Субота, 25 січня 2025
• Усе село прощалося з Героєм. На Тернопільщині поховали воїна Андрія Рижкова • Смертельна аварія на Зборівщині: одна людина загинула, інша – в лікарні • 100-літній ювілей святкує колишній директор маслосирзаводу з Тернопільщини • “Соборність нині доводиться затверджувати в “гарячих” точках”, – захисник Денис Лучка • “Свою історію пишемо кров’ю по святій землі”, — єпископ Володимир Фірман • Сім’я з п’ятьма дітьми на Тернопільщині жила взимку в халабуді • На подвір’ї дитсадка в Тернополі виявили гранату • “Роботодавець” із Кременця займався торгівлею людьми • Загинув у російському полоні. На Тернопільщині вшанують пам’ять Павла Дмитраша • Командир взводу нараховував підлеглому «бойові» за ремонт будинку своєї доньки • Аварія на Бучаччині: зіткнулися три автомобілі • На Тернопільщині встановили понад 600 кнопок «Терміновий виклик поліції» • Товк молотком знайомого… Тернопільські правоохоронці затримали нападника • Три роки без справжньої зими: як змінився клімат в Україні • “Пташки” з Тернополя знищують ворогів на фронті (ВІДЕО) • Трагедія в Кременці: бус придавив водія… • До війни займався дезінфекцією, а нині – розвідник. Розповідь про воїна з Тернополя • У Великій Березовиці створили спільноту родин зниклих безвісти воїнів • У Тернополі засуджено начальника російської катівні, в якій утримували полонених захисників Азовсталі • Двом працівникам одного із районних ТЦК та СП Тернопільщини інкримінують корупційні та насильницькі злочини
«Відчуй»: підтримка військовослужбовців, які втратили слух

Опубліковано: 23 Грудня о 15:12 43


Громадська організація «Відчуй» розпочинає слушну кампанію «Чуєш? Плюс. Плюс».


Це реабілітація військових, що вже отримали травми органів слуху, та заходи щодо превенції втрати в майбутньому. Проєкт реалізується спільно з Міністерством охорони здоров’я та Радницею-Уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності.

На сьогодні захисники та захисниці України суміжно з пораненнями на полі бою отримують акустичні травми органів слуху. Постійне шумове навантаження призводить до погіршення можливості чути аж до повної втрати. Звуки пострілів, залпи артилерії, серії вибухів, розриви снарядів поряд, ударні хвилі – все це впливає на функціонування вуха.

У разі акутравми за медичної необхідності якомога раніше має бути проведене слухопротезування. Наступним важливим етапом є подальший психолого-педагогічний супровід.

У межах слушної кампанії спеціальні педагоги та психологи громадської організації «Відчуй», яка понад 10 років піклується про українців із порушеннями слуху, консультуватимуть вже слухопротезованих військовиків, тобто знову навчать сприймати звуки. Супровід та консультації будуть проводити як в онлайн-форматі, так й офлайн у центрі громадської організації в Києві.

«Війна не назавжди. Вона обов’язково закінчиться нашою перемогою. Захисники та захисниці країни повернуться в мирне життя. Голос рідних, сміх дітей, гавкіт домашнього улюбленця та звуки рідного міста – все, що так цінно – має бути почутим. Тож наше завдання максимально вберегти військових від втрати слуху та якомога швидше відновити здатність чути тих, хто вже отримав травму», – говорить Людмила Пишна, співзасновниця та керівниця громадської організації «Відчуй».

«На жаль, відсоток травм органів слуху військових високий. Причини очевидні. Території бойових дій – зони екстремально гучних звуків. Уникнути їх практично нереально. Звідси і «професійні» ушкодження. Шум впливає на систему травлення і кровообігу, серцево-судинну, ендокринну та нервову систему. Шок, контузія, можливий розрив барабанної перетинки – наслідки звуку в діапазоні від 150 до 170 децибелів. Це якраз діапазон вибуху. Все, що вище – смертельно», – зауважує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Щоб запобігти таким негативним наслідкам, громадська організація «Відчуй» ініціювала придбання пристроїв для захисту органів слуху українських військових. Індивідуальні тактичні звукові фільтри – беруші, спеціально розроблені для військового використання. Вони надійно захищають від небезпечних піків шуму, залишаючи можливість чути тих, хто поруч.

«Якісний захист органів слуху – на рівні захисту корпусу, кінцівок та голови. Це про безпеку тих, хто воює за нашу країну. Консультування та супровід в питаннях адаптації до нових слухових можливостей – це про включеність у соціум без бар’єрів», – переконана Тетяна Ломакіна, Радниця-Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності.

Дізнатись більше та записатися на консультацію, а також долучитися до фандрейзингу на придбання індивідуальних фільтрів захисту органів слуху українських військових у межах слушної кампанії «Чуєш? Плюс. Плюс» можна тут.

Громадська організація «Відчуй» з 2011 року системно займається реабілітацією, допомогою, соціалізацією, реалізацією прав дітей і дорослих із порушеннями слуху та їхніх родин, а також плекає культуру турботи про власний слух.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

22 січня в селі Обич Шумської громади відбувся чин поховання та віддання військових почестей 49-річному захиснику Андрію Рижкову, який загинув 13 січня 2025 року на території Курської області (рф)...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:10


Смертельна автопригода трапилася на Тернопільщині: на місці ДТП працюють працівники поліції...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:01


Довгожитель із села Білокриниця Кременецької громади на Тернопільщині Станіслав Щирба відзначив столітній ювілей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:17


Урочистий захід із нагоди відзначення 106-ої річниці проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР — День Соборності України сьогодні відбувся на межі Тернопільської і Хмельницької областей...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:14



Теми дня
23 Січня
21 Січня