П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Правда про Ляшка Ахмєтовіча, або Народ гибіє, а «народний президент» купається у розкошах

Автор: Опубліковано: 1 Лютого о 10:00 176


У Ляшка ніколи не було офіційних джерел доходу, крім улюбленої партії. Звідки ж гроші?!.


Увесь Тернопіль, як і врешті вся Україна, заклеєні біг-бордами «народного президента» Олега Ляшка. Звідки кошти на дорогущу рекламу в «народного президента», якщо наш народ ледве зводить кінці з кінцями? І хоча в його декларації вписані «вила селянські» (!), заробляє мільйони головний популіст країни далеко не гибіючи чи гнучи спину, як народ. Його публічні заяви про те, що гроші не можуть бути важливіші від принципів, — не що інше, як зухвале лицемірство, намагання подобатись наївному електорату. Походження грошей головного «радикала» країни не пояснити ні його офіційною біографією, ні декларацією. У Ляшка ніколи не було офіційних джерел доходу, крім улюбленої партії. Звідки ж гроші?! Спонсора «бенкету» варто шукати за «напрямками» голосування «радикалів» у Верховній Раді.

Олег Ляшко, його дружина Росіта і мама — мільйонери

Народний депутат України, лідер Радикальної партії Олег Ляшко з кожним роком стає все багатший. Разом зі своєю дружиною Росітою Сайране купують елітне майно за десятки мільйонів гривень. Так, на початку 2016-го року Росіта придбала у Києві земельну ділянку площею 600 квадратних метрів для сільського господарства. Але на цій ділянці вже збудований двоповерховий будинок площею 300 квадратних метрів. І це при тому, що дружина нардепа ніколи не мала власного бізнесу. Лише 10 років тому керувала компанією «Консу Київ», яка надавала юридичні та нотаріальні послуги. До цього працювала менеджером у клубі гральних автоматів, де й познайомилась з майбутнім чоловіком. У 2017-ому Ляшко купив і собі маєток площею 550 квадратних метрів і ще дві земельні ділянки площею 0,6 гектара в Кончі-Заспі. Вартість покупки — 15 мільйонів гривень. Журналістам Ляшко сказав, що купив його в кредит, але в декларації, в витягу нерухомості, дані про кредит відсутні. За декларацією в нардепа два авто: Mercedes-Bens і Land Cruiser. Втім, це не найкращі екземпляри в автопарку нардепа. Журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом» зафіксували, як вранці із двору Олега Ляшка виїжджає броньований Cadillac Escaladе. Такого автомобіля у декларації нардепа немає, однак раніше Ляшка вже неодноразово фіксували на цій автівці біля ВРУ. Офіційно авто записано на радника Ляшка  Олександра Гулака. Він є членом Радикальної партії й навіть у 2014 році балотувався у народні депутати, але не пройшов.

Мати лідера Радикальної партії Олега Ляшка Любов Ляшко у 2017-ому оформила свідоцтва на право власності на квартиру площею 77 кв. м і 14-метрове машиномісце на столичному Печерську. Приблизна вартість квартири — 2,4 млн. гривень. На початку 2017 року Любов Ляшко стала власницею трикімнатної квартири вартістю близько 1,5 млн. гривень у новобудові по вулиці Бориса Гмирі у Києві. У 2012-ому мати депутата купила три квартири по 100 кв. м кожна у будинку бізнес-класу по вулиці Євгена Коновальця у Києві, але наступного року їх продали. На неї також оформлений будинок у селі Богданівці, що поблизу Києва.

До виходу на пенсію мати Ляшка жила у селі Варва на Чернігівщині, де працювала оператором котельні на газопереробному заводі. Вона ніколи не володіла жодним бізнесом і її дохід складає 1600 гривень пенсії на місяць.

Сам народний депутат пояснює такі статки матері «важкою працею». Що стосується власних коштів, то «радикал» неодноразово не міг дати журналістам однозначної відповіді, проте заявляв, що має неабияку вдачу в лотереї.

«Співпраця» з чернігівським олігархатом

За даними декларації Олега Ляшка відомо, що в попередні роки він продав нерухомість «Асфа Лайн», зареєстровану на його малій батьківщині — в Чернігівській області. Це двоповерхова споруда в центрі Прилук. Але в ній і далі розміщується регіональний офіс Радикальної партії. Компанія «Асфа Лайн», яка продавала власність нардепа, сама ще платить Ляшку 2 мільйони гривень. Фірма пов’язана із головою Чернігівського осередку Радикальної партії, депутатом Чернігівської облради, екс-заступником голови ДСНС Олегом Авер’яновим.

Саме чернігівські оборудки з Авер’яновим — фінансове підґрунтя Ляшка. До 2009-го пожежні автомобілі не лише для українських пожежників, а й на експорт виготовляло державне підприємство «Прилуцький завод протипожежного і спеціального машинобудування «Пожспецмаш». У 2007 році ФДМУ оголосив про плани приватизувати державний завод. На той момент підприємством цікавились інвестори, але до прозорого конкурсу завод не протримався. У 2008-ому за заявою кредиторів через смішний порівняно з вартістю підприємства борг у 20 млн. грн. — суд почав процедуру банкрутства заводу. Його майно розподіляють між кількома компаніями, зокрема пов’язаними з Авер’яновим. Тоді ж на завод уперше приїжджає Олег Ляшко і обіцяє світле майбутнє, зарплати та пенсії.

У 2009 році, за рік після банкрутства держпідприємства, ДСНС переводить на рахунок приватної фірми з однойменною назвою «Завод Пожспецмаш», яким керує Авер’янов, 263 млн. грн. за постачання пожежної техніки. Однак виробництва у приватного «заводу» немає. Фірма просто переводить гроші на іншу фірму з подібною назвою – «Виробниче підприємство «Пожспецмаш», співзасновником якого була теща Олега Авер’янова. Фірма тещі через ланцюжок фіктивних компаній закуповує російські автівки. 2011 року податкова встановить — доки автомобілі їхали по ланцюжку фірм, їх вартість зросла вдвічі. Після тендерної оборудки обидва приватні «Пожспецмаші» ліквідовують. Натомість на виробничих потужностях колишнього держзаводу з’являється компанія «ПК “Пожмашина”. Власник приватної фірми — кіпрська компанія «Ідехус Лімітед», формальний кінцевий бенефіціар — член Радикальної партії Олександр Борщ. Однак компанія «ПК «Пожмашина» фактично перебуває у власності Авер’янова. А офіційний бенефіціар Борщ – кум Авер’янова.

У 2015 році екс-голова ДСНС Сергій Бочковський заявляє про тиск на нього Олега Ляшка з метою «вибити» перемогу на тендері ДСНС для «Пожмашини». Після кадрових ротацій, пов’язаних із арештом і звільненням Бочковського, Авер’янов отримує крісло заступника голови ДСНС. Тендер на пожежні машини на 92 мільйони проводять невдовзі після призначення. ДСНС відхиляє усі пропозиції, окрім «Пожмашини» та “Ман трак енд бас Юкрейн”. Виграло останнє. Однак слідство встановило, що Авер’янов у ролі заст. голови ДСНС вступив у змову з директорами німецького представництва: після перемоги німців дві третини виграшу перераховують “Пожмашині”. Далі ці гроші йдуть на фірму ТОВ “Торгівельно-промислова компанія Альянс-Агро” з офісом у квартирі Авер’янова. У 2016 році, незважаючи на поточні кримінальні провадження, фірма отримала ще понад 400 мільйонів гривень за поставку пожежної техніки. Ці гроші потрапили їм із бюджету не без участі радикально налаштованого Олега Ляшка. Наприкінці 2015-го року фракція Радикальної партії відмовлялась голосувати за “корупційний бюджет”, аж доки до нього не включили 400 мільйонів на закупівлю пожежної техніки. Після успішної участі у тендері Олег Ляшко та Олег Авер’янов із букетами троянд їдуть святкувати перемогу на завод, до якого ніби не мають стосунку.

Олег Ляшко «на гачку» в Ріната Ахметова

Донорів у Радикальної партії Ляшка чимало, і в різні часи були різні.  Зокрема, відомо про тісну «співпрацю» з олігархічною групою з Чернігівщини «Континіум», які «жертвували» чималі гроші «ляшківцям», натомість просували свої бізнесові інтереси через нардепів-«радикалів». Утім, ні для кого не секрет, що останнім часом Радикальну партію Олега Ляшка фінансує олігарх Рінат Ахметов. Будь-яке фінансування з боку олігарха «радикали» заперечують, стверджуючи, що партія живе за членські внески (близько 7 тис. грн. з людини), підтримки українських підприємців, а також за рахунок своїх бізнесменів — Сергія Рибалки і Сергія Скуратівського. Однак наближене до політради партії джерело погоджується: навіть цих грошей замало, особливо в період виборів. «Так, Ахметов нас спонсорує. Ми це всі прекрасно розуміємо, але відкрито про це не говоримо», — розповідає член РПЛ. Результатом цієї співпраці стало призначення колишнього директора Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча Юрія Зінченка головою виконкому партії. Ще один показовий момент: після позбавлення депутатського мандата Андрія Артеменка (президент Петро Порошенко забрав у нього український паспорт у зв’язку з наявністю у скандального нардепа подвійного громадянства) його місце посіла Валерія Заружко. Її пов’язують з командою Ахметова. Заружко в дружніх стосунках з Наталією Ємченко — директором зі зв’язків з громадськістю та комунікацій компанії СКМ, колишнім депутатом Донецької облради від Партії регіонів. У партії Ляшка задумалися про залучення нових виборців, яким риторика «радикалів» не близька — промисловий електорат, працівники заводів і фабрик. Із цим пов’язані часті візити в східні регіони країни, де зосереджена найбільша кількість промисловості. «Радикали» хочуть набрати не менше 20% на парламентських виборах і виграти президентські. «Ляшко хоче золотий пам’ятник за життя», — жартують його однопартійці.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада