Понеділок, 18 березня 2019
• За 2018 рік на Тернопільщині Агрохолдинг “МРІЯ” сплатив 304,4 млн. грн. податків і 15,5 млн. грн. соціальної підтримки громадам • При використанні пестицидів у сільському господарстві подбайте про безпеку бджіл! • Розбився мотоцикліст із Настасова • Тернопіль увійшов до ТОП-10 найпрозоріших міст України • Кримінальна кампанія: як Юлія Тимошенко намагається повернути собі шанс на вихід у другий тур • На в’їзді до Теребовлі дорожники уклали нове покриття • Столиця «української Бразилії» стала містом-побратимом Тернополя • Не гірше, ніж у Відні: як тернополяни балювали та гроші на благодійність збирали! • Нападника затримали через два роки! • За кермом… 13-річна дівчина • «Ми не збираємося нікого і нічого покривати!» • «Tik Tu» заспіває у Тернополі • Другі половинки кандидатів: хто вони? • На Тернопіллі стартує страхова медицина • Тимчасовий адвокат для Закутнього • «Пропонували закрити справу взамін на лояльність. Я не пішов на торги…» • Повний Ulitakis від гурту «Tik Tu»! • Квантовий стрибок у ХХI століття, або Чому Тарас Шевченко не зовсім такий, яким ви його собі уявляєте • Аспірантка вистрибнула з третього поверху… • «Регіоналівські» політтехнологи на службі у тернопільської «Батьківщини»
До друку готують книгу пам’яті про Богдана Хаварівського «Усі ми будемо в архіві…»

Опубліковано: 22 Червня о 12:00 140


Проте він і нині живе у нашій пам’яті. Як розповів «НОВІЙ…» син Богдана Васильовича Устим Хаварівський, уже підготовано до друку довгоочікувану працю «УСІ МИ БУДЕМО В АРХІВІ… КНИГА ПАМ’ЯТІ ПРО БОГДАНА-РОМАНА ХАВАРІВСЬКОГО (1948-2016)».


26 липня виповниться два роки, відколи з нами немає відомого тернопільського краєзнавця, багаторічного директора Тернопільського обласного архіву Богдана-Романа Хаварівського. Його серце тихо зупинилося на 68-ому році життя. Він пішов у небесний архів… «Усі ми будемо в архіві», — напівжартома-напівсерйозно любив повторювати Богдан Васильович. Нині нам дуже бракує його влучного гумору, компетентних коментарів, воістину енциклопедичних знань… Проте він і нині живе у нашій пам’яті. Як розповів «НОВІЙ…» син Богдана Васильовича Устим Хаварівський, уже підготовано до друку довгоочікувану працю «УСІ МИ БУДЕМО В АРХІВІ… КНИГА ПАМ’ЯТІ ПРО БОГДАНА-РОМАНА ХАВАРІВСЬКОГО (1948-2016)». Упорядниками видання, яке присвятили до 70-річчя з дня народження Богдана-Романа Хаварівського, стали Устим Хаварівський та вдова Майя Хаварівська, літературний редактор — відомий письменник та добрий друг покійного Богдан Мельничук.

Богдан-Роман Хаварівський – громадсько-політичний діяч, словесник, архівіст, краєзнавець, перший начальник Тернопільського обласного управління освіти (1990-1992) з часу національного відродження України, ініціатор обласної національно-освітньої програми, депутат Тернопільської обласної ради (1994-1998), багаторічний директор Державного архіву Тернопільської області (1992-2010), голова обласної організації Товариства «Меморіал» ім. В. Стуса (2003-2016), заслужений працівник культури України, дослідник Голодомору 1932-1933 рр., який отримав найвищу свою нагороду – орден «За заслуги» ІІІ-го ступеня – саме за висвітлення цієї трагічної сторінки в біографії нашого народу.
Книга, як розповідає Устим Хаварівський, складатиметься із кількох блоків. У першому будуть спогади друзів про Богдана Васильовича, у другому — понад півсотні шаржів відомого тернопільського художника та карикатуриста Миколи Дмітруха, присвячених Богдану Хаварівському. Також будуть екслібриси — і ті, які малював пан Богдан, і ті, котрі присвячували-дарували йому друзі. Окремий ексклюзивний розділ — вперше будуть опубліковані вірші Богдана Хаварівського — 192 поезії, починаючи зі студентських часів і до зрілої лірики. Буде у книзі і графіка Богдана Хаварівського, його вибрані публікації та інтерв’ю, посмертні вшанування.
Загалом, зазначає Устим Хаварівський, ця книга — не просто родинне видання, вона буде цікава широкому загалу. Кошторис друку книги (720 сторінок А-4 формат, фото-документи-інші графічні об’єкти /1740 одиниць/, бібліографічний покажчик /630 позицій/, іменний покажчик /1545 позицій/; планований наклад – 400 примірників) – понад 108 тис. грн. У зв’язку з цим звертаємося до благодійників, меценатів та всіх небайдужих із проханням про часткову фінансову допомогу на видання цього збірника на пошану світлої пам’яті Богдана-Романа Хаварівського.

Банківські реквізити (для гривні):
Номер картки «ПриватБанк»: 5168 7422 1109 2287
Одержувач платежу: Хаварівський Устим Богданович
Призначення платежу: На «Книгу Пам’яті»


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Підтримав Агрохолдинг і духовність краю. Сума, виділена ним на духовні потреби громад, сягнула в 2018 році 1,5 млн. грн...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


За детальною інформацією та консультаціями звертайтесь: Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області м. Тернопіль, вул. Чернівецька, 24, тел. (0352) 52-18-14...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


9 березня в селі Чистилів Тернопільського району не розминулися вантажівка та мотоцикліст...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


Тернопіль також отримав один з найвищих в Україні рейтинг прозорості бюджету...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Втрачаючи рейтинг, лідерка «Батьківщини» намагається підкупити вже не тільки виборців, а й інших кандидатів...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00Теми дня
18 Березня
15 Березня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео