Цю актуальну тему нещодавно порушив громадський активіст із Монастириськ Олександр Сидоришин. 13 березня, близько 22-ої години, він був на автовокзалі — шукав транспорт, чим би добратися додому. На годиннику пропікало 22:30, прийшов сторож і попросив присутніх покинути залу очікування, бо вокзал… зачиняють. Олександр здивувався з такого розпорядку, адже людям довелося вийти на вулицю і на лавці чекати на свій нічний маршрут. Щоб з’ясувати, наскільки законні дії працівників вокзалу, активіст викликав поліцію, написав скаргу.
— На автовокзалі того вечора було десь шестеро осіб. Усі в масках, сиділи далеко один від одного, — розповідає Олександр. — Підійшов охоронець і сказав усім вийти, зачинив двері. На моє звернення приїхали поліцейські, попросили працівників вокзалу пояснити, чому зал зачинений.
«У нас червона зона», — сказав охоронець. Таке ж повторила чергова вокзалу. «Покажіть інструкцію», — попросив поліцейський. «Нема. Всі документи у керівництва», — відповіли. Нам не надали жодних аргументованих пояснень. Поліція склала протокол. З присутніх на автовокзалі була жінка, яка їхала до Вінниці, та двоє чоловіків, які чекали на автобус до Миколаєва. Їх просто вигнали на мороз. Таке неприпустимо! Людина придбала квиток, то має право бути на вокзалі. Якби хтось, не дай Боже, замерз на вулиці, то хто б тоді відповідав? Це порушення прав пасажирів. Коли поліція поїхала, працівниця вокзалу запропонувала жінкам зайти погрітися. Парадокс: автовокзал уночі зачинений, а залізничний вокзал — відчинений. На автовокзалі до того ж я не побачив ніде позначок на підлозі для дистанції. Проте вночі туди – зась! Карантин карантином, але треба думати про людей.
За коментарем «НОВА…» звернулася до адміністрації автовокзалу.
— Триває пандемія, тож ми дотримуємося постанови головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020-го року «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг із перевезення пасажирів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби», — пояснила начальниця відділу пасажирських перевезень автовокзалу «Тернопіль» Анна Юрковська. — В одному із пунктів постанови зазначено: «Робота залів очікування рейсу не дозволяється». Пасажир має право зайти до зали, придбати квиток і вийти. Перебування в залі очікування не дозволено. З 22:30 до 4:30 зал зачинений. Розуміємо, що це певні незручності, але не можемо нічого вдіяти.
P.S. Наразі очікуємо на висновки правоохоронних органів з перевірки щодо даного питання. Згодом повідомимо, чи справді законно уже упродовж року автовокзал у Тернополі зачинений в нічну пору.
Джерело: НОВА Тернопільська газета