Медальйони у беконі під вишнево-перцевим соусом байдужими не залишать навіть найвишуканіших гурманів. Упевнені, рецепт, яким нині з читачами «НОВОЇ…» ділиться шеф-кухар м’ясної ресторації «Гульден» Наталія Козлюк, у кулінарних записниках тернопільських господинь посяде почесне місце.
Інгредієнти для чотирьох порцій: 600 г філе свинини, 150 г пророщеного сала (бекону), порізаного на шайби.
Для соусу: 50 г вершкового масла, 400 г консервованих вишень без кісточок, 100 г шампіньйонів, 30 г настоянки замаринованого перцю, 2 маленькі цибулини-порей, трішки крохмалю, трішки води.
– Для приготування вишневого соусу заздалегідь треба подбати про маринований перець. Готувати його дуже просто, – пояснює Наталія Козлюк. – Суміш перців горошком злегка потовкти у будь-який зручний для вас спосіб – чи молоточком, чи качалкою, чи млинком, висипати його у баночку і залити оливковою олією. Нехай постоїть кілька днів, щоб олія пропахлася перцем. Для соусу спочатку потрібно відцідити сік з вишень. Потім вишні викласти на сковорідку, додати масло, порізану цибулю-порей – лише білу її частину, а також гриби, порізані на скибочки. Коли все просмажиться, додати настоянку перцю, а наприкінці – попередньо зціджений вишневий сік. За бажанням можна також давати вино – червоне напівсолодке або біле.
Вирізати свинину у медальйон, обернути шматочками бекону і обсмажити на сковороді з обох боків на маслі чи олії. Посолити та поперчити. Поставити у розігріту духовку на хвилин 15, щоб м’ясо добре дійшло всередині. Поки м’ясо дійде у духовці, саме приготується соус. Наприкінці до нього варто додати трошки крохмалю, розведеного у воді, що був густіший. Загущуючи соус крохмалем, не забувайте постійно помішувати його, щоб не утворилися грудочки.
До цієї страви пасують крокети або дрібні галушки, також рис чи картопляне пюре, а у «Гульдені» медальйони під вишневим соусом подають з капустою броколі.
– Броколі потрібно пропарити у воді з лимонним соком впродовж кількох хвилин – щоб вона була ціленька, смачна і не втратила свої корисні властивості, – радить пані Наталія. – Тепер залишається лише викласти медальйон на тарілку, полити соусом і гарно задекорувати салатом, шматочками помідорів та ін. Повірте: ваші гості будуть приємно вражені і виглядом цієї страви, і її чудовим смаком. Експериментуйте! Кухня любить творчих!
* Медальйон — це круглий або овальний шматок смаженої вирізки. Для медальйонів можна брати будь-яке м’ясо, але найчастіше це свинина, яловичина й телятина. На ньому не повинно бути великої кількості жиру, кісток, плівок, сухожилля. Шматок повинен мати круглу або довгасту форму, через що страва й отримала таку назву.
* Для м’якості й особливо пікантного смаку нарізане м’ясо рекомендують замаринувати перед тепловою обробкою. Маринують його в соєвому соусі, апельсиновому соці, прянощах, вині тощо. Часто м’ясо маринують у поєднанні натертого часнику, солі й перцю. Втім, більшість кулінарів радять солити м’ясо вже наприкінці смаження, щоби воно не втрачало цінний сік.
* Щоб зафіксувати бекон на медальйонах, обв’яжіть його навколо м’яса шпагатом. Синтетичні нитки не варто використовувати, оскільки вони можуть сплавитися. Перед подачею шпагат не забудьте зняти!
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: рецепт номера