Середа, 09 жовтня 2024
• На полях «Контінентал» триває друга хвиля жнив • На будівлях в центрі Тернополя створили патріотичні мурали • У Бучачі чоловік впав з п’ятиметрової кручі • Двох воїнів із Тернопільщини нагородили “Лицарським хрестом” від Міністра оборони України • На Тернопільщині затримали водія, який збив на смерть жінку і втік • На війні загинув зять Ірини Фаріон – боєць “Легіону Свободи” Василь Особа • Пішла по гриби і не повернулася. Пенсіонерку знайшли мертвою в лісі • Оновлений двір Товстеньківської гімназії зустрів вихованців • На Тернопільщині судитимуть лісника за вирубку 70 дерев • Шумськ допоможе відбудовувати Олешки після звільнення • Чоловік із Великої Березовиці загинув під колесами потяга • Якою буде погода восени та взимку 2024-2025? • Трагедія в Тернополі: прийшов у гості до знайомого й побив до смерті… • У Білобожниці відкрили Пантеон Героїв російсько-української війни • Прапор із домовини батька дали доньці Емілії… Байковецька громада попрощалася з Героєм • У Залізцях відреставрували 200-річну скульптуру святого Роха • Дожити до 100! На Чортківщині привітали довгожительок • “Дячиха” зібрала донати. На Тернопільщині відбулася благодійна вистава • Кілька днів не виходив із будинку. Тернопільські поліцейські врятували пенсіонера • Тернополянин допомагав незаконно перетнути кордон за 14 тисяч доларів
«Вухате» хобі Олега Сисака

Автор: Опубліковано: 15 Жовтня о 16:00 1091


Студент-програміст із Козівщини захоплюється вирощуванням гігантських кролів.


«Привіт, вухаті!» — жваво заходить щовечора у свою міні-ферму 21-річний Олег Сисак із села Слобідка Козівського району. У клітках починають радісно метушитися понад 60 (!)
пухнастих гігантських красенів-кролів. Після важкого робочого дня в молодого господаря звідкілясь беруться нові сили і він близько чотирьох годин порається біля своїх улюбленців. Таке незвичне хобі для студента-програміста, який ще й поєднує навчання з роботою в офісі, — надзвичайний релакс. Олег тримає кролів не для забою, а для виставок та продажу іншим поціновувачам екзотичних порід тварин. На таке захоплення потрібні чималі кошти, адже, скажімо, один велетень голубої масті вартує близько тисячі гривень. Для утримання вухатих красенів знадобиться й чимало кормів: близько двох тонн зерна та сотня тюків сіна на рік. Олег захопив своєю справою й рідних: побачили якось батьки гарного породистого кроля на польському сайті продажу, відразу подалися до сусідньої країни і придбали його, а ще тато їздить із сином на виставки кролів до Німеччини, якось разом гостювали у кролеводів Голландії. Про своє хобі Олег розповів «НОВІЙ…».

Першого кроля подарував дідусь

— Кролями захоплююся з дитинства: коли мені було 11 років, дідусь подарував пухнастого улюбленця, так я почав розводити, зацікавився породами, — каже Олег. — Першого породистого кроля придбав на ярмарку в Тернополі. Це була порода Рекс. Після того купив кроля м’ясо-шкуркового напряму — Полтавське срібло, мав на господарці й «новозеландця», й «каліфорнійця». Та у червні 2015-го придбав кроля породи Бельгійський велетень сірої масті у Віталія Павлюка з Бережан і захопився цим видом. Бельгійські велетні мають вражаючі параметри, незвично довгі вуха. Наразі маю тварин цієї породи чотирьох мастей — сірої, голубої, жовтої та сіро-голубої. Ще тримаю Віденських блакитних кролів.

Загалом на господарці у мене 61 кролик. Цьогоріч на початку літа у мене було 105 кролів! Бельгійського велетня голубої масті мої батьки придбали в Польщі — знайшли через сайт оголошень. Сіро-голубого кроля я привіз цієї весни з Голландії. Минулі роки їздив з батьками та друзями до кролеводів у Голландію та Німеччину. Товаришую з голландським кролеводом Гервіном Райдсеном, придбав у нього кролицю. Через нього познайомився з ще одним тамтешнім власником кролячої ферми. У Німеччині побував у жінки-кролевода, купив у неї дуже гарного кроля голубої масті. Догляд за кролями однаковий як у Німеччині, так і в Україні чи в Голландії — треба годувати, напувати, прибирати за ними.

Для вухатих гігантів — щедре меню

— Бельгійський велетень не має вагових обмежень, у мене на даний момент найважча самиця 2,5-річного віку має масу 9,700 кг, — каже кролівник-любитель зі Слобідки. — Кілька років тому я бачив на виставці у Виноградові Закарпатської  області кролицю вагою 12,300 кг.


Належу до ужгородського клубу кролеводів, щороку беру участь у виставках, на які запрошують закордонних суддів. Кожен учасник клубу виставляє своїх найкращих вухатих красенів. Якщо хтось хоче купити мого кроля, охоче продаю. Ціна залежить від породи, віку та масті. Так, скажімо, Бельгійський велетень сірий вартує від 500 гривень, тримісячний голубий або жовтий — від 900 гривень. Дехто й дорожче цінує, дехто — дешевше. «Бельгійці» мають до чотирьох виводків на рік, народжують за один раз до 14 малят. З промисловою метою їх рідко тримають — дороге задоволення. У «бельгійців» великий кістяк, голова, шкура важать до кілограма. «Кроляче» хобі не з дешевих, багато мені допомагають батьки. Моя мама теж любить тварин, колись поралась з дідусем біля кролів, а тато спершу не підтримував мого захоплення, але згодом повірив у мою справу, навіть став ініціатором купівлі породистих кролів.

Доглядати за кролями — нелегка справа, адже вухаті красені дуже делікатні. Клітка для Бельгійського велетня має бути просторою: для самця — приблизно 1 кв. м, для самки — на 20-30 см більша, щоб було місце для малят. На початках я тримав кролів у металевій клітці, згодом виготовив для них дерев’яну, за тим —  клітку-шафу, потім з татом ще удосконалили… Нині мої улюбленці мають зручні клітки, розміщені у хліві. Колись ми там тримали свиней, тепер — кролів (усміхається, — авт.). Підлога у кролятнику має бути суцільною, бо на сітці чи рейці вухаті можуть набити собі лапи. Першими «поїлками» для кролів у мене були… банки з-під горошку, потім придбав зручні металеві, також сам змайстрував годівниці.  Меню кролів багате: сіно люцерни, ячмінь, пшениця, овес, кукурудза, соняшник, комбікорм…  На рік для моїх «вухатих» красенів потрібно понад дві тонни зерна, сотня тюків сіна.

Є час на кролів, є час на дискотеку

— Одна з головних ознак Бельгійського велетня — великі вуха, за німецькими стандартами вони мають сягати до 20 см, — продовжує розповідь Олег. — Багато хто, бачачи моїх кролів, дивується, запитує, чи це схрещений вид. Насправді це дуже давня порода, перші її представники — Фламандські велетні. Хоча Бельгійські велетні видаються сильними та дужими, вони теж вразливі до хвороб. Перша ознака слабості кроля — перестає пити, тоді потрібно вдаватись до медикаментозного лікування. Кролів треба вакцинувати по кілька разів на рік. Багато інформації стосовно лікування тварин я освоїв з інтернету, та, буває, що раджуся з ветеринаром. Загалом сам доглядаю за кролями після роботи та у вихідні, хоча й встигаю піти з друзями на дискотеку (усміхаєть, — авт.) Дехто жартує, що в мене в голові «куля» через захоплення кролями, але я не зважаю на це, маю свою думку. Радію, коли віддаю новому господарю пухнастого вухатого гіганта. Мої кролі знайшли нові оселі в Закарпатті, Одесі, Сумах, Києві…

Якось у мене купили Бельгійського велетня, щоб тримати у… квартирі. До Європи не доводилось передавати, бо там багато своїх кролеводів. До того ж ціни там значно нижчі, оскільки господарі отримують дотації від держави. А в Україні розведення кролів — без державної підтримки. На Тернопільщині є зо два десятки кролеводів, які вирощують породистих тварин. На ринку в обласному центрі недобросовісні продавці часто продають звичайних кролів під «маркою» якоїсь породи, тому треба бути обачними. Наприкінці жовтня відбудеться виставка кролів у Гамбургу, хочемо з батьком придбати там ще кількох вухатих красенів. Кролів забагато не буває (усміхається, — авт.).


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У «Контінентал Фармерз Груп» сезон осінніх польових робіт у розпалі. Компанія збирає врожай сільськогосподарських культур пізньої групи...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:15


У центрі Тернополя на двох локаціях – на стіні однієї з будівель на вулиці Івана Франка та в арці, що на вулиці Олени Кульчицької, - нещодавно з’явилися нові арт-об’єкти – стінописи на патріотичну тематику...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:37


Протягом минулих вихідних рятувальники Тернопільщини виїжджали на ліквідацію п'яти пожеж, а також допомогли врятували людей...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:27


У Тернополі розпочав свою роботу Центр рекрутингу української армії у Центрі надання адміністративних послуг, що розташований на вул. Князя Василя Костянтина Острозького, 6...


Рубрика: , , Опубліковано: о 23:18


Двоє військовослужбовців із Тернопільщини Тарас Турковський і Мар'ян Садовий отримали відзнаку Міністра оборони України - медаль "Лицарський хрест"...


Рубрика: , Опубліковано: о 19:42



Теми дня
7 Жовтня
6 Жовтня
3 Жовтня