Понеділок, 23 грудня 2024
• Скандальний командир Олег Побережник вийшов під заставу майже в мільйон гривень • “Був символом якісної бізнес-освіти в Україні”. Не стало відомого вченого із Тернопільщини • Чи знаходять роботу ветерани війни з Тернопільщини? • Гість побив господаря, який напав на нього з ножем… • В аварії на Кременеччині загинуло чотиримісячне немовля • Найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових • “Намасте”: перед Різдвом зіграють виставу за п’єсою тернополянки • Дар’ю Коменду звільнили з посади директорки Новосільської спеціальної школи • У Тернополі затвердили Програму розвитку та підтримки волонтерства на 2025-2027 роки • Чоловік із Микулинців вкрав на вокзалі в перехожого сумку • Помер викладач ЗУНУ Віталій Мельник • Як запобігти вербуванню дітей ворожими спецслужбами? • Смертельна аварія біля Смиківців: загинула 45-річна жінка • «Будьте й надалі для нашого народу світильником Божої правди», — глава УГКЦ до владики Василя Семенюка з нагоди ювілею • У Тернополі господарі викинули собаку з четвертого поверху • Російська ракета пошкодила промисловий об’єкт на Тернопільщині • За замах на замовне вбивство зловмисникові загрожує до 15 років ув’язнення • «Допомагаємо тим, у яких війна забрала все…» У Тернополі провели благодійну акцію для переселенців • У День волонтера понад 30 тернополян здали кров для фронту • «Прийняв із послуху нашого Синоду бути слугою Христовим”. У Тернополі відбулася інтронізація архиєпископа Теодора Мартинюка
«Сміттєва» ситуація у Львові і Тернополі: там — горять сміттєзвалища, у нас — садять дерева…

Автор: Опубліковано: 22 Червня о 12:54 22


На Львівщині продовжують горіти сміттєзвалища.


Малашівське сміттєзвалище на Тернопільщині, травень 2016 р.

Незважаючи на людські смерті, сотні рятувальників та мільйони гривень, що виділені з Державного бюджету на подолання екологічної катастрофи, на Львівщині продовжують горіти сміттєзвалища. У ніч на 18 червня знову загорілося сумнозвісне Грибовицьке сміттєзвалище. Сталися також загорання на сміттєзвалищах у Самбірському районі, біля міст Стрий та Жидачів. У той же час на Тернопільщині, зокрема, на рекультивованому Малашівському полігоні, почали висаджувати дерева. Про це редакції розповів сільський голова Малашівців Володимир Корнутяк.

Рекультивація Малашівського полігону здійснюється постійно, на Грибовицькому – не проводилася ніколи

Завдяки сучасним технологіям та регулярному фінансуванню з бюджету Тернополя Малашівський полігон сьогодні нагадує облагороджену територію, а не сміттєзвалище. Натомість влада Львова розглядає Грибовицьке сміттєзвалище не інакше, як “ворожу територію”, призначену лише для необмеженого звалу сміття.

— На нашому сміттєзвалищі систематично проводять рекультивацію, тут ніде не горить, немає нестерпного чи навіть різкого запаху. Тепер верхні шари засипаємо сумішшю, потім будемо засипати землею і проводити висадку дерев, – розповів голова Малашівської сільської ради Володимир Корнутяк.

У свою чергу, міський голова Тернополя Сергій Надал зазначив:

— У Тернополі затверджений проект рекультивації Малашівського полігону, який пройшов також державну експертизу. Перед тим, як складати такий проект, міська рада вивчила досвід відповідних робіт у Польщі, Угорщині та Австрії. На підставі досвіду цих європейських країн, які наразі володіють найсучаснішими методами рекультивації, Тернопільська міська рада розробила свій проект. З того часу в місті на повну запрацювала схема санітарного очищення Тернополя та проект рекультивації Малашівського полігону, а відтак ситуація зі сміттям у нас абсолютно контрольована і прогнозована.

На що іде мільйон гривень щороку

Грибовицьке сміттєзвалище біля Львова до трагічних подій травня 2016 р.
Грибовицьке сміттєзвалище біля Львова до трагічних подій травня 2016 р.

Міський голова Львова станом на червень 2016 року заявляє, що на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища треба не менше 40 мільйонів євро, які він планує взяти у вигляді кредиту в Європейського інвестиційного банку і які згодом має віддавати громада Львова. Хоча ще у 2006 році вже тоді чинний міський голова Львова Андрій Садовий пообіцяв мешканцям Малих Грибовичів вирішити проблему найбільшого в Західній Україні сміттєзвалища. Тоді він такий стан справ на сміттєзвалищі у Грибовичах порівняв із “відкритим Чорнобилем”. Проте і досі, через 10 (!!!) років, не виконав жодної з обіцянок, що у підсумку призвело до людських жертв та екологічної катастрофи.

Натомість, за повідомленням міського голови Тернополя Сергія Надала, Тернопільська міська рада щороку виділяє з міського бюджету кошти на рекультивацію Малашівського полігону. Тому його рекультивація відбувається поетапно, згідно із затвердженим планом.

— Щороку на рекультивацію у Малашівцях ми виділяємо з міського бюджету близько мільйона гривень. Крім того, розуміючи свою відповідальність перед громадою села, виділяємо також певну суму коштів для забезпечення соціально-побутових потреб мешканців Малашівців, — зазначив Сергій Надал. — Більше того, ми не розглядаємо Малашівський полігон тільки як сміттєзвалище, куди вивезли сміття і забули, ми розглядаємо його як полігон, де відбуватиметься сортування й переробка сміття вже у найближчій перспективі, і постійна рекультивація території.

У Львові, ймовірно, вода містить домішки, а на Тернопільщині – придатна до споживання

Щодо ситуації із забрудненням води та повітря, то через Грибовицьке сміттєзвалище на Львівщині вже небезпечно пити воду.

— Екологічна інспекція взяла проби води, ґрунту та повітря з Грибовицького сміттєзвалища. Попередні результати показали, що є сильне забруднення. Людям із навколишніх сіл не рекомендовано пити воду з криниць, — повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Що ж з питанням питної води у Тернополі? Згідно з даними “Водоканалу” та санепідстанції, за останніх 30 років не зафіксовано жодного факту негативного впливу Малашівського полігону на якість питної води у Тернополі та навколишніх селах. Цей же висновок підтвердив начальник управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Орест Сінгалевич:

— Малашівський полігон перебуває під постійним моніторингом екологів, і я можу з впевненістю заявити, що ситуація на сміттєзвалищі завдяки рекультивації стабільна і безпечна. Тобто, на сьогоднішній день якщо не максимум, то близько до цього зроблено, щоб цей об’єкт якнайменше шкодив довкіллю і людям, які проживають там.

Малашівський полігон дасть нові робочі місця та дешеву електроенергію

Мешканці Малих Грибовичів під Львовом мріють лише про одне – щоб сміття перестали вивозити на їхні городи. Натомість мешканці наших Малашівців отримали шанс на нові робочі місця, а тернополяни можуть мати дешеву електроенергію. Це пов’язано з тим, що, за повідомленням міського голови Тернополя Сергія Надала, на Малашівському полігоні вже готовий працювати американський інвестор.

— Хочу підкреслити, що вже з’явився американський інвестор, який готовий на Малашівському полігоні “витягувати” газ. Це підприємство може перетворювати газ в дешеву електроенергію, а також створить нові  робочі місця. Крім того, у планах Тернопільської міської ради встановити там сміттєсортувальну лінію чи  якийсь інший об’єкт, що буде займатись цивілізованою обробкою твердих побутових відходів, – заявив міський очільник Тернополя Сергій Надал.

За його ж словами, згідно з діючим законодавством будь-що, що пов’язане із сміттям — сміттєвий полігон, сміттєсортувальна лінія чи завод — може бути тільки за межами населеного пункту. А для того, щоб розмістити будь-який об’єкт, має бути виділена й закріплена земельна ділянка. Виділення та закріплення таких земельних ділянок за межами населених пунктів є компетенцією обласних адміністрацій. У Тернополі процедура оформлення земельної ділянки під Малашівським полігоном зрушилась з місця, за що треба подякувати нинішньому голові Тернопільської ОДА Степанові Барні, з яким у мерії у даному питанні є повне взаєморозуміння. Вже розроблений перший проект землеустрою, і найближчим часом земля буде закріплена та узаконена за Тернопільською міською радою.

Таким чином, через непрофесіоналізм місцевої влади Львова та Львівщини сусідню Львівську область можуть визнати зоною екологічного лиха в Західній Україні. Натомість влада Тернополя і Тернопільщини показує приклад не тільки сусідам, а й всій Україні, як треба вирішувати “сміттєву” проблему.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

19 грудня в Тернопільському міськрайонному суді командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Олегу Побережнюку обрали запобіжний захід...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:06


Відійшов до Вічності наш видатний земляк, почесний громадянин Збаража, академік, відомий вчений, державний та громадський діяч, фахівець з менеджменту, професійний коуч та бізнес-консультант Богдан Будзан...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:56


Від початку 2024 року через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 684 учасників бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:34


З тілесними ушкодженнями 19 грудня до лікарні бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала 50-річного мешканця Тернополя...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:26


Поліцейські встановлюють обставини ДТП у Кременецькому районі, в якій загинуло немовля...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 12:22



Теми дня
22 Грудня
18 Грудня
15 Грудня