П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Вдячні люди — щасливіші і здоровіші

Опубліковано: 17 Грудня о 18:00 95


Вчені відкрили, що сам факт відчуття вдячності корисний для нашого здоров’я.


Ці революційні висновки опублікувала «Daily Health Post». Стаття пояснює, як саме наш мозок реагує на щире почуття вдячності — а отже, коли ти вчиш своїх дітей казати «дякую», то робиш їм послугу!

Дослідження, що провели психологи доктор Роберт Еммонс із Каліфорнійського університету в Девісі й доктор Майкл МакКеллог з Університету Маямі, базувалося на повідомленнях про здоров’я від трьох груп людей, опитаних про фізичні наслідки практикування вдячності. Під час досліджень психологи попросили різні дослідні групи занотовувати різну інформацію: першим сказали писати щоденник з подяками (дослівно, щоденні записи), друга група учасників записувала те конкретне, що їх у цей день сповнювало вдячністю, третя робила записи своїх почуттів за день. Через шість тижнів дослідники змогли ствердити, що люди, які висловлювали щоденну вдячність, були позитивніше й оптимістичніше налаштовані, ніж люди з інших груп. Вони також почувалися здоровішими, менше зверталися до лікарів, ніж люди в інших двох групах.
Подальші дослідження показали ще відчутніший вплив вдячності на особу. По-перше, люди, які практикують вдячність, відчувають менше страхів і тому краще сплять. А кращий сон і менша кількість стресів зменшують ризик серцевої недостатності. Учені також детально перевірили, які ділянки мозку реагують на вдячність і який вплив це має на особу. Ствердження про посилену активність у ділянках мозку, відповідальних за «моральне і соціальне пізнання, нагороду, емпатію і визначення цінності» означає, що «емоції вдячності підтримують позитивний і схвальний підхід до інших та відчуття полегшення від факторів стресу».
І це ще не все! Науковці відкрили, що одним із нейромедіаторів, який виробляється, коли ми відчуваємо вдячність, є гормон радості – допамін. А ще краще те, що люди можуть викликати позитивні реакції, щоразу переживаючи ці емоції. «Така проста дія, як записування вдячності, була пов’язана зі значно більшою і тривалішою нервовою чутливістю до вдячності: досліджувані, які брали участь у написанні листів вдячності, відзначалися також зростанням поведінкової вдячності, як і значно більшою нервовою модуляцією при вдячності у медіальній префронтальній корі навіть через три місяці», — сказано в результатах дослідження.
Вираження вдячності має позитивний вплив також на підлітків. Позитивне відчуття, отримане через почуття вдячності, творить почуття власної гідності у підлітка, як і його співчуття до інших. Отже, це практика, до якої варто заохочувати кожну молоду людину, щоб вона більше звертала уваги на інших. Вираження вдячності безумовно згодиться і в подружжі. Замість бурмоситися і критикувати, краще подякуйте своїй половинці. Адже завжди є за що. Так і ваш коханий/кохана почуватиметься цінним, й ви отримаєте задоволення й користь для свого здоров’я.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада