Ці революційні висновки опублікувала «Daily Health Post». Стаття пояснює, як саме наш мозок реагує на щире почуття вдячності — а отже, коли ти вчиш своїх дітей казати «дякую», то робиш їм послугу!
Дослідження, що провели психологи доктор Роберт Еммонс із Каліфорнійського університету в Девісі й доктор Майкл МакКеллог з Університету Маямі, базувалося на повідомленнях про здоров’я від трьох груп людей, опитаних про фізичні наслідки практикування вдячності. Під час досліджень психологи попросили різні дослідні групи занотовувати різну інформацію: першим сказали писати щоденник з подяками (дослівно, щоденні записи), друга група учасників записувала те конкретне, що їх у цей день сповнювало вдячністю, третя робила записи своїх почуттів за день. Через шість тижнів дослідники змогли ствердити, що люди, які висловлювали щоденну вдячність, були позитивніше й оптимістичніше налаштовані, ніж люди з інших груп. Вони також почувалися здоровішими, менше зверталися до лікарів, ніж люди в інших двох групах.
Подальші дослідження показали ще відчутніший вплив вдячності на особу. По-перше, люди, які практикують вдячність, відчувають менше страхів і тому краще сплять. А кращий сон і менша кількість стресів зменшують ризик серцевої недостатності. Учені також детально перевірили, які ділянки мозку реагують на вдячність і який вплив це має на особу. Ствердження про посилену активність у ділянках мозку, відповідальних за «моральне і соціальне пізнання, нагороду, емпатію і визначення цінності» означає, що «емоції вдячності підтримують позитивний і схвальний підхід до інших та відчуття полегшення від факторів стресу».
І це ще не все! Науковці відкрили, що одним із нейромедіаторів, який виробляється, коли ми відчуваємо вдячність, є гормон радості – допамін. А ще краще те, що люди можуть викликати позитивні реакції, щоразу переживаючи ці емоції. «Така проста дія, як записування вдячності, була пов’язана зі значно більшою і тривалішою нервовою чутливістю до вдячності: досліджувані, які брали участь у написанні листів вдячності, відзначалися також зростанням поведінкової вдячності, як і значно більшою нервовою модуляцією при вдячності у медіальній префронтальній корі навіть через три місяці», — сказано в результатах дослідження.
Вираження вдячності має позитивний вплив також на підлітків. Позитивне відчуття, отримане через почуття вдячності, творить почуття власної гідності у підлітка, як і його співчуття до інших. Отже, це практика, до якої варто заохочувати кожну молоду людину, щоб вона більше звертала уваги на інших. Вираження вдячності безумовно згодиться і в подружжі. Замість бурмоситися і критикувати, краще подякуйте своїй половинці. Адже завжди є за що. Так і ваш коханий/кохана почуватиметься цінним, й ви отримаєте задоволення й користь для свого здоров’я.
Джерело: НОВА Тернопільська газета