Проаналізувавши ціни на криптовалюту та особливості їх формування і зміни, можна зробити висновок, що криптомонети – унікальний інструмент для отримання активного та пасивного доходу.
Розвиток крипто-займів: природа криптовалютного кредитування
Перші спроби впровадження криптокредитування були пов’язані з Bitcoin та базувалися на позичанні монет один одному учасниками спільноти. Це виконувалось у примітивній формі, оскільки була відсутня формальна система контролю та забезпечення відшкодування заборгованості.
Протягом 2010-го року з’явилися перші криптокредитні платформи, які нагадували біржі криптовалют. Ці майданчики надали можливість позичальникам взяти перші криптокредити під заставу, а інвесторам заробляти відсотки, позичаючи свої цифрові активи. Розвиток блокчейн-технології та смарт-контрактів сприяв появі розумних контрактів для автоматизації процесу управління криптозаймами. Це зробило послугу більш ефективною та безпечною.
Під впливом зростаючого інтересу до криптовалют та потреби в доступі до фінансових послуг у більш широкому масштабі крипто-кредит став більш популярним та попит на нього зріс. У результаті цих процесів процедура стала важливим сегментом глобального фінансового ринку, що надає більше фінансових можливостей та доступу до кредиту для користувачів. Особливо це стосується тих, хто має криптовалютні активи та шукає альтернативні фінансові послуги.
Переваги кредитів в криптовалюті
Криптокредитування має 5 основних переваг, що зробило його повноцінним аналогом банківських операцій:
- Доступність. Криптокредити надають можливість отримати кредит без необхідності проходження складної процедури кредитного схвалення в банку та підтвердження власних доходів
- Анонімність. У багатьох випадках криптокредит дозволяє позичальникам зберігати свою конфіденційність та залишатися анонімними, оскільки для отримання позики не потрібно розкривати особисті дані. Така особливість притаманна DeFi-сервісам.
- Глобальний доступ. Позики функціонують на глобальному рівні, без обмежень на геолокацію, що дозволяє користувачам з усього світу отримувати фінансову підтримку.
- Низькі комісії. У порівнянні з традиційними банківськими послугами відсотки по кредитам в криптовалюті нижчі за рахунок відсутності посередників.
- Автоматизація та смарт-контракти. Використання смарт-контрактів на блокчейні дозволяє автоматизувати багато процесів, що економить час та додатково захищає кожну зі сторін.
Отримання та надання криптовалюти в кредит – ще один із варіантів взаємодії з цифровими активами, який передбачає можливість побудови прибутку безпосередньо, надаючи активи, та використовуючи їх у торгових цілях.