Близько 600 кг мальків щуки, 500 кг коропа і амура нещодавно випустили небайдужі рибалки нашого міста у Тернопільський став. Закупили вони мальків в одному із господарств області. На благородну справу коштами скинулися усі разом.
– Рибальська спільнота Тернополя представлена багатьма різними організаціями і клубами, – розповідає один із учасників акції, тернопільський рибалка Олександр Романов. – Усі вони об’єдналися довкола питання зариблення Тернопільського ставу і зініціювали збір коштів. Кожен охочий міг долучитися до цієї доброї справи і зробити свій фінансовий внесок безпосередньо в рибальських магазинах міста.
До речі, зариблення тернопільські рибалки проводять уже вдруге. У квітні цього року, під час першої такої акції, вони випустили у Тернопільський став майже дві тонни мальків риби.
– Завдяки зарибленню ми плануємо втримати популяцію риби нашого ставу, відновити його екологічний баланс й зберегти біоресурси для наступних поколінь, – пояснює Олександр Романов.
Активісти також подали на громадський бюджет’2020 проєкт «Зариблення Тернопільського ставу», у якому просили виділити на цю необхідну справу державні кошти. Та оскільки цей проєкт дублює заходи Програми розвитку водосховища «Тернопільський став» у 2017-2019 рр., згідно з якою для зариблення водойми з міського бюджету планували витратити близько 600 тис. грн., то його перенесли на наступний рік. Утім, як зауважує директор КП «Об’єднання парків культури і відпочинку» Тернополя Микола Лесів, цього року провести зариблення за державні гроші не вдалося.
Тож наразі тернопільські рибалки вирішують цю проблему власними силами. Зупинятися на цьому не збираються і продовжують шукати однодумців, які приєднаються до майбутніх зариблень. Водночас Олександр Романов закликає усіх рибалок не забувати про правила риболовлі.
– Власне, тому ми й не афішуємо те, де саме запустили рибу, – зізнається він, – аби цим не скористалися браконьєри. Серце кров’ю обливається, коли бачу, як виловлюють рибку, якій ще рости і рости. А таких недобросовісних рибалок, на жаль, багато… Тому хочу усім нагадати правила любительського рибальства, згідно з якими, зокрема, на водоймах загального користування одній людині за одну добу дозволений вилов 3 кг риби або ж однієї трофейної рибини, якщо її вага перевищує допустиму норму. Треба також пам’ятати про мінімальні розміри риби, дозволеної для вилову. Скажімо, для білого амура – це 40 см, для коропа – 25 см, для щуки—35 см. Закликаю рибалок дотримуватися і прописних законів, і моральних. Інакше що ми залишимо нашим дітям?..
Марина Стах
Джерело: НОВА Тернопільська газета