Вівторок, 15 липня 2025
• 5 кілограмів! У Бучачі народився хлопчик-богатир • Назавжди 26. Обірвалося життя захисниці Галини Лащик із Бучацької громади • Три випускниці з Тернополя отримали 200 балів на НМТ • Двоє захисників із Тернопільщини повернулися з полону • Секретаря Зборівської міської ради підозрюють у вимаганні “відкату” у ветеранів • У червні Тернопіль придбав військовим обладнання на 14 мільйонів гривень • Обірвалося життя працівника Тернопільського національного педагогічного університету • Трагедія на Кременеччині: водій в автомобілі потонув у ставі “Королівський” • Вбивство у Почаєві: завдав знайомому кілька ударів ножем • Скульптуру Архистратига Михаїла встановили на Монастирищині • 50 троянд – для Чорткова: діти з прифронтових територій висадили клумбу • На Зелені свята на Тернопільщині пройшла гроза із градом • Повернуть храмові історичне обличчя. На Тернопільщині реставратори виявили унікальний розпис • У підземеллі Бережанського замку невдовзі оживе… минуле • У Ланівцях відкрили “Соляну вежу”, яка не має аналогів в Україні • Діти загиблих Героїв можуть безкоштовно відвідувати атракціони в Тернополі • Танцювальний колектив із Тернополя переміг на міжнародному фестивалі у Туреччині • У Кременці зустрінуть воїна Назара Вашкевича, який повернувся з полону • Тернополян просять не доторкатись уламків безпілотників і ракет • Росія вдарила по Тернополю “Калібрами” і “Шахедами”
Украдене членство

Опубліковано: 8 Листопада о 18:00 bot


Україна могла би стати членом НАТО ще 2008 року, але цієї можливості її позбавила Юлія Тимошенко.


Архіви не горять. Щойно лідерка «Батьківщини» вкотре заговорила про необхідність членства в НАТО, як у соціальних мережах відшукали десятилітньої давнини статтю в авторитетному тижневику «Дзеркало тижня». В ній розповідається, як тодішня прем’єр-міністр вставляла палиці в колеса тодішньому президентові, який щиро прагнув отримати План дій щодо членства в НАТО. Тоді Юлія Володимирівна хіхікала з Путіним, виношувала ідею широкої коаліції з Януковичем і загравала з проросійськими виборцями, щоб заручитися їхньою підтримкою на президентських виборах. «Ширки» не сталося, вибори вона програла, а країна залишилася беззахисною сам на сам з агресивною Росією.

Якщо наша країна і мала якісь шанси отримати План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) на саміті альянсу в Бухаресті у квітні 2008 року, то після візиту Юлії Тимошенко до Брюсселя вони розтанули остаточно…
Укотре вибір шляху розвитку країни та реалізація одного з її стратегічних завдань виявилися заручниками досягнення цілей особистих, а кон’юнктурне рішення однієї людини одним махом перекреслило результати багатомісячної роботи десятків людей.
І в цьому сенсі роль Юлії Тимошенко в історії розвитку відносин України з НАТО мало чим відрізняється від ролі Віктора Януковича, який відвідав штаб-квартиру альянсу восени 2006 р. і зірвав отримання Україною ПДЧ на саміті в Ризі. Правда, Віктор Федорович був послідовним у своїх діях і жодних листів на ім’я натовського генсека разом із президентом і спікером не підписував…
Юлія Володимирівна свій підпис під відомим «листом трьох» поставила і, судячи з усього, вирішила, що на цьому її зобов’язання, зафіксовані в коаліційній угоді щодо натовського питання, закінчуються. Попри цілком чіткі директиви глави держави, видані прем’єру напередодні візиту до Брюсселя, зустрічі з генсеком НАТО і членами Північноатлантичної ради в її офіційній програмі не значилися. Замість Тимошенко відвідати штаб-квартиру альянсу збирався віце-прем’єр із питань євроінтеграції Григорій Немиря. І, попри отримані вранці у вівторок запевнення Г.Немирі, що Тимошенко все-таки проведе «протокольну зустріч» із генсеком НАТО, ввечері журналісти, які вже сиділи в літаку в очікуванні прем’єра, все ще гадали: чи не вистрибнула Юлія Володимирівна дорогою з машини, щоб не опинитися в штаб-квартирі НАТО, або чи не залишилася вона чекати на Немирю в авто, поки той замість неї зустрінеться зі Схеффером і послами країн — членів альянсу.
Для таких підозр було досить підстав: упродовж усього візиту і сама Юлія Володимирівна, і члени її команди всіляко уникали запитань з приводу зустрічей у НАТО і, тим більше, щодо ПДЧ. Спроба ж Григорія Немирі пояснити відсутність від початку в програмі прем’єра пункту про відвідини штаб-квартири альянсу труднощами узгодження графіків єврокомісарів, натовського генсека і надзвичайною насиченістю програми візиту не могла задовольнити навіть тих, хто не надто обізнаний у дипломатичних тонкощах.
Отже, річ аж ніяк не у графіках, а в позиції Тимошенко щодо натовського питання. Тимошенко, напевно, могла б переконати навіть деяких перших осіб держав, які скептично ставляться до українських євроатлантичних амбіцій. Могла б, але не хоче.
Озвучувані нею на всіх брюссельських зустрічах і прес-конференціях аргументи є такими: натовське питання надто болюче для нашої країни, воно спричиняє великі внутріполітичні ускладнення та розколює українське суспільство. Тому «поглиблення відносин із НАТО має проходити не революційним, а еволюційним шляхом — крок за кроком». І на нинішньому етапі Україні потрібна публічна багатостороння дискусія щодо участі країни в колективних системах безпеки, а також широка інформаційна кампанія щодо НАТО.
Однак при цьому Юлія Володимирівна жодного разу не висловила своєї особистої думки ні з приводу НАТО, ні з приводу того, чи повинна Україна прагнути стати його членом. Навіть у Європарламенті, демонстративно намагаючись відповідати на всі запитання євродепутатів, які приймали її більш ніж прихильно, ЮВТ проігнорувала запитання представника Болгарії, котрий наївно поцікавився, чи може Тимошенко в ході цієї «публічної багатосторонньої дискусії», яку вона описує, особисто звернутися до українського народу і пояснити, що вступ до НАТО — у його, народу, інтересах.
Але ми й самі знаємо відповідь: не може. Тому що це не в її, Тимошенко, інтересах. У Брюсселі, відкидаючи можливість для України приєднатися до ПДЧ в Бухаресті, вона йшла своїм «еволюційним шляхом — крок за кроком». Один крок — у бік Москви, куди їй доведеться їхати через три тижні й на два фронти вести боротьбу за зміну схеми газопоставок. Другий — у бік Партії регіонів, підтримка якої їй, не виключено, дуже скоро буде потрібна в боротьбі з президентом. Третій — на електоральний Схід, чиї симпатії їй як повітря потрібні для реалізації головної мети…
Президент Ющенко тепер щосили намагається виправити ситуацію, зокрема й із допомогою глави Білого дому, який скоро піде зі своєї посади. Та хоч би скільки він повторював хороші фрази про те, що «Україна послідовно йде до досягнення своєї стратегічної мети — повної інтеграції в НАТО», у міжнародного співтовариства є всі підстави сумніватися в цій «послідовності». Український політикум, як і раніше, демонструє повне нерозуміння того, чим є альянс і, головне, що може дати Україні членство в ньому. Яку інформаційну роботу з населенням може проводити влада, яка сама не знає, навіщо їй НАТО? Хто і з ким дискутуватиме — Тимошенко з Богословською й Вітренко?

«Дзеркало тижня», 1 лютого 2008 року


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

Сніданок недарма вважається найважливішим прийомом їжі, адже забезпечує людину енергією, запускає процеси травлення і налаштовує на продуктивний день. Проте не всі з нас обирають на сніданок корисні страви, віддаючи перевагу швидкому перекусу або просто кухлику кави...


Рубрика: Опубліковано: о 18:30


Вага новонародженого – 5 кілограмів, а ось зріст 60 сантиметрів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:53


Бучацька громада з глибоким сумом повідомляє про важку втрату — передчасно відійшла у вічність солдат взводу охорони Галина Йосифівна Лащик...


Рубрика: , Опубліковано: о 19:40


У Тернополі одразу кілька випускниць здобули найвищий результат на національному мультипредметному тесті - 200 балів...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


Ще двоє наших воїнів повернулися додому із російського полону...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:41



Теми дня
5 Липня
4 Липня
3 Липня
26 Червня