Середа, 19 грудня 2018
• До дня Святого Миколая подарунки від Держпродспоживслужби • Чому ми не любимо владу, або Про причини, чому ми виплескуємо агресію і невдоволення проти тих, хто «потрапить під руку» • Наставники у торгівлі – хто вони? • Мерія Тернополя продовжує боротися з незаконними забудовами • Паралельна ВІР-туальність • Заробітчанство: що і де шукає риба? • Більшість тернополян обрали електронний квиток • До Тернополя їдуть сучасні великі автобуси! • Новий рік без олів’є? Вибір є! • Колеги-нардепи підготували багато неприємних запитань до Юлії Тимошенко • Віктор Ющенко закликав українців об’єднатися • Невдала помста рейдерів-«радикалів» Яциковських • Які ще дурні можуть голосувати сьогодні за афериста Ляшка?! • Все буде кіно: Тернопіль втретє накриє «КіноХвилею» • В «Укрпошті» діє резиденція новорічного чарівника • Як Петро Порошенко зміцнив позиції української мови на радіо, ТБ, в кіно і освіті • Майже 350 мільйонів гривень залучили громади Тернопілля на реалізацію інфраструктурних проектів • «Йде Різдво» –жива автентика від Ірини Музики • Поджазували на славу! • На Тернопільщині створили громадську організацію Спілка воїнів та волонтерів АТО
До друку готують книгу пам’яті про Богдана Хаварівського «Усі ми будемо в архіві…»

Опубліковано: 22 Червня о 12:00 109


Проте він і нині живе у нашій пам’яті. Як розповів «НОВІЙ…» син Богдана Васильовича Устим Хаварівський, уже підготовано до друку довгоочікувану працю «УСІ МИ БУДЕМО В АРХІВІ… КНИГА ПАМ’ЯТІ ПРО БОГДАНА-РОМАНА ХАВАРІВСЬКОГО (1948-2016)».


26 липня виповниться два роки, відколи з нами немає відомого тернопільського краєзнавця, багаторічного директора Тернопільського обласного архіву Богдана-Романа Хаварівського. Його серце тихо зупинилося на 68-ому році життя. Він пішов у небесний архів… «Усі ми будемо в архіві», — напівжартома-напівсерйозно любив повторювати Богдан Васильович. Нині нам дуже бракує його влучного гумору, компетентних коментарів, воістину енциклопедичних знань… Проте він і нині живе у нашій пам’яті. Як розповів «НОВІЙ…» син Богдана Васильовича Устим Хаварівський, уже підготовано до друку довгоочікувану працю «УСІ МИ БУДЕМО В АРХІВІ… КНИГА ПАМ’ЯТІ ПРО БОГДАНА-РОМАНА ХАВАРІВСЬКОГО (1948-2016)». Упорядниками видання, яке присвятили до 70-річчя з дня народження Богдана-Романа Хаварівського, стали Устим Хаварівський та вдова Майя Хаварівська, літературний редактор — відомий письменник та добрий друг покійного Богдан Мельничук.

Богдан-Роман Хаварівський – громадсько-політичний діяч, словесник, архівіст, краєзнавець, перший начальник Тернопільського обласного управління освіти (1990-1992) з часу національного відродження України, ініціатор обласної національно-освітньої програми, депутат Тернопільської обласної ради (1994-1998), багаторічний директор Державного архіву Тернопільської області (1992-2010), голова обласної організації Товариства «Меморіал» ім. В. Стуса (2003-2016), заслужений працівник культури України, дослідник Голодомору 1932-1933 рр., який отримав найвищу свою нагороду – орден «За заслуги» ІІІ-го ступеня – саме за висвітлення цієї трагічної сторінки в біографії нашого народу.
Книга, як розповідає Устим Хаварівський, складатиметься із кількох блоків. У першому будуть спогади друзів про Богдана Васильовича, у другому — понад півсотні шаржів відомого тернопільського художника та карикатуриста Миколи Дмітруха, присвячених Богдану Хаварівському. Також будуть екслібриси — і ті, які малював пан Богдан, і ті, котрі присвячували-дарували йому друзі. Окремий ексклюзивний розділ — вперше будуть опубліковані вірші Богдана Хаварівського — 192 поезії, починаючи зі студентських часів і до зрілої лірики. Буде у книзі і графіка Богдана Хаварівського, його вибрані публікації та інтерв’ю, посмертні вшанування.
Загалом, зазначає Устим Хаварівський, ця книга — не просто родинне видання, вона буде цікава широкому загалу. Кошторис друку книги (720 сторінок А-4 формат, фото-документи-інші графічні об’єкти /1740 одиниць/, бібліографічний покажчик /630 позицій/, іменний покажчик /1545 позицій/; планований наклад – 400 примірників) – понад 108 тис. грн. У зв’язку з цим звертаємося до благодійників, меценатів та всіх небайдужих із проханням про часткову фінансову допомогу на видання цього збірника на пошану світлої пам’яті Богдана-Романа Хаварівського.

Банківські реквізити (для гривні):
Номер картки «ПриватБанк»: 5168 7422 1109 2287
Одержувач платежу: Хаварівський Устим Богданович
Призначення платежу: На «Книгу Пам’яті»


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Квитками та солодкими подарунками юних глядачів забезпечили працівники Держпродспоживслужби...


Автор: Опубліковано: о 20:28


Такі прості методи дозволяють уникнути надмірного стресу. Вони дають змогу мислити тверезо і захистять нас від зовнішніх маніпуляцій...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


У мережі «АТБ» впроваджено систему передання знань досвідченими співробітниками новачкам...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Виконавчим комітетом ТМР прийнято рішення демонтувати тимчасові споруди, незаконно зведені на вул. Князя Острозького...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Міцно заплющила очі, щоб зосередитись на проханні до Неба, щоб мрія неодмінно здійснилась...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:00Теми дня
18 Грудня
17 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео