Неділя, 28 квітня 2024
• Благодійники передали одяг дітям захисників із Шумщини • 17-річний мотоцикліст опинився під колесами автомобіля • На Тернопільщині засудили військовослужбовця за погрози автоматом • Пригода на Бережанщині: незнайомець заночував і поцупив у господині сумку з грошима • “Героїчні казки”: у Тернополі презентують книгу Ірини Мацко • Тернопільські правоохоронці розшукують Андрія Скрябіна • 207 тисяч гривень тернополянин віддав шахраєві за неіснуючий автомобіль • У Заліщиках провели майстер-клас із писанкарства • Замість продати дитяче ліжко, втратила 30 тисяч гривень • Лідеру Сенату США Чаку Шумеру, який має чортківське коріння, присвоїли звання “Почесний громадянин міста Чорткова” • У громадах Тернопільщини вакцинують від правця і дифтерії • Загорілось авто — водій загинув… Трагедія на Тернопільщині • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Мінливий квітень: коли в Україну повернеться тепло? • 9000 доларів за те, щоб «швидко перебігти кордон» • “Батько загиблого Героя несе хрест іншого Героя”. На Тернопільщині попрощалися із захисником • У Тернополі у парку “Сопільче” провели змагання зі спортивного орієнтування • Тернополянин оплатив оренду квартири… шахраєві • Міський голова Тернополя від себе передав допомогу на фронт • На Тернопільщині є майже сотня вільних вакансій для лікарів
Календар парламентських виборів: коли, як і скільки?

Опубліковано: 30 Травня о 14:00 56


У п’ятницю, 24 травня, в Україні офіційно стартувала виборча кампанія з дочасних виборів до Верховної Ради, які відбудуться 21 липня
.


Кампанія розпочалася наступного дня після опублікування указу Володимира Зеленського про вибори і буде надзвичайно швидкою — 58 днів. На висування кандидатів, формування комісій, зміну місця голосування та інші процедури буде суттєво менше часу, ніж на чергових виборах, що були заплановані на кінець жовтня цього року.

Вибори відбудуться за змішаною виборчою системою. 225 депутатів оберуть за партійними списками, ще 225 — у мажоритарних округах (за винятком Криму та частини округів Донецької і Луганської областей). Кандидатами в округах можуть бути як представники партій, так і самовисуванці.

Центрвиборчком у п’ятницю, 24 травня, затвердив план дострокових парламентських виборів. У ЦВК розписали дати, до яких партії повинні подати своїх спостерігачів до виборчих комісій і сформувати свої списки. Ось вони:

До 28 травня включно партіям потрібно було подати до ЦВК кандидатури до складу окружних виборчих комісій.

До 31 травня Центрвиборчком проводить жеребкування — кого включати до складу окружкомів — і власне створює ці комісії. Дільничні виборчі комісії ЦВК має утворити до 5 липня.

До 20 червня партії і мажоритарники повинні подати документи для реєстрації на виборах. Це означає, що партії до цієї дати вже проведуть свої з’їзди і на них сформують списки до Ради. Партія для реєстрації свого списку платить 4 млн. 173 тис. грн. застави, а мажоритарник — у сто разів менше, 41 730 грн.

До 25 червня триватиме реєстрація (документи подавати вже не можна).

До 26 червня ЦВК зобов’язана затвердити форму, текст і колір виборчих бюлетенів.

До 8 липня партії ще можуть знімати з реєстрації тих чи інших кандидатів. Те ж стосується і кандидатів, які можуть до цього терміну зняти себе з виборів.

До 12 липня партії повинні опублікувати свої передвиборчі програми.

До 15 липня виборці ще можуть поміняти місце голосування і взяти відкріпний талон.

До 19 липня триває передвиборча агітація. А починається вона відразу, як тільки кандидату або партії видають документи про реєстрацію. Тобто найпізніше, коли почнеться офіційна пропаганда, — це 25 червня.

До 5 серпня ЦВК зобов’язана оголосити результати голосування.

Хто нині фаворити?

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчої неділі, то до парламенту за 5-відсотковим бар’єром могли би пройти чотири партії. Про це свідчать результати ролінгового дослідження, проведеного Центром “Соціальний моніторинг” і Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка.
Згідно з оприлюдненими в четвер, 23 травня, даними, партію “Слуга народу” готові підтримати 29,5% усіх опитаних, “Опозиційну платформу — За життя” — 8,3%, Блок Петра Порошенка “Солідарність” — 7,3%, ВО “Батьківщина” — 7,1%. Партія “Сила і честь” Ігоря Смешка набрала б 4,2%, “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка — 3,2%.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

У Шумській громаді піклуються про родини захисників...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


На дорогах Тернопільщини трапилося дві автопригоди з потерпілими. В обох випадках водії допустили зіткнення на смугах зустрічного руху...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:27


Суд відхилив апеляційну скаргу військовослужбовця, який у селі неподалік Тернополя погрожував людям автоматом...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:00


Днями у чергову частину Бережанського відділу поліції звернулася мешканка Саранчуківської територіальної громади з проханням віднайти злодія, який викрав з її будинку сумку, в якій було 100 євро, 4000 гривень та документи...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


30 квітня о 14:30 год у виставковій залі ЗУНУ відбудеться презентація книги відомої тернопільської письменниці Ірини Мацко «Героїчні казки»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
28 Квітня
27 Квітня
26 Квітня