Так, горіхи підвищують імунітет, омолоджують і додають енергії. Вчені також запевняють, що горіхи підіймають настрій, адже містять у своєму складі цінні речовини, які знімають стрес та покращують пам’ять. Головне – знати міру.
Вживати горіхи можна не більше 100 г на день. Причому це вже максимально крайня межа! Взагалі ж добова норма споживання горіхів – 30-40 г. Експерти пропонують дотримуватися таких цифр: мигдаль – 14 горішків, кеш’ю – не більше 10, фундук — 10 горіхів, арахіс — 17 штук, фісташки – 29 горіхів, волоські горіхи – 13.
Їжа для розуму. Горіхи багаті на лецитин — речовину, що нормалізує кровопостачання мозку, активізує пам’ять, очищає судини від «поганого» холестерину і захищає від інсультів. Якщо лецитину недостатньо, ми починаємо забувати імена, дати, важливі події, а щоб пам’ять нам не зраджувала, медики радять щодня «підгодовувати» її принаймні 3-5 волоськими горіхами.
Допоможуть знизити вагу! Горіхи можуть бути частиною здорового харчування для підтримки або навіть зниження ваги за умови, якщо ваше загальне споживання калорій, білків, жирів та вуглеводів контролюється. Вони багаті на поживні речовини і до того ж насичують організм на тривалий проміжок часу, що допомагає контролювати апетит. Проте уникайте вживати горіхи, які обсмажені в олії! Їх потрібно їсти сирими або сушеними, бо смажені при високих температурах горіхи перетворюються на гідрогенізовані або трансжири, які руйнують поживні речовини. Пам’ятайте також, що висока температура знижує корисні властивості горіхів, тож їх краще підсушити при температурі 90 °C у духовці 5-7 хвилин. Але в сирих горіхах користі більше!
Не забувайте, що горіхи – це самостійна їжа. Горіхи здатні замінити собою сніданок чи стати смачним перекусом. Салат з горіхами, овочами та зеленню буде гарною ідеєю для приготування легкої страви. Їх не варто їсти після обіду та ввечері, оскільки вони важко перетравлюються шлунком. Крім того, горіхи слід запивати великою кількістю води.
Не варто вживати при серйозних захворюваннях. Горіхи засвоюються організмом дуже повільно. Якщо у вас є певні проблеми з печінкою, то краще відмовитись від вживання горіхів, адже це важка їжа. Кедрові горіхи не можна вживати людям із надмірною вагою, а фундук небезпечний для діабетиків. Не забувайте також, що горіхи – потужні алергени.
Смакуйте частіше саме волоські горіхи. Експерти стверджують, що найкориснішим видом горіхів є волоські, які у нас найпоширеніші. Вони багаті на кальцій, калій, магній та фосфор. Волоські горіхи допомагають при авітамінозі і є корисними для суглобів. Нещодавно ізраїльські вчені з’ясували, що саме волоські горіхи допомагають при схудненні. У них висока кислотність, завдяки чому апетит вгамовується. На думку фахівців Асоціації дієтологів США, 6-7 штук волоських горіхів на день надійно захищають від атеросклерозу. Цей вид горіхів особливо багатий на корисні поліненасичені омега-3 кислоти, які перешкоджають утворенню на стінках судин склеротичних бляшок. Дієтологи також переконані, що волоські горіхи покращують ліпідний обмін при діабеті 2-го типу, а європейські кардіологи довели: в них міститься вітамін F, який знижує рівень шкідливого холестерину, що й оберігає від інфарктів та інсультів.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: корисні поради