Четвер, 03 квітня 2025
• На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини • На Тернопільщині знайшли мертвими двох чоловіків • На тренінгу від НСЗУ Тернопільщину представила заступниця генерального директора Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Надія Фарійон • 35 років рятував людей. Пожежник Степан Кунцьо з Тернопільщини святкує 90-річчя • Теребовлянську громаду оштрафували майже на пів мільйона гривень через забрудненням земель • Посварився з дівчиною і почав надсилати незнайомкам інтимні фото • Лелек із лози виготовили студенти у Кременці • Листівки для поранених воїнів намалювали юні тернополяни • Згорів столітній храм. У селі на Тернопільщині моляться просто неба • З 15 березня у Тернополі відновлюється опалювальний сезон
Степан Барна: «6 мільярдів гривень оживлять Тернопілля»

Автор: Опубліковано: 21 Березня о 18:34 268


Минулої п’ятниці, 16 березня, виїзне засідання Бюджетного комітету Верховної Ради відбувалося на теренах нашої області.


До Збаразького замку завітали відразу 14 нардепів (семеро членів Бюджетного комітету на чолі з його головою Андрієм Павелком та семеро народних депутатів, які в парламенті представляють Тернопілля), а також представники міністерств та відомств. Представницький «десант» зібрали й місцеві органи влади — на засідання прибули голова ТОДА Степан Барна, голова облради Віктор Овчарук, голови РДА, начальники управлінь та відділів облдержадміністрації. Взяли участь у засіданні і голова Федерації біатлону України Володимир Бринзак та віце-президент Федерації футболу України, президент ФК «Агробізнес» Олег Собуцький.

На порядок денний було винесено чотири головних питання, а також порушено ще низку проблем. Практично з усіх проблемних моментів нардепи висловили підтримку тернопільським чиновникам, і це, очевидно, відобразиться при можливому перегляді бюджету на 2018 р. та формуванні Держбюджету’2019, а також на фінансуванні проектів через державні фонди. Отже, про що йшла мова на представницькому зібранні?

Бюджет

Як зазначив голова облдержадміністрації Степан Барна, останніх два роки для Тернопілля стали вирішальними щодо реалізації важливих проектів. Адже загальна сума вкладених коштів в інфраструктуру області — майже 2 млрд. грн. — досить ґрунтовний показник, який дозволяє оцінити спільну роботу керівництва області з урядом та народними депутатами.

— Це дозволило створити в нашій області 40 об’єднаних територіальних громад, що складають приблизно 40% території краю, й спрямувати на їх регіональний розвиток, на формування інфраструктури ОТГ та соціально-економічний підйом близько 400 млн. грн. капітальних вкладень. Це є свідченням того, що ми сьогодні змінюємо обличчя наших сіл, — підкреслив очільник Тернопільщини.

Та, за словами Степана Барни, область розраховує не лише на бюджетні кошти, а й активно працює над збільшенням власних доходів. За цим показником спостерігається стрімке зростання: 2015 р. — 1,5 млрд. грн., 2016 р. — 2,2 млрд. грн., а у 2017 р. зафіксовано рекордні 3,2 млрд. грн. Але й це не межа, адже у 2018 р. в області очікують власних доходів на рівні 4 млрд. грн.

Однак Тернопілля має ще й чималий резерв для доходів, у тому числі й щодо спиртової галузі. Десять спиртозаводів, які раніше формували приблизно 30% власних доходів області, нині лише частково завантажені, тому планується переорієнтувати їх на виробництво біоетанолу. Є певні сподівання також на зміну законодавства, які дозволять залишати на місцях частину доходів від акцизних зборів на алкоголь. У такому випадку Тернопілля значно поліпшить свої фінансові справи, а тому очільники краю сподіваються в цьому плані на підтримку нардепів.

Дороги

Безпрецедентні капіталовкладення заплановані цьогоріч на ремонт, а точніше на будівництво доріг нашої області. Як розповів начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик, майже мільярд гривень планують вкласти у ремонт двох магістральних артерій, які перетинають область із заходу на схід та з півночі на південь — місцевих ділянок трас Стрий — Знам’янка (823 млн. грн., ремонт 38,9 км) та Доманове — Тереблече (154 млн. грн., ремонт 11 км). А загалом на ремонт доріг в області планують залучити до 1,5 млрд. грн., у тому числі близько 300 млн. грн. на ремонт доріг місцевого значення.

У планах також будівництво східного обходу Тернополя. Ця ділянка потрапила в перелік першочергових при реалізації проекту Go Highway, який має з’єднати польські портові міста з південними морськими воротами України в Одесі і Миколаєві. Під ці потреби буде залучено 20 млн. євро з коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Ці роботи заплановані на 2019-20 рр.

На серйозній проблемі увагу присутніх на засіданні Бюджетного комітету вчергове закцентував міський голова Тернополя Сергій Надал. Йдеться про сумнозвісний міст в районі Гаївського повороту, аварійний стан якого може спричинити жахливу катастрофу. Уже розроблений проект впорядкування інфраструктури всього району мосту і будівництва необхідної дорожньої розв’язки.  Загальна вартість робіт — близько 200 млн. грн. Однак першочергово для ремонту безпосередньо мосту необхідні близько 47 млн. грн. Нардепи адекватно оцінюють загрозу катастрофи, отож обіцяли сприяння у вирішенні проблеми.

Медицина

Про розвиток медичної галузі області доповідав начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук. Він зазначив, що медична реформа первинної ланки на Тернопіллі розпочалася зі створення єдиної бази електронного реєстру пацієнтів з повним програмним забезпеченням. До бази електронного реєстру пацієнтів уже внесено 900 тисяч осіб. Управління охорони здоров’я ОДА тісно співпрацює з об’єднаними територіальними громадами. Сьогодні вісім ОТГ мають ліцензії на право медичної практики.

У Тернопільській області уже затверджено чотири госпітальні округи — Тернопільський, Бережанський, Кременецький та Чортківський. Докладається максимум зусиль для того, щоб мінімізувати закриття лікувальних закладів та створити хоспіси або лікарні реабілітації на базі малоефективних лікувальних закладів.

Начальник управління підкреслив, що протягом двох років значно покращилася матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я третинного рівня. Зокрема, вдалося провести ремонти у перинатальному центрі матері і дитини, в який вкладено понад 26 мільйонів гривень. Залишається ще провести ремонт другої черги у відділенні реанімації новонароджених. В університетській лікарні вдалося відкрити Центр політравми, який нині є одним з найсучасніших в Україні. Нарешті вдалося відкрити і лабораторний центр, що також дуже важливо для області. Приблизно через місяць планують відкрити кардіологічний центр, де завершуються ремонтні роботи і уже придбано ангіографічне обладнання на суму 22,45 млн. грн.

Як зазначив голова ТОДА, на засіданні йшлося  і про проблеми, важливі для всієї Західної України і навіть країни загалом. Наприклад, очікуване відкриття Центру лікування онкохворих за допомогою лінійного прискорювача допоможе рятувати життя не лише мешканцям Тернопілля, а й навколишніх областей, адже такого онкоцентру немає ані в Івано-Франківській, ані у Львівській областях.

Спорт

Та чи не найбільше уваги на засіданні комітету нардепи приділили розвитку інфраструктури для зимових видів спорту, зокрема, порятунку (а інакше ситуацію, що склалася не назвеш) біатлонної спортшколи та бази в Підгородньому, де виховали олімпійську чемпіонку Олену Підгрушну, призерку чемпіонату світу Настю Меркушину, чемпіона Європи Дмитра Підручного та багатьох інших іменитих спортсменів.  Голова Федерації біатлону Володимир Бринзак розповів, що вже півроку федерація самотужки фінансує життєдіяльність бази, адже поки що її проблема не вирішена.

Нагадаємо, що кілька місяців тому, під час візиту на Тернопілля міністра молоді і спорту Ігоря Жданова, було вирішено передати базу в державну власність. Тоді дійшли згоди і міністерство, і місцева влада, і ФСТ «Колос», якому база формально належить. Однак час минув, а ситуація з мертвої точки не зрушилася, адже є певні юридичні моменти, вирішення яких потребує судових засідань.

Після запеклих обговорень проблеми присутні дійшли згоди, що базу необхідно перевести під контроль міністерства бодай до кінця року. Хоча нардеп Олег Барна наголосив, що формування Держбюджету’2019 розпочнеться вже з
1 липня, отож, варто було б вирішити всі формальності ще до кінця літа.

Та не одним біатлоном представлений зимовий спорт на Тернопіллі. Начальник управління молоді і спорту ОДА Віктор Мацикур озвучив ідею створення спортивного ядра у Кременці, де нині функціонують санна траса і трампліни для тренувань майстрів двоборства.

— У нас є унікальна база в Кременці з літнім трампліном і санною трасою, маємо також біатлонну базу в Підгородньому, де виховують провідних спортсменів національної збірної. Отож, гадаю, їх відновлення та реконструкція — це не лише проблематика Тернопілля. Вирішувати ці проблеми мають на державному рівні. При цьому ми тепер виступаємо уже не з позиції «дай», а навпаки — готові співфінансувати і самі долучатися до реалізації проектів, — резюмував обговорення спортивної теми Степан Барна.

І це не порожні слова, адже Тернопілля нині демонструє динамічний розвиток, і це відзначають на державному рівні. Як наголосив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, область має позитивні показники соціально-економічного розвитку. Це дозволило Тернопільщині піднятися на 12 сходинок в рейтингу серед всіх областей України. За рівнем місцевих бюджетів, динамікою їх зростання та самодостатності громад область посіла друге місце в Україні, обійшовши навіть столицю.

— Недовіра і страхи щодо децентралізації зникають там, де місцеві лідери ефективно використовують всі надані реформою можливості, залучаючи ресурси і вкладаючи їх у розвиток громади та несуть відповідальність за свої рішення і дії. І, зокрема, такі громади й таких лідерів ми маємо на Тернопіллі, — наголосив В’ячеслав Негода.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

З 18 березня 2025 року набуло чинності рішення Уряду щодо розширення можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю...


Рубрика: , , Опубліковано: о 0:22


На війні загинув випускник і працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:20


Володимир Мамедов на псевдо Меч – гвардієць тернопільського підрозділу 2 Галицької бригади Нацгвардії...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:34


Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня вже вкотре перетворилася на осередок мистецького гарту, у простір, наповнений творчим натхненням та позитивною енергетикою, аже в стінах медичного закладу відбулася знакова, навіть історична подія — лікарню відвідав відомий український письменник, поет, перекладач, музикант, волонтер і військовослужбовець Сергій Жадан, а з ним — його творчий побратим, (а тепер ще й побратим по зброї), музикант і композитор, учасник гурту «Жадан і собаки» — Євген Турчинов...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Одержав 17 500 доларів США за документи, що дають змогу виїхати за кордон під час воєнного стану - у зловживанні впливом підозрюють поліцейського на Тернопільщині...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:13



Теми дня
30 Березня
24 Березня
21 Березня
20 Березня