П’ятниця, 29 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Великодні обереги маленькими руками: школярі на Тернопільщині розмальовували писанки

Опубліковано: 26 Квітня о 18:00 191


«Мені дуже сподобалось малювати писанки. На своїй я зобразила хрест, а це – знак очищення. Коли закінчу, то берегтиму яйце до Великодня і понесу його святити»,  – ділиться враженнями восьмикласниця Каріна.


Неабияка цінність – зберегти традиції, нести їх крізь час і покоління, адже саме культурне надбання дає можливість пізнавати себе та історію свого народу. Писанкарство – мистецький напрям народної творчості, який несе у собі символ світлого свята Воскресіння Господнього. Напередодні Великодня серію майстер-класів для дітей організувала об’єднана компанія CFG/«МРІЯ», яка уже кілька років поспіль активно популяризує проект «Великодня веселка» у Західній Україні. Охопив він і Тернопільщину: спробувати себе у ремеслі мали змогу школярі с. Старий Нижбірок, що на Гусятинщині.

У святково прибраному класі рояться зо три десятки школярів. Спробувати себе у писанкарстві вирішили як найменші школярики, так і старшокласники. Справжні шедеври виходять у майстрів-аматорів, хоча змальовують зі зразків, але вкладають у візерунки свої символи.

«Мені дуже сподобалось малювати писанки. На своїй я зобразила хрест, а це – знак очищення. Коли закінчу, то берегтиму яйце до Великодня і понесу його святити»,  – ділиться враженнями восьмикласниця Каріна.

У рамках цьогорічної «Великодньої веселки» пройде  п’ять майстер-класів із писанкарства у західних областях України. Для компанії CFG/«МРІЯ» проект став традиційним щорічним заходом, а для навчальних закладів, які беруть участь у майстер-класах, – очікуваним дійством. Допомагає організовувати заняття із розпису Національна скаутська організація України «Пласт». Напередодні скаути проходять вишкіл з основ писанкарства і уже після цього вирушають разом із представниками  компанії CFG/«МРІЯ» до маленьких майстрів-аматорів. Агрокомпанія забезпечує проект витратними матеріалами, логістикою та приємними подарунками. До слова, участь у майстер-класах беруть також наставники дітей. Разом з вихованцями вони практикуються в ремеслі, щоб потім такі заходи повторювати, адже персональні  набори для розпису залишаються у навчальних закладах.

«Проект «Великодня веселка» має благородну мету – залучити молодь до традицій, популяризувати українські звичаї. Ми намагаємось дати можливість дітям реалізувати себе у новому виді творчості. Уже з досвіду бачимо, що такі проекти залишають по собі дещо більше, ніж матеріальна цінність: дітям запам’ятовуються позитивні емоції, і вони із великою радістю відгукуються та запрошують приїздити з такими заходами ще», – зазначив координатор проекту, провідний менеджер соціально-інвестиційного відділу CFG/«МРІЯ» Назарій Карпин.

Про необхідність проведення таких навчально-мистецьких заходів розповідає і директор школи с. Старий Нижбірок Марія Кримська, адже під час таких занять діти згуртовуються і творчо розвиваються.

«Ми з радістю сприйняли звістку про намір проведення такого цікавого навчання саме у нашій школі, адже це хороша можливість залучити молодь до традицій, народного мистецтва. Спостерігаю за дітьми і щиро дивуюсь їхньому вмінню. Вважаю, що такі майстер-класи стануть для нас традиційними, спробуємо організовувати у майбутньому їх самостійно», – поділилась враженнями пані Марія.

За дві години клопіткої роботи у школярів виходять різнокольорові великодні обереги. Діти обіцяють, що вони стануть частинкою їхнього великоднього кошика, а здобутим досвідом ділитимуться вдома.

Ірина Пискур


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня