Неділя, 14 липня 2024
• Звільнені з полону священники УГКЦ взяли участь у прощі до Зарваниці • На Тернопільщині зашкалюють температурні показники • Аварія у Тернополі: водій і пасажирка – в реанімації • У двох лікарнях на Тернопільщині приймали пологи без договору з НСЗУ • Їхали до Зарваниці: на Тернопільщині перекинувся автобус із паломниками • Діти воїнів з Чортківщини вирушили на відпочинок до Франції • Сп’янів і підпалив вантажівку, а тепер “світить” тюрма • Тернопільський педуніверситет – лідер серед педагогічних вишів України • Все робить без… рук. Віра Омельчук із Тернопільщини сама виховує двох дітей • 50 FPV-дронів і два квадрокоптери “Mavic” передали на фронт від Тернопільської громади • Затримали кілера, який планував вбити бізнесмена з Тернопільщини • Автотроща в Кам’янках: четверо людей – у лікарні • “Дивосвітики” з Козови допомагають українським захисникам • «Контінентал» придбав елеватор потужністю зберігання 120 тис. тонн • Гімназисти з Бучача на випускному вечорі зібрали донати для ЗСУ • Під час масового обстрілу Києва загинула лікарка з Тернопільщини • Тернополянин заліз через вікно і викрав велосипед і пилотяг • Кабмін узгодив порядок надсилання повісток військовозобов’язаним • Смертельна аварія на Зборівщині: чоловік лежав посеред дороги… • “30 років був частинкою колективу «Тернопільводоканалу». У госпіталі помер захисник Володимир Глюз
Впровадження індивідуальних теплових пунктів у Тернополі дозволить економити та покращити якість постачання гарячої води

Опубліковано: 20 Квітня о 10:00 160


Тернопільська міська рада та КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”  зацікавлені взяти участь у проекті DemoUkrainaDH.


Цей проект фінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією NEFCO у співпраці з Міністерством будівництва та житлово-комунального господарства України і дає можливість за грантові та інвестиційні кошти NEFCO провести модернізацію системи централізованого теплопостачання міста. 20 грудня 2016 р. Тернопільська міська рада ухвалила рішення № 7/13/57 про участь комунального підприємства в конкурсі Demo Ukraina DH.

Запропоновані комунальним підприємством інвестиційні заходи, розроблені відповідно до довготермінової стратегії розвитку системи централізованого теплопостачання у Тернополі, фокусуються на зниженні споживання палива, електроенергії та технічної води, а також на зменшенні інших експлуатаційних та операційних витрат. Головна мета інвестпроектів — у найкоротші терміни досягти підвищення рівня послуг з централізованого теплопостачання.

Відзначимо, що основними проблемами у діяльності підприємства є:

– недостатній рівень керування послугою з теплопостачання;

– низький рівень приладного обліку споживання теплової енергії у багатоквартирних будинках;

– значне споживання електричної енергії при наданні послуг з постачання теплової енергії.

Тому назріла необхідність модернізації існуючої системи централізованого теплопостачання Тернополя за допомогою встановлення 25-ти індивідуальних теплових пунктів (ІТП). З їх допомогою підприємство зможе забезпечити споживачам екологічно чисте і економічно ефективне теплопостачання. Крім того, впровадження програми з допомогою Проекту  DemoUkrainaDH дасть можливість застосувати нові технології та сучасні високотехнологічні рішення в системі централізованого опалення Тернополя.

Проект включає встановлення 25-ти ІТП  на суму 300 тис. євро грантових коштів та 350 тис. євро інвестицій. Встановлені ІТП  працюватимуть на опалення та гаряче водопостачання, що дасть можливість економити енергоносії завдяки уникненню втрат теплової енергії в теплових мережах. ІТП працюватимуть в режимі пріоритетної подачі гарячої води: в години підвищеного споживання гарячої води опалення тимчасово буде зменшуватися, що автоматично зменшить пікове навантаження.

Встановлення ІТП також дасть можливість економити за рахунок уникнення так званих “перетопів”. Крім того, вимірювання кількості теплової енергії та виставлення рахунків за фактично спожите тепло спонукатиме споживачів вживати заходи з енергозбереження.

Передбачуваний ефект від встановлення ІТП:

– можливість керувати споживанням теплової енергії у кожному будинку;

– цілодобове гаряче водопостачання споживачам;

– досягнення комфортної температури в квартирах споживачів та в будинку загалом;

– зменшення споживання теплової енергії, а відтак природного газу;

– економія коштів.

Замість довідки

Комунальне підприємство теплових мереж “Тернопільміськтеплокомуненерго” надає послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання у Тернополі. Підприємство надає тепло до 85% житлового фонду, культурних та соціальних об’єктів обласного центру. Загальна теплова потужність котелень — 642,02 Гкал/год. (558,26 МВт). Функціонують 49 центральних теплових пунктів (ЦТП), в тому числі з підготовкою гарячої води (так званих бойлерних), а також близько 176,62 кілометра магістральних та розподільчих теплових мереж (довжина траншеї в двотрубному вимірі).


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Звільнені з російського полону отці-редемптористи Іван Левицький і Богдан Гелета взяли участь у Всеукраїнській прощі до Зарваниці. У неділю, 14 липня, вони співслужили на Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Блаженніший Святослав. Спільно молилися владики Синоду Єпископів УГКЦ з усього світу...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:59


На Тернопільщині зафіксували черговий температурний рекорд. 12 липня стовпчики термометрів піднялися до +34,6° тепла...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:33


Ще дві аварії з потерпілими трапилося на дорогах Тернополя та області...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:22


У Тернопільській області розповіли про результати моніторингу медзакладів за Програмою медичних гарантій...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:14


Недільного ранку 14 липня на Тернопільщині перекинувся автобус із вірянами, які їхали на прощу до Зарваниці...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
14 Липня
12 Липня