Перше місце з-поміж українських вишів!
ТНЕУ зайняв перше місце серед українських закладів вищої освіти за результатами цьогорічної оцінки якості наукової діяльності університетів світу!
У липні опубліковано оновлений рейтинг (липень 2019, версія 8.0.0, beta!, http://webometrics.info/en/transparent), що формувався на основі аналізу цитованості вчених базою Google Scholar, здійсненого Webometrics.
Цього року до рейтингу увійшли лише 70 українських закладів вищої освіти, і лідером серед них є Тернопільський національний економічний університет! Якісне і дієве використання наукового контенту забезпечив високопрофесійний колектив бібліотеки ім. Л. Каніщенка ТНЕУ.
Наукова спільнота ТНЕУ вкотре підтвердила, що гідна вимог часу. Саме тут кожен студент має можливість переймати досвід і знання від висококваліфікованих прогресивних наставників.
Із найсучаснішими технологіями
Десятого липня на юридичному факультеті ТНЕУ відбулося відкриття Центру підтримки технологій та інновацій. В урочистості взяли участь гості з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, «Національного офісу інтелектуальної власності», галузевих підприємств, установ, організацій, адміністрація, професорсько-викладацький колектив і студенти ТНЕУ.
У рамках дійства відбулося підписання Меморандуму про співпрацю щодо розширення і розвитку двосторонніх відносин у сфері підтримки технологій та інновацій, правової охорони інтелектуальної власності, а саме функціонування Центрів підтримки технологій, як ланки в національній мережі аналогічних центрів.
Було презентовано програму центру підтримки технологій та інновацій, яку представив Касим Величко — начальник відділу забезпечення роботи мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC), «Національний офіс інтелектуальної власності».
До слова, TISC (Technology and Innovation Support Center) — центр підтримки технологій та інновацій, який надає інформацію про різні послуги у сфері інтелектуальної власності, незалежно від території їх надання. TISC надає винахідникам доступ до технічної інформації і пов’язані з нею послуги, такі як доступ до патентної, наукової і технічної бази даних, допомога в ліцензуванні і трансфері технологій, допомога в розробці патентів та інші, дозволяючи новаторам розкрити свій потенціал, забезпечити охорону прав і управління ними.
Дарує можливості розвиватися та мандрувати…
На запрошення президента Європейського молодіжного форуму Ноймаркт Крістофера Лейтла студенти факультетів обліку і аудиту, економіки та управління, комп’ютерних інформаційних технологій ТНЕУ мали нагоду поїхати в Австрію та взяти участь у роботі форуму.
Упродовж п’ятиденного семінару в замку Форхтенштайн обговорювали важливі для майбутнього Європи теми та ідеї, вели міжкультурні діалоги щодо погляду на мир, спільне життя, кордони і політичну ситуацію. Після фахових доповідей та дискусій на учасників чекала культурна програма в природному парку Ціріцкогель-Греденцен.
Молодь ТНЕУ охоче ділиться своїми враженнями.
Інна Єрьоменко: «Це був хороший досвід спілкування з людьми з різних міст і країн. Неймовірна атмосфера форуму дала змогу відкритися і бути більш комунікабельними. Дуже сподобалася програма, як і організатори цього форуму. Нам випала нагода поспілкуватися з хорошими, щирими й цікавими людьми, знайти нових друзів та добре провести час. Дякуємо форуму за це!»
Альона Хомич: «Не очікувала, що можу отримати такий шанс — безкоштовно відвідати Австрію! У програмі форуму були лекції, екскурсії, квест і час для себе. Під час лекцій ми слухали, а потім обговорювали проблеми ЄС, шанси для молоді. А, найголовніше, ми спілкувалися іноземними мовами, що дало змогу покращити наші вміння з англійської та німецької мов.»
Раїса Батура: «Щиро дякуємо ректору ТНЕУ Андрію Ігоровичу Крисоватому за надану можливість отримати хороший досвід, познайомитися з іншою культурою і знайти нових друзів!»
…і навіть навчатися за кордоном!
Студeнтка ТНЕУ Ірина Сарахман ділиться своїми вражeннями від навчання в унівeрситeті прикладних наук Inholland:
— На початку третього курсу я вирішила взяти участь у конкурсному відборі серед студентів ТНЕУ для навчання в університеті прикладних наук Inholland в рамках програми “Еразмус +”. Тоді я навіть уявити не могла, що мене чекає незабутній семестр навчання в країні тюльпанових полів, химерних старих вітряків і дуже смачного сиру. Так, мова йде про Королівство Нідерланди, а саме мальовниче містечко Алкмаар, де я жила і навчалася.
Університет дуже схожий на офіси великих компаній — багато Open Space зон, де можна як повчитися, так і поїсти; на кожному поверсі кавові машини, а в аудиторіях, як мінімум, одна стіна повністю зі скла, що робить аудиторію ще світлішою.
В INHOLLANDі я продовжувала вивчати менеджмент, також ми мали змогу глибше ознайомитися з історією і культурою цієї країни, я з задоволенням відвідувала заняття з курсу Dutch language and culture. З деяких предметів ми розробляли проєкти — як групові, так і індивідуальні. І якщо результат індивідуального проєкту повністю залежить від тебе, то оцінка за груповий проєкт залежить від вкладу кожного, але однакова для всіх учасників групи. Робота над проєктами була однією з найцікавіших частин навчального процесу загалом. Проєкт базувався на аналізі одного з голландських підприємств. Великим бонусом стало те, що ми безпосередньо відвідали обрані нами підприємства і взяли інтерв’ю у керівників.
Варто відзначити принцип подання нового матеріалу в Inholland — тут не потрібно носити з собою товстий зошит і “писати диктанти”. Лекції завжди у вільному доступі для кожного студента.
Що стосується іспитів, то деякі з них проходять безпосередньо в аудиторії в письмовій формі, однак були й такі, які можна було писати вдома або ж у бібліотеці. Студент отримує кейс і певний ліміт часу, потім він повинен надіслати виконане завдання викладачеві.
У спеціальному додатку MyInholland студент може ознайомитись з розкладом як лекцій, так і майстер-класів та іспитів.
Окрім навчання, у нас було достатньо часу і на подорожі. Ми відвідали Італію, Іспанію, Францію, Німеччину і Бельгію. Я неймовірно задоволена, що завдяки програмі обміну Еразмус+ змогла побачити, що таке вища освіта в Європі. Безмежно вдячна за можливість бути Erasmus + студенткою кафедри міжнародних економічних відносин, а також рідному ТНЕУ.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ТНЕУ