Субота, 27 липня 2024
• “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру
Субсидія — «живими» грошима

Автор: Опубліковано: 13 Березня о 18:00 225


Як мешканці Тернопільщини сприйняли монетизацію субсидій?.


«Тепер зможемо взяти субсидію в свої руки!» — усміхається чоловік біля дверей з табличкою «Субсидії» в Управлінні соціальної політики Тернопільської міської ради. Нині в соцзабезі людно: містяни приходять отримати консультацію щодо нововведення — монетизації субсидії. Якщо раніше кошти, які держава спрямовувала на субсидії, надходили у комунальні установи, оминаючи громадян, суми фіксувалися лише у платіжках, то з березня цього року люди отримують субсидії грошима і вже самі здійснюють оплату комунальних послуг. Така зміна спрямована на формування більшої відповідальності користувачів субсидії за отриману допомогу від держави, а також на економію ресурсів, адже заощадження залишаться людям.   

115 тис. сімей Тернопільщини отримують субсидії

Понад 115 тис. сімей Тернопільщини отримують нині житлові субсидії, у місті Тернополі — 22 918. Ще рік тому, до внесення змін щодо призначення субсидій, ці цифри були значно більшими: понад 230 тис. — по області, 49 тис. — у Тернополі. Субсидію грошима наразі не усі вони отримають.

— Кабінет Міністрів прийняв постанову, що передбачає монетизацію житлової субсидії. Є декілька етапів монетизації: з 1 січня, з 1 травня та з 1 жовтня, — повідомив начальник Управління соціальної політики міської ради Володимир Сулима. — Хто мав субсидію до 1 січня 2019-го року, вже отримує її у готівковій формі у будь-якому відділенні Ощадбанку (приватні банки не беруть участі у цьому механізмі). Літнім людям надходять кошти субсидії за місцем отримання пенсії. Користувачам субсидії не потрібно нікуди звертатися, ми подали реєстр отримувачів субсидії до Міністерства соціальної політики, звідти дані направили до Ощадбанку і до Пенсійного фонду, і відповідно здійснюється фінансування. Ощадбанк проводить виплати житлових субсидій у готівковій формі з 12 березня, а пенсіонери отримують субсидію коштами вже з початку березня. Домогосподарства, які звернулися за призначенням субсидії після 1 січня 2019-го, поки що готівкою не будуть отримувати, їм надаватимуть субсидію за старим механізмом. Реєстр нових користувачів субсидій ми також подаємо до Міністерства соціальної політики, далі інформація про них надходить до Ощадбанку, але розраховуватися з надавачами послуг за нових субсидіянтів буде поки що банк. Такий механізм перехідного періоду. Та уже з 1 травня передбачено другий етап монетизації — тоді всім домогосподарствам будуть виплачувати субсидії у готівковій формі. Одержувачі субсидій з 1 травня повинні подати заяви на призначення субсидій і декларації про доходи.

Начальник Управління соціальної політики міської ради Володимир Сулима

Зекономлені кошти  не треба повертати

Субсидія грошима — чимала спокуса використати її не за призначенням. Відповідальні субсидіянти, безумовно, братимуть готівкові кошти і вчасно оплачуватимуть нараховані суми за комунальні послуги, а ось менш свідомі громадяни за несплату лише за один місяць будуть позбавлені субсидій.

— Кошти субсидії люди не повинні витрачати на інші потреби, а здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги. Через несплату їм будуть виставлені рахунки на повну суму, — зазначив Володимир Іванович. — Сім’ї, які зекономлять газ, воду та світло, платитимуть менше за послуги, а відповідно залишок коштів субсидії зможуть використовувати на свій розсуд. Монетизація субсидій власне й запроваджена для того, щоб заохочувати людей економити ресурси. Якщо сім’я економить газ і обігріває свій будинок дровами, то відповідно зекономленими коштами від субсидії може самостійно розпоряджатися. Щоб запобігти нецільовому використанню коштів субсидії, Кабінет Міністрів передбачив у постанові припинення надання субсидії домогосподарствам у разі місячної заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги. Після закінчення опалювального періоду буде проаналізовано ефективність монетизації субсидії, ми зможемо оцінити, наскільки сім’ї відповідально підійдуть до цього питання. Думаю, якщо раптом через нововведення збільшиться заборгованість за оплату комунальних послуг, то можуть повернутися до попереднього механізму. Наразі важко спрогнозувати, але однозначно така зміна — це цивілізована практика свідомого суспільства. Стосовно коштів, які були зекономлені субсидіянтами до лютого цього року, то вони будуть повернуті до бюджету. Так було й раніше, користувачам субсидій повертали лише зекономлені кошти за 100 куб. м газу та 150 кВт. За новими зверненнями субсидіянтів діє старий механізм повернення коштів за зекономлені ресурси. У Тернополі є понад
6 тисяч сімей, які отримують пільги на житлово-комунальні послуги, очікуємо, що з 1 травня для них також буде запроваджена монетизація пільг.

Субсидія грошима: добре чи погано?

Журналісти «НОВОЇ…» поцікавилися у тернополян, які прийшли за консультацією до соцзабезу, їхньою думкою щодо монетизації субсидії.

— Якщо раніше людина бачила скільки їй нарахували субсидії на газ, воду, опалення, квартплату, то тепер гроші надходитимуть разом із пенсією — годі буде зрозуміти, чи це якась доплата, чи субсидія. Здається, що уряд просто вводить пенсіонерів в оману. Невідомо, чи усі будуть використовувати кошти за призначенням. Думаю, якщо комусь терміново потрібні будуть гроші на ліки, то може й потратити субсидію, різні ситуації бувають. Краще, щоб пенсія і субсидія були окремо, — вважає Катерина Лисак.

— Не розумію логіки держави, адже, якщо донині гроші на субсидій перекидали на підприємства, то тепер потрібно заплатити пошті та Ощадбанку за обслуговування. Окрім того, людям треба платити комісію за перерахунок коштів. Скажімо, за сплату 1900 грн. за комунальні послуги треба віддати банку 11 грн. комісії — це зайві витрати. Найважче звикнути до змін пенсіонерам. Молодшим легше адаптуватися, зможуть оплачувати за комунальні послуги через Ibox.  Але щоб отримати субсидію грошима, потрібно попередньо записатися у банку, відстояти в черзі, для цього відлучитися з роботи…  Загалом вважаю, що субсидія грішми — це черговий популістський крок влади перед виборами, — зазначила Іванна Яремій.

— Вважаю таку зміну доброю, адже маю чималу економію з використання холодної води — до 600 грн., з електроенергії така ж сума, недоплата лише по гарячій воді через певні особливості нарахування. Я прийшла дізнатися в соцзабезі, куди мені зможуть перераховувати кошти субсидії, оскільки не маю рахунку в жодному банку. Знаю, що пенсіонерам видають субсидію в Ощадбанку. Тепер банківські установи будуть мати дані субсидіянтів — це не зовсім добре, цим може хтось скористатися. Нехай би зробили окремий фонд, тоді у людей було б менше запитань, — міркує Ольга Клебанюк.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10


У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві мовознавиці й ексдепутатки Ірини Фаріон, повідомив президент Володимир Зеленський із посиланням на міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:40


24 липня Шумська громада провела в останню путь 51-річного захисника Миколу Пичулюка, який загинув 17 липня поблизу селища Нью-Йорк на Донеччині...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


24 липня 2024 року предстоятель Православної Церкви України блаженнійший Митрополит Епіфаній прибув із візитом на Тернопільщину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:16


Службовцям ТЦК із Тернопільщини, які за гроші «вирішували питання» для військовозобов’язаних, оголосили підозру...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:42



Теми дня
26 Липня
25 Липня
24 Липня
23 Липня