Як і у 2020 році, на учасників тестування чекає ЗНО в умовах пандемії. Необхідно дотримуватися дистанції і санітарних вимог. Вирушаючи складати тести, школярам потрібно взяти з собою не лише сертифікат учасника ЗНО і свій паспорт, а й медичну маску та персональний антисептик. Більше про те, в яких умовах відбуватиметься ЗНО’2021, «НОВІЙ…» розповів консультант Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Андрій Трофимчук (на фото).
– Власне, за понад рік життя і навчання у карантинних умовах тернопільські школярі вже звикли й адаптувалися і до дистанційного навчання, і до носіння масок, – зазначає Андрій Васильович. – Тому цьогорічне ЗНО не стане для них чимось аж настільки надзвичайним. Тим більше, що нещодавно, 10 квітня, у Тернополі проводили пробне ЗНО, метою якого було ознайомлення школярів із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування і робочого місця. На пробне ЗНО на території міста Тернополя були зареєстровані 2032 особи, а прибули на пункти тестування 1950 осіб. Учасники мали змогу завантажити тестові зошити з будь-яких предметів, з яких проводилося тестування, пройти в очній формі тестування з одного з предметів, на який вони зареєструвалися, а вдома розв’язати завдання із інших предметів і занести відповіді до спеціального сервісу для визначення результатів. Результати пробного ЗНО (за шкалами 1-12 балів, 100-200 балів) будуть розміщені в особистих кабінетах усіх учасників оцінювання до 30 квітня. Відеороз’яснення доступні на сайті УЦОЯО, безкоштовній платформі iLearn та на YouTube.
У ЗНО’2021 – зміни
Основна сесія ЗНО цьогоріч має розпочатися 21 травня і закінчитися 15 червня. Отримати результати тестування з різних предметів учні зможуть з 4 до 30 червня. Додаткова сесія ЗНО відбуватиметься з 26 червня до 16 липня. Результати тестів додаткової сесії будуть відомі до 23 липня. Пункти проведення тестування будуть забезпечені усім необхідним для дотримання карантинних заходів безпеки.
Правила складання зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році дещо змінилися. Тепер можна складати п’ять предметів. Випускники закладів загальної середньої освіти обирали предмети ЗНО з-поміж 12 представлених. Обов’язковим є тестування з української мови або української мови і літератури. Інші предмети обираються з переліку: математика, історія України, географія, біологія, хімія, фізика, англійська, французька, німецька та іспанська мови.
Майбутні учасники ЗНО’2021 мали можливість самостійно обрати, яке ЗНО складати: з української мови та літератури або лише з української мови. Для вступу на більшість спеціальностей в університетах достатньо тестування з української мови. Для вступу на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань абітурієнти мають скласти тест з української мови і літератури. Зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році, згідно з інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, заплановане на такі дати: 21 травня – хімія; 24 травня – іспанська, німецька та французька мови; 25 травня – англійська мова; 28 травня – математика; 1 червня – українська мова та українська мова і література; 4 червня – історія України; 7 червня – фізика; 10 червня – біологія; 15 червня – географія.
Згідно із змінами до постанови уряду від 9 грудня 2020 р. № 1236, які Кабінет Міністрів ухвалив 22 березня 2021 року, під час карантину дозволено проведення заходів з оцінювання якості освіти, здійснення яких належить до завдань Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів, тому сподіваємося, що тестування точно не скасують.
До слова, незважаючи на те, що торік пандемія вплинула на освітній процес і, починаючи з середини березня, тернопільські школярі закінчували навчальний рік на дистанційному навчанні, згідно з рейтингом osvita. ua у попередні роки наші школярі увійшли до четвірки кращих за результатами ЗНО’2020. Загалом показники успішності не впали, а з деяких дисциплін, як от іноземна мова, середній показник за шкалою 160-200 балів став найкращим за останніх п’ять років, зазначає Андрій Васильович. Діти максимально сконцентрувалися на предметах, необхідних їм для вступу (хоча це не означає, що вони не вчили інші), і видали «на-гора» чудовий результат. Сподіваюся, що цьогорічні результати ЗНО також будуть не нижчими, ніж у 2020 році!
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: 2021, ЗНО, Тернопільщина