Четвер, 17 квітня 2025
• У Зарваниці вшанували пам’ять отця Василя Поточняка • Двоє жінок потрапили під колеса автомобіля у Теребовлі • У Тернополі запрацював інноваційний центр реабілітації для захисників і захисниць • У Тернопільському ставі знайшли тіло 79-річної жінки • Пластуни Тернополя відзначили 113-ту річницю першої присяги • Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта
Він служив своїй країні. З честю

Автор: Опубліковано: 30 Серпня о 17:00 24


2 вересня в останню путь проведуть сенатора США, вірного друга України Джона Маккейна.


Минулої суботи, 25 серпня, у себе вдома в штаті Арізона у віці 81-го року помер американський сенатор-республіканець Джон Маккейн. Він був вірним другом України, відомий своєю жорсткою антиросійською позицією. До свого дня народження Маккейн не дожив зовсім трішки: саме сьогодні, 29 серпня, йому виповнилося б 82 роки…

У момент смерті поряд з ним були його 64-річна дружина Сінді і рідні. «Моє серце розбите… Він помер так, як жив — за своїми власними правилами, в оточенні улюблених ним людей, в місці, яке він любив найбільше», — написала в Twitter дружина Маккейна, яка прожила з ним 38 років.

24 серпня стало відомо, що сенатор відмовився від подальшого лікування злоякісної пухлини мозку — гліобластоми, яку йому діагностували влітку 2017 року і з якою він мужньо боровся весь цей час, продовжуючи працювати, поки ще залишалися сили. У заяві родини йшлося, що протягом року з моменту встановлення онкологічного діагнозу він «перевершив очікування щодо терміну життя, але прогресування хвороби і вік винесли свій вердикт».

«Людина великої сили волі, він вирішив припинити лікування», — заявили рідні сенатора, висловивши подяку за підтримку і доброту всім друзям і соратникам Маккейна.

Знаючи про свій близький відхід, сенатор спланував власний похорон. Він хотів, щоб на нього прийшли 43-ий і 44-ий президенти США Джордж Буш-молодший і Барак Обама, попросивши їх виголосити прощальні промови. А також висловив бажання, щоб проводжати його в останню путь замість чинного президента Дональда Трампа прийшов віце-президент Майк Пенс як офіційний представник президентської адміністрації. Присутність самого Трампа, з яким у Маккейна склалися досить натягнуті стосунки, для сенатора була вкрай небажана, про що він поінформовував Білий дім.

Джон Маккейн виріс у сім’ї військових, його дід і батько були адміралами військового флоту. Маккейн брав участь у В’єтнамській війні як пілот-винищувач. Після того, як його літак збили, Маккейн п’ять років провів у полоні, де зазнав страшних тортур.

Незабаром після повернення із полону він розлучився з першою дружиною —  моделлю з Філадельфії Керол Шепп (у 1966 році у них народилася донька Сінді). Маккейн взяв відповідальність за крах свого першого шлюбу на себе. Пізніше він писав про свій власний егоїзм і незрілість того часу й про те, що він не може уникнути визнання своєї провини, посилаючись на свій в’єтнамський полон. 2 квітня 1980 року подружжя офіційно розлучилося, при цьому Маккейн залишив своїй колишній дружині будинки у Вірджинії і Флориді, а також продовжував фінансувати її лікування (ще у 1969 році потрапила у важку автокатастрофу).

Вже 17 травня 1980 року взяв новий шлюб з Сінді Лу Хенслі, викладачкою з Фінікса (штат Арізона) і донькою потужного місцевого бізнесмена (дружина успадкувала величезну компанію, що торгує пивом). У 1984 році у них народилася дочка Меган, в 1986 році — син Джон Сідні IV, який, як і батько, здобув освіту у військово-морському училищі в Аннаполісі, в 1988 році — син Джеймс, який в 2006-ому році подався у морську піхоту і наприкінці 2007-го року був направлений для проходження служби в Іраку.

У 1991 році подружжя взяло в сім’ю тримісячну дівчинку з Бангладеш, яка перебувала в притулку матері Терези і потребувала лікування в США — її назвали Бриджит. Після проходження всіх формальностей сім’я удочерила дівчинку в 1993 році.

На запитання, яким він хоче запам’ятатися людям, політик якось відповів: «Я служив моїй країні». І додав, що сподівається, люди додадуть — «з честю».

Маккейн відомий своєю антиросійською риторикою. Зокрема, після саміту президента США Дональда Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним він назвав цю зустріч ганьбою. Виступ Дональда Трампа на прес-конференції в Гельсінкі 16 липня він охарактеризував як один із найганебніших виступів американського президента. «Збитки, завдані наївністю президента, егоїзмом, помилковою еквівалентністю і симпатією до автократів, важко підрахувати. Але зрозуміло, що саміт в Гельсінкі був трагічною помилкою», — заявив тоді Маккейн.

На думку сенатора, президент Трамп виявився не тільки нездатним, а й не бажав протистояти Путіну, в результаті надав російському лідерові «платформу для виверження пропаганди і брехні світу». Маккейн також звернув увагу на те, що Трамп не відреагував на жорстоке нехтування Путіним суверенітету своїх сусідів, «його співучасть у вбивстві сирійського народу, його порушення міжнародних договорів і його напад на демократичні інститути в усьому світі». Підсумовуючи свої висновки, сенатор стверджував, що жоден з попередніх президентів ніколи «не принижував себе більш зневажливо перед тираном».

Смерть політика стала серйозним ударом для його матері Роберти Маккейн. «Важко ховати свою дитину», — заявила своїм близьким 106-річна місіс Маккейн, яка завжди пишалася своїм сином — середульшим з трьох її дітей. Вона завжди підтримувала Джона в його кар’єрі. У 2008 році, коли Маккейн балотувався в президенти США, 96-річна Роберта виступала з промовою перед виборцями. Вона досі зберігає повну ясність думки, хоча фізично вже слабка. Роберта Маккейн не змогла приїхати з Вашингтона до Арізони, щоб востаннє побачитися з сином після того, як стало відомо, що він вирішив припинити лікування. Поки що точно не відомо, чи зможе вона відвідати його похорон, який, як офіційно повідомили, відбудеться 2-го вересня на кладовищі Військово-морської академії в Аннаполісі (штат Меріленд), випускником якої був Джон Маккейн. Прощальна церемонія відбудеться в парламентській асамблеї Арізони — штату, який Маккейн представляв у Конгресі впродовж 35 років. До похорону труна з тілом сенатора перебуватиме під куполом Ротонди вашингтонського Капітолію. Досі за всю історію такої честі були удостоєні лише тридцять найвидатніших діячів США, в тому числі 12 сенаторів


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

У Марійський духовний центр "Зарваниця" вшанували пам’ять світлої постаті нашої Церкви — отця Василя Поточняка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:00


Три дорожньо-транспортних пригоди на дорогах Тернопільщини трапилося 15 квітня...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:55


У Тернополі запрацював новий інноваційний реабілітаційний центр RECOVERY – простір відновлення і турботи для військових, які зазнали поранень під час бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:52


Бездиханне тіло жінки в Тернопільському ставі за три метри від берега 13 квітня побачили перехожі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тепла атмосфера, щирі усмішки дітей та непохитний дух патріотизму – саме так у Тернополі відзначили «День першої пластової присяги»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:12



Теми дня
16 Квітня
14 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня