Четвер, 12 грудня 2024
• «Допомагаємо тим, у яких війна забрала все…» У Тернополі провели благодійну акцію для переселенців • У День волонтера понад 30 тернополян здали кров для фронту • «Прийняв із послуху нашого Синоду бути слугою Христовим”. У Тернополі відбулася інтронізація архиєпископа Теодора Мартинюка • Головну ялинку в Тернополі засвітила донька Героя Тараса Петришина • «Дівчина з обкладинки» у селі під Тернополем: 2 мільйони американців дивляться, як живе українська хуторянка • Іван Яцків загинув від обстрілу ворога на Сумському напрямку • У Тернополі відзначили волонтерів, які допомагають українським захисникам • Виписали з лікарні двох дітей, які отруїлися грибами у Копичинцях • Підпалили приміщення сільської ради біля Тернополя на замовлення… спецслужб росії • 12-річний хлопчик потрапив під колеса автомобіля • “Це була зразкова сім’я…” Ворожий безпілотник забрав життя тернополянина Віталія Ременця • Нічна атака “шахедом” по Тернополю: загинув 45-річний чоловік, є також важкопоранені • Латвійські партнери передали два автомобілі для військовослужбовців Тернопільщини • “Обірвалося на полі бою молоде життя …” Загинув захисник Євгеній Гнидка • Вбивство у Тернополі: грабіжник увірвався в будинок і зарізав подружжя… • Ресторани Тернополя забезпечують військових додатковим харчуванням • Вчителів запрошують взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» • Бучацька громада прощається із захисником Русланом Грицівим • 199 дітей цьогоріч розшукували поліцейські на Тернопільщині • Четверта смерть через гриби: сім’я на Тернопільщині втратила 13-річну дівчинку
Як зберегти тепло в оселі?

Опубліковано: 28 Жовтня о 12:00 1533


Поради від КП «Тернопільміськтеплокомуненерго».


Останнє підвищення тарифів на енергоносії та житлово-комунальні послуги спонукає нас до пошуку рішень економії. Проблему умовно можна поділити на дві частини:

1) де ми втрачаємо?
2) де ми знаходимо? (або варіанти економії)

Отже, де ми втрачаємо таке дороге тепло в наших оселях:

                            30-40% — з вентиляційним повітрям;

                            20-30% — через стіни;

                            15-25% — через вікна;

                            10-25% — через дах;

                            3-6% — через підвал.

Прочитавши це, ви вже оглянули свою квартиру? Що робити далі, адже зима не за горами, кошти обмежені, а тепло потрібно буде зберігати?

Більшість заходів з енергозбереження не потребують великих фінансових витрат, проте є дуже ефективними (наприклад, усунення протягів). Інші заходи затратні. Наведений нижче список можливих заходів ви можете доповнити і власними ідеями. У деяких ситуаціях можна знайти також  інші способи зменшення кількості енергії, що споживається. Впроваджуйте їх та обмінюйтеся досвідом з іншими!

  1. Закривайте вночі штори, використовуйте жалюзі. У даному випадку мова йде про короткі штори, які не закривають простір навколо радіаторної батареї. Річ у тім, що через вікно втрачається велика кількість тепла, тому, закриваючи на ніч короткі штори, ви частково запобігаєте таким втратам.
  2. Вивільняйте простір навколо радіаторів. Занадто довгі штори та меблі біля радіаторних батарей помітно зменшують ефективність опалення, тому бажано, щоб простір біля радіаторів був вільним. Тепло від батарей має безперешкодно передаватися в кімнату, де вони встановлені.
  3. Догляд за системою опалення. Радіатори опалення повинні бути чистими як зовні, так і зсередини. Окремо про “красу”: вкривання радіаторів декоративними плитами, панелями чи навіть шторами знижує тепловіддачу на 10–12%. Фарбування радіаторів олійними фарбами знижує тепловіддачу на 8–13%, а фарбування цинковими білилами підвищує тепловіддачу на 2,5%.
  4. Щільно зачиняйте двері кімнат і квартири. Запорукою економії тепла є щільно зачинені двері кімнат і квартири, а набагато більший ефект дадуть двері та вікна з ущільнювачами. Не дайте теплу так просто покинути вашу оселю!
  5. Правильно провітрюйте квартиру. Провітрювати краще частіше і відчиняти вікна ненадовго. Відчиняючи вікна надовго, ви втрачаєте дорогу теплову енергію і сильно прохолоджуєте стіни і стелі.
  6. Полювання на… протяги. Приблизно четверта частина всього тепла, що надходить у наші квартири, втрачається через щілини під дією протягів. Уважно огляньте свою квартиру – вікна, двері, стіни – можливо, протяги є і в ній. Найбільш характерна наявність щілин і протягів для квартир, що розташовані з вітряного боку, тому в таких квартирах заходи з теплоізоляції можуть принести найбільший ефект.
  7. Встановіть захисний екран. Між радіаторною батареєю і стіною можете встановити своєрідний екран з алюмінієвої фольги або теплозахисний екран з алюмінієвим покриттям. Найекономнішим є екран, обидва боки якого вкриті фольгою. Фольга віддзеркалює тепло, яке випромінює радіатор, і спрямовує його назад у кімнату.

Захисним екраном може слугувати звичайна алюмінієва фольга. При виборі фольги слід враховувати те, яким чином ви плануєте закріпити її за радіатором. Проте у будь-якому разі бажано використовувати фольгу з так званим “глухим” шаром. Це на 4% зменшить витрати на опалення приміщень.

Теплозахисний екран являє собою плиту (наприклад, ДСП), на один бік якої кріпиться шар алюмінієвої фольги. Теплозахисний екран встановлюється між радіатором і підвіконною стінкою таким чином, щоби відбиваюча поверхня була розвернута у бік радіатора. Теплозахисний екран дозволяє заощадити значно більше тепла, ніж алюмінієва фольга. Другою перевагою є легкість збирання і встановлення.

Як бачите, все це ви можете зробити самі. Витрачені вами кошти, а також час і зусилля окупляться вже протягом кількох днів після встановлення.

  1. Нове підвіконня. Чим ширше підвіконня, тим менше тепла виходить назовні через вікно. Тому якщо робите капітальний ремонт у вашій квартирі, подумайте про можливість заміни підвіконь.
  2. Тепло на балконі. Заощадити тепло значною мірою можна за рахунок заскленого балкона. З одного боку, ви запобігаєте потраплянню холодного повітря до вас у квартиру, а з другого – відтоку теплого повітря назовні. Крім того, це також покращення вашого комфорту.
  3. Нові вікна. Сьогодні на ринку великий вибір так званих склопакетів, тобто вікон, стійких до будь-яких погодних умов. Вони мають надвисокий ступінь теплоізоляції і виглядають привабливіше за своїх дерев’яних “предків”. Єдиний їх недолік – занадто висока ціна.
  4. Ізолюйте стіни, підлогу і стелю. Цей “глобальний” за своїм характером задум найзручніше реалізувати під час капітального ремонту вашої квартири. Сьогодні на ринку широкий вибір ізоляційних матеріалів на будь-який смак, проте якщо ви сумніваєтесь у власній компетенції з даного питання, то краще порадитись зі спеціалістами, які допоможуть підібрати те, що найбільше підходить саме для вашої квартири. Чим холодніші стіни, вікна, двері, тим тепліше повинно бути повітря в приміщенні для того, щоб ви не відчували почуття дискомфорту. Якщо внутрішня температура стін тільки 13°С, то навіть при температурі 22°С в приміщенні вам буде холодно і ви будете скаржитись на протяг.

Ви можете поліпшити внутрішню ізоляцію зовнішніх стін ваших квартир (пінопластові плити, дерев’яні панелі, алюмінієва фольга, гіпсовий картон, товсті текстильні покриття). Переваги: це – найдоступніший і найдешевший спосіб ізолювати житло. Цю роботу можна проводити поетапно (спочатку ніші за батареями, потім холодні кути, стеля). Внутрішня ізоляція не піддається впливу погоди, ізольовані зсередини приміщення швидко нагріваються.

  1. Вологість повітря. Люди в приміщенні відчувають почуття комфорту, якщо значення відносної вологості в інтервалі від 65% до 35%. Надто сухе повітря не тільки викликає спрагу, а й призводить до підвищених витрат на опалення, тому що “сухість” для досягнення почуття комфорту вимагає підвищення температури. Пам’ятайте: холодне повітря при тій же відносній вологості сухіше, ніж тепле повітря. Тому часте провітрювання при низьких температурах на вулиці знижує вологість повітря в приміщенні. Часто провітрюючи приміщення узимку, ви просто обігріваєте вулицю і викидаєте гроші у вікно. Цей метод не придатний для зменшення “сухості” повітря в приміщенні. Повісивши на батарею випарник з водою, ви будете почувати себе добре і при зниженій температурі.
  2. Одяг. Теплий зручний одяг у квартирі – ідеальне “джерело” тепла. Спрощено можна вважати: один легкий вовняний жакет – це економія 25% енергії на обігрів!

Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Український ветеранський фонд запрошує на новий вебінар. Цієї середи, 11 грудня, о 16 годині юристка розповідатиме про види виплат для членів сімей загиблих Захисників та Захисниць...


Рубрика: , , Опубліковано: о 23:29


Волонтери гуманітарного штабу при Архикатедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі стали помічниками святого Миколая — передали внутрішньо переміщеним особам продуктові набори і солодощі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


5 грудня, у День волонтера, у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка відбувся день донора. ...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:41


8 грудня 2024 року в Архикатедральному храмі Непорочного Зачаття в Тернополі відбулася інтронізація нового архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Теодора Мартинюка ...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:08


Дня святого Миколая, на Театральному майдані Тернополя урочисто відкрили й освятили Різдвяну шопку та засвітили вогні головної ялинки міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:58



Теми дня
9 Грудня
8 Грудня
3 Грудня