П’ятниця, 29 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Візова корупція

Автор: Опубліковано: 20 Квітня о 12:33 401


У Тернополі навіть записатися на отримання шенгенвізи нині неможливо. Що ж відбувається? Це досліджували журналісти «НОВОЇ…».


Незважаючи на постійні запевнення нашого президента, що ось-ось збудеться окроплена кров’ю мрія українців про безвізовий режим до ЄС, реальність насправді діаметрально протилежна: у Тернополі навіть записатися на отримання шенгенвізи нині неможливо, а відтак Євросоюз стає для нас, немов за сімома замками. Що ж відбувається? Це досліджували журналісти «НОВОЇ…»

В одному з лютневих номерів «НОВА…» писала про те, що Польський візовий центр у Тернополі став хлібним місцем для «візової мафії». На вулиці Танцорова, 14, де розташований візовий центр, а також довкола нього розплодилася ціла купа паразитичних «фірмочок», які надають необізнаним та наївним громадянам різні недешеві «послуги». Причому консульські установи сусідньої країни часто самі створюють штучні проблеми, які «наші» спритні ділки «допомагають» долати за гроші. Це стосувалося, зокрема, довжелезних черг біля відділень «ІдеяБанку» та «КредоБанку» – фінустанов із польським капіталом, у яких потрібно платити консульський збір за візу. Тепер, як відомо, черг там немає, та помилково було б вважати, що щось змінилося на краще. Навпаки, загальна ситуація стала ще гіршою: тепер тернополяни не можуть ні самостійно, ні за допомогою «рішал» навіть стати на чергу, щоб отримати у найближчому майбутньому візу.

Щоб стати на чергу… 200 доларів!

За словами одного із посередників Петра (прізвище редакції відоме, однак на прохання чоловіка ми його не вказуємо – авт.), є два ймовірні варіанти, щоб стати на чергу для отримання візи. Це можна зробити на вебсайті
www.polandvisa-ukraine.com або ж зателефонувати на «гарячу» лінію за номером, вказаним на тому ж сайті. Однак нині це практично зробити нереально. У січні, коли біля відділень згаданих банків були довжелезні черги, Польське консульство зменшило кількість дат для отримання візи, хоча й там запевняють, що місця виставляють кожні десять днів, тому проблем не мало би бути.

– І справді, на інших візових округах проблем немає, – пояснює Петро. – А ми належимо до Луцького візового округу, який обслуговує Тернопільську, Рівненську і Волинську області. Скрізь процедура однакова: оплачуєш у банку консульський збір, а через добу подаєш документи на візу. Але коли минає 24 години, на вже згаданому вебсайті вільні дати відсутні. Або коли вільні дати з’являються, забронювати їх неможливо: сайт висне, на «гарячу» лінію не додзвонишся, і яку сторінку не відкриєш, – вибиває помилку. Інша ситуація, коли дат немає – тоді сайт працює без перешкод, але що з того?

І тут… Ну, звичайно ж (!), тут з’являються посередники і називають ціну за свої «послуги». Від недавньої вона суттєво «поважчала». Якщо раніше на чергу могли поставити за 200 гривень, то тепер «рішалам» потрібно заплатити 100-200 доларів США.

– Ми вже зверталися у Польський візовий центр у Тернополі, 12 квітня їздили до Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку, але офіційних пояснень ніхто не дає, мовляв, більше людей їдуть, тому всі місця зайняті, – бідкається Петро. – Або нарікають, що є недобросовісні посередники, які наживаються на людях. То заберіть посередників! Чому не можна ставити на чергу автоматично, щоб відразу на квитанції була дата, коли можна подати документи? Очевидно, комусь це вигідно. Очевидно, діє ціла система. Очевидно, на цьому хтось наживається.

«Дати вичерпані…»

На чергу без проблем можна стати лише у випадку отримання туристичної візи, а для цього потрібно мати заброньований готель і певну суму грошей на рахунку. А от, щоб отримати шенгенвізу чи робочу візу, то це практично неможливо. Перевіряємо. Телефонуємо на «гарячу» лінію. Пояснюємо, що хочемо подати документи на шенгенвізу і що ми з Тернопільської області. У відповідь чуємо, що ні у Рівному, ні в Луцьку, ні в Тернополі вільних дат немає. «А як ми можемо стати на чергу?» – запитуємо. Відповідають: «Реєстрація можлива лише за наявності вільних дат, тоді ви реєструєтеся на нашому вебсайті або звертаєтеся до нас на «гарячу» лінію». Запитуємо, чому немає вільних дат? І знову «вичерпна» відповідь: «Тому що всі вільні дати зайняті попередніми заявниками. Дати вичерпані». Та навіть, якщо – о, фантастика! – ті дати раптом з’являються, записатися на них неможливо – вони зникають буквально за мить. У цьому ми також переконалися. Заходимо на сайт www.polandvisa-ukraine.com. Вибираємо «подати заявку на візу», вносимо всі свої дані і беремо «призначити дату подачі документів». І коли система вже мала б призначити дату для подання документів, на екрані читаємо: «No date(s) available for current month». Це означає, що вільних дат система не бачить. Хоча за кілька хвилин до цього на червень вільні дати були.

У Генеральному консульстві Республіки Польща у Луцьку таку ситуацію пояснюють надмірною завантаженістю, мовляв, цього року заявки подало у п’ять разів більше українців, ніж торік. Крім того, у Консульстві досі реєструють тих, хто подав заявки ще у листопаді-грудні 2015-го року. Відтак стверджують, що проблема з отриманням візи провокує самих громадян вдаватися до незаконних способів. Чи так це насправді? З одного боку, в консуляті нарікають на українську корупцію, а з іншого – утруднюючи й ускладнюючи надзвичайно процес отримання віз, там, власне, цю корупцію й провокують, а точніше, мабуть, пасувало б сказати, що продукують.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня