Конкретні приклади
Завдяки виробленню тепла з інших джерел енергії вигоду отримують передусім самі споживачі, тобто це зменшення ціни, а окремі мікрорайони міста матимуть цілодобову подачу гарячої води, а не за графіком, як це є нині. Зокрема, в окремих будинках, а саме в тих, що їх обслуговує котельня на вулиці Лесі Українки, 4, гаряча вода від 13 квітня ц. р. подається цілодобово. Тобто мешканці будинків, яких обслуговує дана котельня, вже нині відчувають переваги від того, що вона працює на альтернативному паливі.
Адреси будинків, на які цілодобово подається гаряча вода :
Про значну економію від переходу на “альтернативу” “НОВІЙ…” розповів міський голова Тернополя Сергій Надал: “Цілодобове подання гарячої води в неопалювальний період – дуже витратний вид послуг. Фактично витрачається той же ресурс, що й при подачі теплоносія, і при цьому з квітня до жовтня тернополяни за опалення, звісно, не платять. А завдяки економії від роботи на “альтернативі” маємо змогу подавати гарячу воду поки що мешканцям Східного масиву цілодобово. Якщо ж котельні на альтернативних видах палива почнуть працювати в інших мікрорайонах міста, то вартість гарячої води значно знизиться і це дасть нам змогу надавати цю послугу цілодобово в усьому місті.”
Реальна економія на тарифах
Сьогодні в державі також відбуваються позитивні зміни, що дозволяють органам місцевого самоврядування встановлювати тарифи теплопостачання для населення. Верховна Рада ухвалила закон щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел. Законопроект розв’язує руки місцевим радам у питаннях самостійного встановлення тарифів на тепло, виготовлене на альтернативному пальному. Даний законопроект передбачає, що тарифи на теплову енергію, яка виробляється з альтернативних джерел і використовується для потреб населення та бюджетних організацій, на 10% нижчі, ніж тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням газу. Тобто закон гарантує, що місцеві громади будуть точно економити 10 %. Разом з тим експерти стверджують, що можлива економія навіть на рівні 30 %!
Що кажуть столичні експерти…
Нещодавно директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко разом з іншими експертами відвідав котельні на альтернативних видах палива, що запрацювали у Тернополі. Столичні експерти ознайомилися з програмою енергоефективності та енергозбереження Тернополя, у яку включено автоматизовані індивідуальні теплові пункти у садочках та школах міста, програму термомодернізації житлового фонду тощо. Як відзначив Юрій Шафаренко, у рік Україна закуповує імпортного газу на суму більше 3 млрд. доларів, тому діяльність Тернополя у плані енергоефективності є дуже важливою.
Нагадаємо, що, починаючи ще з 2010 року, наше місто працює над реалізацією проекту котелень на альтернативному пальному, випереджаючи в цьому плані навіть законодавчу базу. Зокрема, у Тернополі взяли курс на комплекс із забезпечення 100% обліку споживання теплової енергії будівлями. Запущено програму термомодернізації будинків. Тернопіль приєднався до Плану дій зі сталого енергетичного розвитку, що передбачає зменшення споживання енергоносіїв на 20% до 2020 року. Розроблений проект “Модернізації теплогенеруючих потужностей котелень для використання альтернативних видів палива”, який успішно пройшов громадські слухання. Тернопіль також збудував власний завод, який забезпечує котельні альтернативним паливом.
Тарас Вишневський
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: котельні, Тернопіль, ТМР