Тернополянку Людмилу Муринську знають як мотиваційну тренерку, засновницю платформи для жінок «Best Mama club», ведучу авторських телепередач. Через карантин їй довелося відмінити сімейний відпочинок за кордоном. «Квитки на літак придбані. Квартира з вікнами на Дунай замовлена. Весна прийшла. Приємний смак очікування. Вже зовсім скоро ми будемо в Будапешті… Розчарування. Скасування броні на житло. Повернення коштів. Милий господар квартири побажав нам здоров’я й зустрічі іншим разом. Плани змінилися. На квітень, на травень. Та й, мабуть, до самого літа», — писала Людмила у перші дні карантину.
«НОВА…» поцікавилась, чи повернула авіакомпанія Муринським кошти за квитки, чи планують вони мандрівку за кордон після карантину.
— Ми з чоловіком і 4-річним сином Артемчиком любимо подорожувати. Торік влітку були на Кіпрі, в грудні — в Єгипті. У січні цього року я придбала квитки на літак до Угорщини, — розповідає Людмила. —
5 квітня ми мали летіти в Будапешт. Забронювали квартиру, спланували маршрут, хотіли побачити тамтешній парламент, пам’ятки архітектури, повести сина в зоопарк. А на травень планували поїздку до Єгипту, проте карантин все змінив (усміхається, — авт.)… Житло в Будапешті я бронювала через сайт «Airbnb». Протягом двох днів після скасування броні мені повернули кошти. Летіти мали літаком угорської авіакомпанії «Wizz Air». За три акційні квитки в обидва боки я заплатила 3500 гривень. Коли ж почався карантин, мені надійшов лист від авіакомпанії про скасування рейсу. Запропонували два варіанти: або повернути кошти протягом шести місяців, або відкласти їх на інший переліт упродовж двох років. У другому випадку компанія пропонувала доплюсувати до вартості квитка бонус — 20%. Я вирішила усе ж повернути гроші, але наразі ще не отримала. Це перший мій досвід скасування перельоту. Оскільки карантин ще триває, то на літо не планую поїздок за кордон. Мої знайомі, які працюють у туристичній сфері, розповідають, що в європейських країнах помалу дозволяють заселяти готелі, але тільки на 50%, тобто — через номер. Спільні обіди в ресторані заборонені, їжу приносять у номер. Щоразу вимірюють температуру, не можна вийти за межі готелю. Це ніби тюрма (сміється, — авт.). Через такі обмеження відпочинок не в задоволення. Ми з рідними налаштувалися на «лайтове» літо вдома. Поїдемо хіба що в Карпати, на ставок порибалити. А восени побачимо, чи пригасне вірус, чи буде друга хвиля епідемії. Зачекаємо до скасування карантину. Моя сім’я мешкає у приватному будинку, тож сильного дискомфорту через карантин ми не відчули. Як тренер, який організовує різні заходи, фестивалі, я завжди черпала ресурси зовні — завдяки мандрівкам, надихаючим зустрічам, спілкуванню. Карантин зачинив нас удома. Син не відвідував дитсадок, басейн, тож ми приділяли йому максимум уваги. Чоловік не працював, допомагав із домашніми справами. У перший тиждень карантину було трохи дивне відчуття, а потім призвичаїлися. Проте саме в таких умовах я зуміла знайти внутрішній ресурс, заглибилась у себе. Пройшла ряд навчальних курсів. Переконалася, що можна тривалий період перебувати у ресурсному стані, не вимагаючи «заряду» від оточення. А вдома завжди комфортно!
Джерело: НОВА Тернопільська газета