Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Сергій Надал: «Парма – це маленька Україна у США»

Опубліковано: 13 Червня о 19:20 416


У неділю, 10 червня, Сергій Надал повернувся до Тернополя і дав ексклюзивне інтерв’ю «НОВІЙ…».


На фото(Справа наліво): мер міста Парма (штат Огайо, США), Тім ДеГітер, міський голова Тернополя Сергій Надал і ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий

З 5-го до 9-го червня ц.р. міський голова Тернополя Сергій Надал та ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий відвідали місто Парма (штат Огайо) у США. І це був візит зовсім не для «галочки». Його головним наслідком стало те, що мер Парми Тім ДеГітер і мер Тернополя Сергій Надал підписали меморандум про побратимство між американською Пармою і українським Тернополем.
«Громада Парми пишається, що ми матимемо нового побратима в особі українського Тернополя», — наголосив мер Парми. А ще під час свого виступу містер ДеГітер назвав Сергія Надала одним з найпрогресивніших мерів України, який щиро хоче вести свою країну вперед. «Я зустрічався з багатьма українськими політиками і чиновниками, в тому числі й мерами українських міст. Тому можу сказати з упевненістю: міський голова Тернополя — це справді прогресивний мер, який впроваджує сучасні методи управління містом, систему прямого народовладдя. Сергій Надал — це один з найпрогресивніших мерів України», — зазначив очільник Парми.
Після офіційного заходу з нагоди підписання меморандуму Сергій Надал і Андрій Крисоватий зустрілися з українською діаспорою та відвідали українські церкви, провели зустріч з представниками місцевого бізнесу, освіти та культури, взяли участь у «круглому столі» за участю лідерів українсько-американської спільноти.
У неділю, 10 червня, Сергій Надал повернувся до Тернополя і дав ексклюзивне інтерв’ю «НОВІЙ…».

Пане Сергію, Ви щойно повернулися зі США, де підписали меморандум про побратимство з містом Парма, що в штаті Огайо. А чому саме Парма? І не Парма в Італії, а у США?
— Американська Парма – це найбільший центр українських громад у США. Тому, на мою думку, це найкращі «двері» для Тернополя у цій країні. Гадаю, підписання меморандуму про співробітництво як між містами-побратимами дасть можливість для тернопільського бізнесу організувати спільні проекти з підприємцями США. Меморандум стимулюватиме також наукові зв’язки, культурний обмін, тернопільські студенти отримають можливість навчатися у тамтешніх вузах. У подальшому, сподіваюся, будуть полегшені умови для візиту тернополян до Парми і навпаки. Парма вже стає своєрідним провідником Тернополя у США. А загалом меморандум — це документ, що дав старт підготовки до підписання повноцінної угоди про співпрацю. Меморандум є дорожньою картою для ухвалення такої угоди. І ми вже починаємо активну роботу, щоб ця угода була підписана якнайшвидше.
Які Ваші враження від знайомства з Пармою та роботою місцевої мерії? Який досвід варто перейняти в наших заокеанських партнерів?
— Мерія Парми – цілковито відкрита перед громадою. Всі її рішення узгоджені з громадою. Можна сказати, що Пармою керує громада через міського голову. Вся система роботи мерії цілком переведена в електронний режим. Мерія Парми — це не влада як така, це посередник між громадою та системою місцевої влади. Тому і в Тернополі ми будемо продовжувати запроваджувати інститути відкритості влади. В тому числі — беручи до уваги приклад мерії Парми.

У Вас також були зустрічі з українською діаспорою. Чим вони були наповнені і яку роль українська діаспора відіграє в житті міста Парма, яке, власне, є передмістям великого міста Клівленд та штату Огайо?
— Парму недарма ще називають «Українським селом». Українська громада у Пармі та загалом навколо Клівленда є найбільшим компактним поселенням українців в Америці. За деякими підрахунками, там мешкає від 20-ти до 50-ти тисяч українців, велику частку з яких складають новоприбулі наші співвітчизники.
Коли прибуваєш до Парми, відразу кидаються у вічі куполи українських церков. Отож, людина, яка приїжджає з України і приходить до української парафії, приходить у храм, не відчуває контрастної різниці, їй значно легше адаптуватися. У Пармі є унікальний музей-архів, у фондах якого зберігаються українські публікації, видання про Україну, цінні предмети української історії і культури в добу, коли такі матеріали зумисно знищували в УРСР. Цікавим є те, що у структурі установи діють філателістичний, нумізматичний, мистецький, етнографічний і пластовий відділи.
У Пармі діють також три українські суботні школи. До школи імені Тараса Шевченка при соборі Святого Володимира в суботу зранку приходить близько 120 дітей. Українську мову, історію, літературу, культуру вивчають як народжені в Україні діти, так і вже перше, друге та третє покоління, що живуть там.
У Пармі активно діють українські кредитні спілки, які підтримують бізнес представників діаспори. Так звані «кредитівки» вважаються фінансовою кров’ю українських громад Америки, оскільки підтримують не лише бізнес, а й громадські організації. Рівень розвитку «кредитівок», як правило, свідчить про розмір та міць осередку українців у тому чи іншому місті. Парма – це справді маленька Україна у США.
— Очевидно, тепер слід очікувати візиту нових американських партнерів. Чим Ви їх хочете здивувати у Тернополі?
— Так, справді. Мер Парми Тім ДеГітер під час зустрічі заявив, що збирається відвідати Тернопіль з дружнім візитом. Однак точна дата ще не визначена. Звичайно, мерія Тернополя у свою чергу готується до зустрічі наших побратимів. Вони побачать Тернопіль таким, яким він є: містом, яке активно розвивається, містом з ініціативною громадою та відкритою перед людьми місцевою владою.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада