П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Віктор Овчарук: «Розвиток професійної освіти – запорука зростання економіки краю»

Опубліковано: 3 Червня о 10:00 13


Нині на ринку праці області найвищий попит саме на робітничі професії.


Адже сьогодні, коли більше половини громадян працездатного віку має вищу освіту, на ринку праці потрібні ті, хто вміє будувати, шити, лагодити, куховарити… Водночас сфера послуг та виробництво потребують саме висококваліфікованих робітників. Не секрет, що ще кілька років тому професійно-технічна освіта не відповідала викликам часу – застаріле обладнання, відсутність затребуваних спеціальностей тощо.

Відтак стратегічним завданням органів влади, роботодавців, закладів профтехосвіти є створення сучасних умов для підготовки фахівців високого рівня.
Якщо у попередні роки професійно-технічна освіта ледь виживала, то, починаючи з 2017 року, її фінансування постійно збільшується. Приміром, якщо 2017 року видатки на діяльність профосвіти склали 270 мільйонів гривень, торік – понад 287 мільйонів, то цьогоріч – 322.
«Запорукою успіху сучасної професійної освіти є тісна співпраця освітніх закладів із роботодавцями краю, які, власне, є замовниками кваліфікованих кадрів, залучення бізнесу до освітньо-виробничого навчання, відповідність навчальних програм вимогам ринку. Адже професійна освіта безпосередньо пов’язана з потребами економіки області, — наголошує голова обласної ради Віктор Овчарук. – Розуміючи необхідність модернізації і підтримки підготовки робітничих кадрів, Тернопільська обласна рада у грудні минулого року затвердила обласну програму розвитку та підвищення якості професійної освіти на 2019-2020 роки. Протягом останніх років на Тернопільщині почали діяти п’ять навчально-практичних центрів з сучасним інноваційним обладнанням, на створення яких виділялися кошти і з обласного бюджету».

Важливим є впровадження дуального навчання, яке виступає гарантом відповідності навчальних програм актуальним вимогам ринку праці та забезпечення його висококваліфікованими кадрами. Якщо система професійної освіти узгоджена з потребами роботодавців, її учні мають відмінні перспективи працевлаштування і швидко знаходять роботу. Роботодавці мають можливість наймати працівників, які можуть негайно долучатися до виробничого процесу і не потребують років додаткового наставництва та навчання. До слова, протягом 2016-2018 років на Тернопільщині відкрили 12 нових спеціальностей, цього року – ще дві.
«Для привернення уваги бізнесу та суспільства до якісної конкурентоздатної професійної освіти, підняття іміджу і престижу робітничих професій на Тернопіллі проводяться обласні форуми професійної освіти. Нещодавно відбувся другий такий форум, на якому презентували себе усі професійні навчальні заклади області. Без перебільшень скажу, що професійно-технічна освіта краю змінюється, модернізується, впроваджує нові стандарти освітнього процесу і відповідає вимогам часу», — зауважив Віктор Овчарук.
Нині на Тернопільщині діють 22 навчальні заклади, в яких професійну освіту здобувають 7 400 юнаків та дівчат. Щорічно отримують дипломи кваліфікованого робітника в середньому
3 тисячі осіб.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Телескопічна палиця: стильний і надійний помічник...


Рубрика: Опубліковано: о 16:21


У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада