поки у нас було все мирно, досвід переговорника допомагав мені в бізнесі, але коли у 2014-ому почалася агресія з боку Росії, перших українських військових захопили в полон, я почав допомагати волонтерам. Кілька разів був у зоні АТО. Основне завдання переговорника — повернути людей живими. Вести перемовини з деструктивними особами непросто, але можливо. Останніми роками питання звільнення полонених в Україні взяли на себе офіційні органи, але волонтери й далі допомагають. Так, мій друг Олександр Кудінов досі возить допомогу полоненим, витягує людей, я консультую його. Він втілив мою теорію на практиці. Нині є чимало тренерів-дилетантів, які прочитали одну книгу, скажімо, «Переговори без поразки. Гарвардський метод» Роджера Фішера, Вільяма Юрі, Брюса Паттона, і за великі гроші переказують її, але не можуть підготувати переговорників, бо самі не мають досвіду. На жаль, в Україні практично нема професійних переговорників. Переговорників готують у США, Ізраїлі та Росії, а в Україні в складних ситуаціях виставляють уперед найбільш комунікабельного поліцейського, який насправді не знає, як правильно діяти. Переговорник повинен розговорити злочинця, налагодити з ним контакт, повинен керувати своїми емоціями, цьому треба вчитися.

Перші вихованці Вадима Рахліса отримали дипломи переговорника на березі Чорного моря у Болгарії.

Детальнішу інформацію про набір дітей, які хочуть здобути фах переговорника у навчальному центрі «HolmеsVS Moriarty», можна дізнатися за телефоном: (068) 479-86-87.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини запрошує краян 14 березня 2025 р. о 12 год відвідати заходи приурочені до Дня українського добровольця...


Рубрика: , , Опубліковано: о 23:17


Учень Тернопільської музичної школи Олександр Кайдаш підкорює українські та міжнародні сцени...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:53


Мешканцю Тернополя загрожує кримінальна відповідальність за вирощування коноплі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:32


Слідчі поліції Тернопільщини оголосили підозри військовослужбовцям за ухилення від військової служби...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 15:25


Які статуси обʼєднує поняття "ветеран" та який порядок отримання цих статусів — про це розповість експертка Українського ветеранського фонду, адвокатка Вероніка Кожемякіна під час вебінару «Ветерани: види статусів та порядок їх отримання»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:06



Теми дня
12 Березня
11 Березня
9 Березня