Неділя, 19 травня 2024
• “Працювала з нами 40 років”. Відійшла у засвіти секретарка Тернопільського міськрайонного суду • Інеса Сакалюк з Борщівщини творить чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком • “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП • Найдорожчий лот – тубус із зображенням Чорткова. На Тернопільщині провели благодійний аукціон • Тернополянин був свідком аварії і потрапив під колеса іншого автомобіля • Єпископ і капелан о. Володимир Фірман отримав нагороду за волонтерство • «Привіт, позич гроші». Жінка з Тернопільщини втратила понад 12 000 гривень • Антонові назавжди 25 років, Віктору – 35. На Тернопільщині зустріли двох загиблих Героїв • На Тернопільщині розпочалась найбільша в Україні теренова гра «Гурби-Антонівці» • Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині • У Тернополі «вар’яти» презентують нову гумористичну програму • Господарство на Тернопільщині не використовує штучних добрив та хімікатів • Величезний великодній кошик встановили у Заліщиках • У Тернополі нацгвардійці поклали квіти до меморіалу жертвам сталінських репресій
Володимир Струк: про труднощі, курйози у роботі та плани на майбутнє

Автор: Опубліковано: 29 Червня о 15:44 143


22 червня тернопільські патрульні відзвітували про сто днів своєї роботи.


З цього приводу «НОВА…» зустрілася з начальником Управління патрульної поліції Тернополя Володимиром Струком і запитала, чого його службі вдалося досягти, а над чим ще потрібно працювати.

– З якими труднощами зіткнулися за час роботи?

– Були переважно адміністративні труднощі, що стосувалися формування робочого процесу й підходу до нього, траплялися й випадки нерозуміння принципу нашої роботи місцевими посадовцями, адже ми підконтрольні і підзвітні лише Києву.

– І які порушення переважають?

– Це порушення правил дорожнього руху, а також водіння у стані алкогольного сп’яніння. Нашу роботу умовно можна поділити на дві частини: це громадська безпека, тобто, ми реагуємо на розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, виїжджаємо на сімейні конфлікти, і контроль за порушенням правил дорожнього руху, неправильним паркуванням.

– А які випадки у роботі запам’яталися найбільше?

– Був випадок, що дружина через ревнощі дуже побила чоловіка молотком для відбивання м’яса, причому обоє були тверезими й сталося це в першій половині дня. А 26-річна дівчина, намагаючись покінчити життя самогубством, перерізала собі вени. Коли ж патрульні надавали їй допомогу, вона двічі намагалася від них утекти. Другий раз робила спробу утекти вже зі швидкої, то інспекторам довелося супроводжувати її до лікарні разом із медиками. Є багато випадків, коли батьки неналежно ставляться до виховання своїх дітей. Наприклад, якось під час нічного патрулювання поліцейські побачили у вікні двох заплаканих дітей трьох і п’яти років, які розповіли, що мама залишила їх самих. Як з’ясувалося згодом, жінка пішла розважатися й повернулася додому напідпитку. Нещодавно патрульних повідомили також про те, що двоє нетверезих людей, схожих на безхатьків, ходять з немовлям. З’ясувалося, що дівчинці – лише один день, вона у матері п’ята, а щодо старших чотирьох дітей її уже позбавили материнських прав. Жінка народжувала вдома, а пологи приймав її співмешканець, він, власне, неправильно перерізав і зав’язав дитині пуповину. Дівчинку від них забрали і віддали соціальним службам. Нині її життю вже ніщо не загрожує. Лікарі назвали її Надією. Таких випадків є безліч, і поліцейські завжди стараються йти назустріч людям, розуміти їх і підтримувати. Та й люди вже розуміють, що ми – нова структура, основне завдання якої – служити і захищати, а не так, як було колись, – карати.

– Як люди сприймають поліцейських? Чи часто скаржаться на вашу роботу?

– Скаржаться часто, але це, як правило, люди, які звикли так поводитися. Втім, ми реагуємо на всі скарги, і якщо виявляємо порушення з боку патрульних, то обов’язково вживаємо щодо них необхідних заходів.

– На початках були спроби підкупу патрульних, але тоді вони чітко дали зрозуміти свою непохитну позицію. Чи трапляються й досі такі випадки, чи все-таки порушники зрозуміли, що з новою поліцією такий варіант не пройде?

– На щастя, таких спроб більше немає. Люди зрозуміли, що це марна справа, та й ніхто, зрештою, не хоче собі зайвого клопоту, адже, згідно із чинним законодавством, за спробу давати хабар також передбачена кримінальна відповідальність. Тим більше, що поліцейські фіксують спілкування з порушниками на відеореєстратор.

– А як бути з водіями, яких штрафуєте по кілька разів на день, а вони знову порушують ПДР? Чи доречні у такому випадку профілактичні бесіди й складання постанов, чи, може, все-таки потрібні більш радикальні методи?

– Ми мусимо працювати в межах правового поля і згідно із визначеними нормами, тому маємо те, що маємо. У цьому випадку потрібно вносити конкретні зміни до законодавства, а інакше ми безсилі. Так, є водії, яких часто штрафуємо, але їм легше заплатити штраф, ніж дотримуватися правил дорожнього руху. Пояснюємо, що вони становлять загрозу не лише для свого життя, а й для оточуючих, але…

– Наприкінці березня одна із патрульних прийшла на роботу у стані наркотичного сп’яніння…

– Тоді її відразу ж відсторонили від виконання службових обов’язків і призначили службове розслідування, за результатами якого звільнили. Хоча у місті й ширяться чутки про те, що цю поліцейську поновили на службі, але це неправда.

– Чи є серед патрульних такі, хто не витримав навантаження й звільнився?

– Немає. До поліції прийшли мотивовані люди, які працюють з ентузіазмом, працюють над собою, постійно удосконалюються. В Управлінні ми часто проводимо тренінги, навчання, займаємося фізичною підготовкою… Поки що скаржитися нема на що.

– Чого, на вашу думку, за ці сто днів роботи вдалося досягти, а чого поки що ні?

– Гадаю, ми досягли гарних результатів у громадській безпеці, розвантажили вулиці міста від стихійного паркування, домоглися підтримки й розуміння людей. Звичайно, є ще над чим працювати, але ми й не зупиняємося.

– Які пріоритетні напрями роботи відзначаєте надалі?

– Попереду – багато роботи, плануємо розширюватися. Невдовзі кілька екіпажів виїдуть на дороги обласного й міжнародного значення, де будуть патрулювати, але щоб це здійснити, чекаємо лише наказу з Києва. Будемо також проводити добір до патрульної поліції, але поки що важко сказати коли і скільки людей буде потрібно.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Сьогодні, 17 травня, на 60 році життя передчасно пішла у засвіти старша секретарка Тернопільського міськрайонного суду Ольга Козачок....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:34


Родина Інеси Сакалюк з Тернопільщини зберігає як реліквію чорні борщівські вишиванки своїх предків...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:51


Раптово обірвалося життя студентки факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Оксани Олійник...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:02


Подружжя Ірина та Віталій Юзюки із Великодедеркальської громади Кременецького району, що на Тернопільщині, взяли на виховання двох діток - 12-річну дівчинку і 14-річного хлопчика...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


«Контінентал Фармерз Груп» закінчила посадку картоплі та завершила посів ярих культур на своїх полях...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:02



Теми дня
17 Травня
15 Травня
14 Травня
13 Травня