Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Олімпійський «бомж», або Вуйко з палицею на полі

Автор: Опубліковано: 25 Листопада о 12:00 23


Бейсбол, другий за популярністю вид спорту в Америці після місцевого футболу, ще більш незрозумілого і заплутаного для європейського ока.


Окрім всесвітньої любові до футболу, кожен народ шаленіє ще й від свого специфічного національного видовища. Іспанці віддавна обожнюють полоскотати нерви на кориді; англійці полюбляють кінські скачки і собачі перегони; у південно-східній Азії популярні півнячі бої та забіги тарганів…

Мають свою національну забаву й американці. Невтаємниченому пришельцю вона може видатися примітивною до глупства, самі ж янкі буквально божеволіють від неї. Судіть самі: стоїть вуйко у шоломі на полі і щосили розмахує замашною палицею (чи то пак, битою), намагаючись влучити у маленький м’ячик, який жбурляє у нього суперник. Ця бита, до речі, у нас стійко асоціюється з бойовим знаряддям осіб специфічної зовнішності й специфічного роду занять. Ще ціла юрба інших стоїть у полі і намагається отой м’ячик спіймати і швиденько повернути назад. А навколо гудуть трибуни. Це —  бейсбол, другий за популярністю вид спорту в Америці після місцевого футболу, ще більш незрозумілого і заплутаного для європейського ока. Свого часу його почали культивувати і у нас, але доволі мляво (про що особисто я, щиро кажучи, не дуже жалкую). Неоднозначне, м’яко кажучи,  ставлення європейців до бейсболу, мабуть, позначалося й на рішеннях МОК, який то включав бейсбол до програми літніх Олімпіад (здебільшого як показовий вид), то виключав, то знову включав. Це зробило його схожим на своєрідного олімпійського «бомжа». Але  принаймні у програмі Олімпіади’2020 у Токіо він уже фігурує як повноправний вид.

«В’їхати», розібратися у хитромудрих бейсбольних правилах досить складно. Особисто я більш-менш осягнув їх після перегляду двох телетрансляцій і одного візиту на стадіон у супроводі знайомого американця Стівена. Він терпляче пояснював мені правила гри, розтлумачував термінологію. Я слухав, кивав головою і дивувався: ну що оті американці, які загалом не цураються азартних видовищ, знаходять у цій нудній, статичній, позбавленій контактності грі? Ну, влучив палицею по м’ячу, побіг і зайняв «базу» — оце і весь азарт? А як уже пощастить запустити м’яча так, щоб він вилетів за межі стадіону, тоді трибуни несамовито ревуть. Це для них – вищий шик. А під час довжелезних «інінгів» (по-нашому таймів чи періодів) на трибунах розмовляють, жують поп-корн і п’ють кока-колу, регочуть, не особливо стежачи за подіями на полі. На моїх очах безневинний з вигляду бейсбольний м’ячик, який на дотик видається твердою сталевою кулею, влучив просто в голову якомусь літньому містерові, котрий сидів поряд. Через кілька хвилин службовці з написом «Paramedic» на куртках уже супроводжували невдаху, з чола якого струменіла кров, донизу. Напевно, надовго запам’ятає він цей фантастичний удар.

Та ось довжелезний, наче витягнута з рота жуйка, матч закінчився. Гравці тиснуть один одному руки, тримаючи палиці на плечах і прямують до роздягальні. Публіка поволі залишає трибуни. Іду і я, констатуючи, що бейсбол, очевидно, так і не полюблю, а отже, не стану стовідсотковим янкі. Втім, про нелюбов до бейсболу краще говорити тут, на рідних теренах. Скажеш щось подібне американцеві — можеш нарватися на класичний хук справа. Бокс вони теж люблять.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада