Упродовж восьми днів у Хмельницькому обласному музично-драматичному театрі ім. Михайла Старицького свої вистави показали сім українських театрів, серед них і тернопільські «шевченківці». Тернополяни представили на суд публіки та журі надзвичайно глибоку й проникливу виставу — драматичну містерію «Тарас» режисера Олега Мосійчука. Феєричне видовище, в якому вдало поєднані режисерське бачення, акторські роботи (у постановці задіяний увесь акторський склад театру!), музичне оформлення та пластика не залишили байдужим нікого — вистава отримала аж шість фестивальних нагород! Диплом «За кращу режисуру» за виставу «Тарас» отримав народний артист України, головний режисер Тернопільського обласного академічного українського драматичного театру ім. Т. Г.Шевченка Олег Мосійчук.
«Працюючи в театрі імені Шевченка, я давно мріяв, що нарешті в репертуарі театру з’явиться вистава за його творами, — розповідав «НОВІЙ…» Олег Петрович. — П’ятдесят відсотків матеріалу постановки — це твори нашого сучасного драматурга Богдана Стельмаха, а друга половина — твори Кобзаря… Пошук матеріалу для роботи і підготовчий період були набагато складнішими, ніж саме втілення. Безліч п’єс написано про Шевченка, але складно було знайти щось потужніше, ніж текст самого Тараса Григоровича, який був пропущений крізь його серце і душу, і в який увібралися усі його болі та жалі… Я хотів зробити таку виставу, яка не мала б вікового цензу і була б цікавою як для дорослих, так і для дітей, хотів умістити все — і Слово Поета, і його думку, яку не треба штучно прив’язувати до нинішнього дня, — бо там кожне слово і так про нас, нинішніх… Я прагну, щоб кожна людина, яка прийде на цю виставу, вийшла після неї очищеною і святішою…
Я маю велику втіху, що під час роботи над виставою у нас зібралася така гарна, така потужна команда: сценографією займався головний художник Тернопільського драмтеатру Григорій Лоїк (він отримав диплом «За кращу сценографію вистави»), над пластикою вистави працювала заслужений діяч мистецтв України Мирослава Воротняк зі Львова (пані Мирослава отримала диплом «За краще пластичне вирішення вистави»).
Загалом Тарас Шевченко постає у виставі у трьох іпостасях: у дитячому віці його грає 8-річний Іван Черненко, роль молодого Кобзаря виконує артист Євген Лацік, і ще є «одкровення душі Шевченкової» вустами народного артиста України В’ячеслава Хім’яка. Диплом «Мистецька надія» отримав Іванко Черненко за роль малого Тараса, диплом «Кращий молодий актор» — Євген Лацік, диплом «За вірність професії та вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» отримав народний артист України, професор В’ячеслав Хім’як.
І якщо ви ще не бачили «Тараса», то 2 листопада маєте нагоду це виправити: о 19:00 Тернопільський драмтеатр запрошує вас на перегляд вистави.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: тернопільський драмтеатр