З нагоди Дня Незалежності України Тернопільський обласний методичний центр народної творчості провів благодійний концерт «З вірою у перемогу» та благодійний ярмарок. Біля пам’ятника Івану Франкові для тернополян та гостей міста заспівали патріотичні пісні відомі виконавці. Поруч на майдані талановиті майстри нашого краю представили свої роботи. Учасники заходу подарували перехожим трохи радості в такий непростий час. Кожен небайдужий мав змогу долучитися збором коштів до допомоги українським військовим. А для дітей організували творчий майстер-клас та запропонували вільний мікрофон, щоб малеча висловлювала побажання нашим захисникам.
Пісня лікує виснажені війною серця
Від початку повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну обласний методичний центр народної творчості під керівництвом директора, заслуженого артиста України Володимира Вермінського веде активну боротьбу на культурному фронті. Працівники закладу також долучаються до волонтерства, підтримують переселенців, які поселилися на Тернопільщині.
— Тернопільський обласний методичний центр народної творчості долучається до збору коштів для потреб ЗСУ, — розповів Володимир Вермінський. — Дякую всім виконавцям, які підтримали нашу акцію, майстрам народної художньої творчості, які запропонували свої роботи, а також представникам ГО «Десантно-козацький рій», які демонструють зразки зброї і розповідають про неї. Низько вклоняюся людям, які прийшли на концерт і долучилися до благодійної акції. Кожна гривня важлива для забезпечення ЗСУ, щоб ми могли якомога швидше перемогти ворога і жити під мирним небом. Пісня лікує виснажені війною серця, на передовій палке слово піднімає дух, веде до бою. Україна обов’язково переможе ворога!
Чудові мелодії й зворушливі слова пісень подарували присутнім заслужений діяч мистецтв України Степан Галябарда, заслужений артист України Володимир Вермінський, співак і композитор Ігор Яснюк, співак, композитор, хормейстер, провідний методист центру творчості Іван Виспінський, заслужений артист естрадного мистецтва України Юрій Футуйма, дует «Окрилені» (Валерія та Вероніка Колісник), співачка Оксана Чайківська, жіноче вокальне тріо «Відлуння», лауреатка всеукраїнських конкурсів і фестивалів Любов Шарко, народний аматорський хор «Великі Гаї». А гуморист Гриць Драпак дотепно жартував про російських окупантів.
Кожен своєю працею допомагає захисникам
Давні книги і вишивки, ікони й вироби з кераміки, жіночі прикраси, посуд із глини, речі з соломи — проходячи рядами на благодійному ярмарку, можна було вибрати щось до душі та почути історії про минуле і сьогодення краю. Свої роботи представили заслужені майстри народної творчості України Антон Гриб і Володимир Шерстій, майстри народних художніх промислів Василь Бардачевський (кераміка), Ірина Вінницька (моделювання), Марія Гайда (декорування соломою), Галина Жук (вишивка), Юрій Іщук (кераміка), Ольга Карплюк (бісероплетіння), Євген Ковальчук (різьба по дереву), Ігор Кравчук (різьба по дереву та іконопис), Надія Пасічник (бісероплетіння), Галина Кондришин (моделювання ляльок), Катерина Коханівська (живопис).
— Працюю у різних видах образотворчого мистецтва. На благодійному ярмарку виставив власні вироби із соломи — капелюхи, прикраси. Хочемо спільно зібрати гроші для ЗСУ, це наш маленький внесок у перемогу, — каже колишній методист Центру народної творчості Антон Гриб.
— Нині я охоче долучився до благодійного заходу, бо потрібно підтримувати наших захисників. Кожен своєю працею може бути корисним для оборони країни. Виставив керамічні вироби — свищики, які є забавкою для малечі та декоративними сувенірами для прикраси оселі, — показує свої роботи викладач Тернопільської художньої школи Юрій Іщук. — У перші місяці масштабної війни я проводив благодійні майстер-класи з виготовлення керамічних виробів для діток із родин переселенців.
— В обласному центрі народної творчості працюю понад 20 років. Під час війни разом із митцями стараємося чим можемо, допомагати нашій армії, — каже іконописець Володимир Шерстій. — На благодійний ярмарок я приніс ікони Спасителя, святих Миколая, Віктора, Спиридона, Франциска, Івана Дамаскина, а також із серії «Ікона, обпалена війною», зображення ангелів, які нас оберігають. Виконані мої ікони на старих дверних тафлях.
— Упродовж 15 років виготовляю керамічні вироби, тепер захоплююся вишивкою, ткацтвом, пошиттям м’яких іграшок, сумок, виготовляю прикраси. Долучилася до благодійного заходу, бо в такий непростий час важливо гуртуватися, збирати гривню до гривні й підтримувати наших захисників, — зазначає майстриня Галина Жук.
— Колекціоную давні речі — вишукую серед краян. Хочу облаштувати музей у дідовій хаті в Мовчанівці на Підволочищині, — розповідає Борис Діденко, колишній директор Підволочиського краєзнавчого музею ім. Омеляна Ковча. — Представив для тернополян фрагмент своєї колекції — старі вишиванки, давні книги і журнали, домашній реманент. Розповідаю перехожим про минуле, про наші традиції. Серед цінних видань — «Біблія» давньоруською мовою, «Історія України» Івана Крип’якевича, «Велика історія України», видана Іваном Тиктором, майже столітні журнали «Рідне слово» і «Самоосвіта», «Книга братства тверезості», яку я придбав близько 50 років тому в мешканця села Росохуватець, та інші раритери. За ось цей домотканий килим із візерунком тризуба, який я розшукав у селі Коршилівка, людина відсиділа у тюрмах 20 років… Стараюся щонеділі виставляти на огляд на вулиці експонати, бо це певним чином і просвітницька робота.
Безпека громадян під час війни
Під час благодійного заходу «З вірою у перемогу» на одній із локацій представили навчальну зброю та боєприпаси. Перехожі розглядали, розпитували в інструкторів про особливості. Організував виставку в центрі міста волонтер Сергій Ліпянін, який представляє Тернопільський обласний осередок Всеукраїнської ГО «Закінчимо війну», Тернопільську обласну ГО ветеранів «Тернопіль-Пошук» та спілку ветеранів Афганістану ГО «Десантно-козацький рій».
— Щоб запобігти непоправному, ми разом із побратимами їздимо по школах, по різних закладах, щоб розповісти про небезпеку від зброї та вибухових предметів, яких через війну нині багато в нашій країні, — розповідає пан Сергій. — Колись цивільне населення могло знайти снаряди Першої і Другої світових воєн, а тепер українська земля всіяна сучасними боєприпасами. Наголошуємо, що не можна в жодному разі зачіпати таку знахідку. Треба бути обережними і розповідати дітям про небезпеку від боєприпасів.
Джерело: НОВА Тернопільська газета