Неділя, 22 грудня 2024
• Дар’ю Коменду звільнили з посади директорки Новосільської спеціальної школи • У Тернополі затвердили Програму розвитку та підтримки волонтерства на 2025-2027 роки • Чоловік із Микулинців вкрав на вокзалі в перехожого сумку • Помер викладач ЗУНУ Віталій Мельник • Як запобігти вербуванню дітей ворожими спецслужбами? • Смертельна аварія біля Смиківців: загинула 45-річна жінка • «Будьте й надалі для нашого народу світильником Божої правди», — глава УГКЦ до владики Василя Семенюка з нагоди ювілею • У Тернополі господарі викинули собаку з четвертого поверху • Російська ракета пошкодила промисловий об’єкт на Тернопільщині • За замах на замовне вбивство зловмисникові загрожує до 15 років ув’язнення • «Допомагаємо тим, у яких війна забрала все…» У Тернополі провели благодійну акцію для переселенців • У День волонтера понад 30 тернополян здали кров для фронту • «Прийняв із послуху нашого Синоду бути слугою Христовим”. У Тернополі відбулася інтронізація архиєпископа Теодора Мартинюка • Головну ялинку в Тернополі засвітила донька Героя Тараса Петришина • «Дівчина з обкладинки» у селі під Тернополем: 2 мільйони американців дивляться, як живе українська хуторянка • Іван Яцків загинув від обстрілу ворога на Сумському напрямку • У Тернополі відзначили волонтерів, які допомагають українським захисникам • Виписали з лікарні двох дітей, які отруїлися грибами у Копичинцях • Підпалили приміщення сільської ради біля Тернополя на замовлення… спецслужб росії • 12-річний хлопчик потрапив під колеса автомобіля
Тернопіль увійшов до п’ятірки міст України, де є гаряча вода

Опубліковано: 27 Квітня о 11:46 13


Тернопіль поки що тримається, оскільки завдяки програмі модернізації ЖКГ зберіг певний запас фінансової міцності.


В Україні почали масово відключати міста від гарячої води через різке (потрійне!!!) підвищення ціни на газ для комунальних підприємств з боку НАК “Нафтогаз України”. У Тернополі ж гарячу воду у помешкання містян подають справно. Завдяки реалізації програми з термомодернізації житла, розпочатої чотири  роки тому Сергієм Надалом, місто поки що має кошти для оплати навіть завищених тарифів.

 

Україна сидить без гарячої води

Тернопіль став одним з п’яти міст України, де тепер стабільно подають гарячу воду. У більшості інших українських міст її подачу припинено, бо місцеві бюджети просто не здатні оплатити необхідний для підігріву води газ, оскільки національний державний регулятор — НАК “Нафтогаз України” — втричі підвищив тарифи. Тернопіль поки що тримається, оскільки завдяки програмі модернізації ЖКГ зберіг певний запас фінансової міцності.

Завдячуємо програмі термомодернізації

Зокрема, у рамках програми підвищення енергоефективності та термомодернізації, розпочатої міським головою Сергієм Надалом, були проведені роботи із заміни циркуляційних насосів, що подекуди зменшило споживання електроенергії утричі. Крім того, відбулася заміна систем підігріву і опалення, що дало економію від 15 до 30 %.

Нещодавно у Тернополі відбулися “Дні сталої енергії”, на яких обговорювали питання подальшої реформи, завдяки якій вдасться ще більше зменшити споживання електроенергії та газу містом. Загальний підхід передбачає оцінку ефективності об’єктів комунальної власності, зокрема, таких, як дитячі садки, лікарні, школи, а також дії, спрямовані на зменшення втрат тепла, а отже, і на скорочення витрат на газ. Як зазначав в одному зі своїх інтерв’ю Сергій Надал, іншого виходу, як скорочувати споживання дорого газу та електроенергії, просто немає.

Разом з тим, як зазначають експерти, потрібна загальнодержавна програма. Зокрема, треба провести енергетичний аудит всієї України. Визначити, яка є дешевша альтернатива дорогому російському газу. Запустити державне фінансування таких програм. Тоді не буде щороку виникати проблем з оплатою комунальними підприємствами газу. Сьогодні ж місцевій владі передали більше повноважень без належних фінансових ресурсів. Тобто кількість обов’язків із забезпечення соціальної сфери зросла, а повноважень не прибуло.

Сергій Надал в одному з коментарів зазначив, що місцева влада робить все можливе, але в неї є фактично лише один інструмент — це пошук іноземних донорів і скорочення витрат. Однак тарифи будуть зростати, поки не буде таких же заходів вжито у масштабах всієї країни.

Приклад Польщі

Міський голова Тернополя наводить приклад Польщі, де у 1998 році на рівні держави було ухвалено комплексний закон про термомодернізацію, що передбачав державне сприяння утепленню, заміні котлів, переходу в опаленні на біомасу. І сьогодні у Польщі переробляють близько 23 млн.тонн біомаси на теплову енергію. Загалом у ЄС виробництво теплової енергії з біомаси для опалення та підігріву води складає в середньому близько 15 % . У Швеції цей показник — 61%, в Австрії — 37%, Данії — 35%, Фінляндії — 32%. В Україні такої програми державної підтримки немає, але вона вкрай необхідна, щоб в оселях людей були тепло і гаряча вода, переконаний Сергій Надал.


Джерело: Прес-служба Тернопільської міської ради

Нещодавно опубліковане

Сьогодні Тернопільська обласна рада звільнила Дар’ю Коменду з посади директорки Новосільської спеціальної школи, що в Скориківській громаді...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:04


17-18 грудня у Тернополі пройде мистецький фестиваль «Додому на Різдво»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:25


3 грудня на засіданні 45-ї сесії Тернопільської міської ради було затверджено Програму розвитку та підтримки волонтерства на 2025 – 2027 роки...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:19


31-річному раніше судимому жителю Микулинець загрожує до восьми років позбавлення волі за вчинення майнового злочину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


17 грудня у Тернополі відбудеться форум «Молодь Ветерани», який стане платформою для об'єднання досвіду та нових ідей...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:17



Теми дня
18 Грудня
15 Грудня
14 Грудня
13 Грудня