Середа, 23 липня 2025
• Під дощем, але з молитвою • Смертельна аварія на Кременеччині: 20-річний юнак розбився на мотоциклі • Донька священника УПЦ МП на замовлення спецслужб РФ встановила камеру під куполом храму, щоб стежити за ЗСУ • Вбивство через ревнощі: на Бережанщині жінка облила бензином іншу жінку і підпалила… • 5 кілограмів! У Бучачі народився хлопчик-богатир • Назавжди 26. Обірвалося життя захисниці Галини Лащик із Бучацької громади • Три випускниці з Тернополя отримали 200 балів на НМТ • Двоє захисників із Тернопільщини повернулися з полону • Секретаря Зборівської міської ради підозрюють у вимаганні “відкату” у ветеранів • У червні Тернопіль придбав військовим обладнання на 14 мільйонів гривень • Обірвалося життя працівника Тернопільського національного педагогічного університету • Трагедія на Кременеччині: водій в автомобілі потонув у ставі “Королівський” • Вбивство у Почаєві: завдав знайомому кілька ударів ножем • Скульптуру Архистратига Михаїла встановили на Монастирищині • 50 троянд – для Чорткова: діти з прифронтових територій висадили клумбу • На Зелені свята на Тернопільщині пройшла гроза із градом • Повернуть храмові історичне обличчя. На Тернопільщині реставратори виявили унікальний розпис • У підземеллі Бережанського замку невдовзі оживе… минуле • У Ланівцях відкрили “Соляну вежу”, яка не має аналогів в Україні • Діти загиблих Героїв можуть безкоштовно відвідувати атракціони в Тернополі
“Захід хоч і найпатріотичніший, але кількість призовників, які уникають служби в армії та знаходяться у розшуку – найвища в Україні”

Автор: Опубліковано: 3 Жовтня о 17:30 bot


Люди часто ухиляються від служби в армії, боячись потрапити на Схід. Такі страхи даремні.


1 жовтня розпочався осінній призов до лав Збройних сил України. Відповідно до указу Президента №33 від 15 лютого, термін проведення мобілізації скориговано. Якщо раніше осінній призов здійснювали протягом двох місяців, то зараз термін збільшено до трьох (жовтень, листопад, грудень). – Планове завдання для Тернопільської області – призвати 550 людей. Це – невелика цифра, – розповідає заступник військового комісара, начальник мобілізаційного відділення Юрій Дмитрів. – У 90-ті роки без проблем відправляли 2 тисячі. Чому? Тому, що не було інтернету, де можна прочитати щось на зразок: “плюнь на все, якщо ти не вбив, тебе не чіпатимуть”. Шкода, що Захід України хоч і найпатріотичніший, але кількість призовників, які уникають служби в армії та знаходяться у розшуку, тут найвища в Україні. Куди не зайдеш чути: “не хочу”, “нехай сусід йде”, “тільки не ми, беріть когось іншого”, “нехай служить син Президента”.

Раніше з таким ставленням зіштовхувалися здебільшого на Закарпатті та Чернівцях. І це можна хоч якось зрозуміти. Там мешкає венгерське та румунське населення, є навіть цілі райони, що українською не розмовляють.

Хто підлягає призову?

По Тернопільській області виклику на призовну комісію підлягає 21 тис. 300 людей. Це – особи, яким у рік призову виповнюється від 18 до 27 років включно (за умови, якщо їм не було надано відстрочки).
Проте, згідно з указом Президента, 18-19-річні юнаки отримали відтермінування до 20 років. Втім, багато хлопців не хочуть чекати і йдуть раніше, це не заборонено.
У першу чергу в армію відправляють старших призовників. Тож, якщо хлопцеві вже виповнилося 27, він “поза конкурсом”.

Автоматизована система “Призов” відбирає осіб, що досягнули призовного віку. Ті, кому була надана відстрочка, хто підтвердив це необхідними документами, у неї не входять. Юрій Дмитрів зауважує, що відстрочка не надається автоматично. До прикладу, якщо призовник навчається в інституті, він має прийти на засідання призовної комісії і написати відповідну заяву.

Куди направляють призовників з Тернопільщини?

Всі призовники спочатку йдуть в навчальні центри, де опановують спеціальність (її навчають в середньому 2-3 місяці). І лише потім їх направляють у військові частини для проходження служби.

ЗСУ – це військово-морські, повітряні сили, сухопутні війська. Повітряні сили мають навчальний центр у Василькові (Київська обл), сухопутні – в Старичах (Львівська обл.), Десні (Чернігівська обл.) і у м. Полтава. Військово-морські сили знаходяться у Миколаєві. А також в Старичах, Десні, Василькові.

Призовники можуть також проходити службу в прикордонних військах. Навчальні центри знаходяться у Великих Мостах (Львівська обл) та Черкасах.
Близько 20% призовників зазвичай направляють у підрозділи Нацгвардії (навчальний центр у Золочеві, Львівської обл). Ті, хто служить в Нацгвардії Тернополя, займаються патрулюванням вулиць, забезпечують громадський порядок під час проведення концертів та інших масових заходів.

Призовники можуть висловити бажання, де мають намір проходити службу. Якщо є можливість за станом здоров’я та рівнем освіти, у військкоматах підуть їм на зустріч.

– Люди часто ухиляються від служби в армії, боячись потрапити на Схід. Такі страхи даремні! Ми ніколи не відправляємо в зону бойових дій жодного строковика. Навіть, якщо той дуже просить, – каже Юрій Дмитрів.
За його словами, під час проходження військової служби, призовник може заключити контракт. І, тільки через деякий час, він може бути залучений до проведення Операції Об’єднаних Сил (раніше АТО). Про це є спеціальний указ, підписаний Президентом ще у 2015 році.

За неявку – кримінальна відповідальність

З 1 жовтня розпочалися засідання призовних комісій, на яких виносять рішення про неприбуття призовника, його причину та необхідність повторного сповіщення.  Якщо після цього особа не з’явиться у військовий комісаріат, матеріали передадуть у поліцію.

– Допомогу в поліції надають, але там все дуже демократично: “не вбив – шукати не будемо”, – зауважує Юрій Дмитрів. – Траплялися випадки, коли поліція відмовляла у притягненні до кримінальної відповідальності через те, що людини немає вдома. За результатами весняної призовної кампанії, до кримінальної відповідальності притягнено 30 людей. З них – 13 з Тернополя. Це ті особи, що отримали повістки, пройшли комісію, були визнані придатними до служби, але не прийшли. Двоє з них засуджені умовно.

До слова, отримавши повістку, людина може не з’являтися у військкомат лише з поважних причин. Такими є стихійне лихо (повені, снігопади), смерть близької людини чи хвороба (якщо та підтверджена усіма необхідними документами).

Призов офіцерів запасу

Для офіцерів запасу осінній призов розпочнеться у листопаді. На військову службу призиватимуть осіб віком до 43 років, що отримали повний курс військової підготовки у ВНЗ, мають офіцерське звання, але військову службу в лавах ЗСУ не проходили.
Призов відбуватиметься і для чоловіків, і для жінок. Термін строкової служби – 18 місяців. Офіцерів запасу до Операції Об’єднаних Сил не залучатимуть. Їм держава гарантує щорічну оплачувану відпустку (терміном 30 днів)і грошове забезпечення як в офіцерів військової служби – від 10 тис. грн. Окрім цього, буде надано службову квартиру або гуртожиток. Якщо офіцер запасу орендує житло, він отримає компенсацію (2400 грн в обласних центрах та 1700 – у районних).
Після проходження служби офіцер запасу має можливість укласти контракт зі Збройними силами України, або повернутися до цивільного життя.
За ухилення від призову на військову службу покарання – обмеження волі, терміном до трьох років.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Сотні паломників вирушили до Зарваниці молитися за мир...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:43


Аварія трапилася поблизу села Дунів  Заліщицької громади - під колесами мікроавтобуса опинилася 21-річна дівчина...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:46


Члени сімей військовослужбовців, які загинули в російському полоні, зможуть отримати одноразову грошову виплату розміром 15 мільйонів гривень...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:33


22-річна донька священника УПЦ МП у Донецькій області відстежувала на замовлення російських спецслужб маршрути руху українських військ...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:00


18 липня у медичному закладі від важких опіків померла 37-річна мешканка села Посухів, яку облила бензином та підпалила 53-річна жінка із Бережан...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 12:53



Теми дня
19 Липня
18 Липня
5 Липня
4 Липня
Відео
Відеопрогравач