Вівторок, 25 вересня 2018
• Пляцок «Горіхова кора» • Як Ляшко в ліс по гриби ходив… • Валерій Синельников: «Якщо я хочу, щоб мої діти були щасливі, то я сам повинен бути щасливою людиною» • «Опілля» сплатило понад 70 мільйонів податків до бюджету • Ігорю Ґереті виповнилося б 80 • Ірина Басалига: «Мама для мене — взірець» • Громада Тернополя має об’єднатися, щоб відбити газову атаку Києва • Степан Барна: «Перспективи економічного розвитку регіону залежать від якісних автошляхів» • Що необхідно знати страхувальникам про нову форму заяви-розрахунку? • Представники місцевого самоврядування з усієї України їдуть до Тернополя вчитися розбудовувати громадянське суспільство • Валентин Наливайченко: «Українська Генпрокуратура виконує замовлення російської ФСБ» • Міносвіти знищує систему груп продовженого дня і гуртків у школах • Тернопільська артбригада відзначила чотири роки з дня створення • Опального тернопільського олігарха вигнали з Аграрної партії після невдалого бунту • Політичні торги екс-регіонала, або «Майстер-клас» від Івана Чайківського • Чи очолив Балога виборчий штаб Гриценка? • Фестивальна феєрія по-тернопільськи: драма, політичний детектив, комедія… • Українці назвали найбільш цікавих для Росії кандидатів у президенти • «Перестануть їздити автобуси – перекриємо трасу!» • «Винні у смерті мого сина хочуть кинути мене за ґрати”
До друку готують книгу пам’яті про Богдана Хаварівського «Усі ми будемо в архіві…»

Опубліковано: 22 Червня о 12:00 79


Проте він і нині живе у нашій пам’яті. Як розповів «НОВІЙ…» син Богдана Васильовича Устим Хаварівський, уже підготовано до друку довгоочікувану працю «УСІ МИ БУДЕМО В АРХІВІ… КНИГА ПАМ’ЯТІ ПРО БОГДАНА-РОМАНА ХАВАРІВСЬКОГО (1948-2016)».


26 липня виповниться два роки, відколи з нами немає відомого тернопільського краєзнавця, багаторічного директора Тернопільського обласного архіву Богдана-Романа Хаварівського. Його серце тихо зупинилося на 68-ому році життя. Він пішов у небесний архів… «Усі ми будемо в архіві», — напівжартома-напівсерйозно любив повторювати Богдан Васильович. Нині нам дуже бракує його влучного гумору, компетентних коментарів, воістину енциклопедичних знань… Проте він і нині живе у нашій пам’яті. Як розповів «НОВІЙ…» син Богдана Васильовича Устим Хаварівський, уже підготовано до друку довгоочікувану працю «УСІ МИ БУДЕМО В АРХІВІ… КНИГА ПАМ’ЯТІ ПРО БОГДАНА-РОМАНА ХАВАРІВСЬКОГО (1948-2016)». Упорядниками видання, яке присвятили до 70-річчя з дня народження Богдана-Романа Хаварівського, стали Устим Хаварівський та вдова Майя Хаварівська, літературний редактор — відомий письменник та добрий друг покійного Богдан Мельничук.

Богдан-Роман Хаварівський – громадсько-політичний діяч, словесник, архівіст, краєзнавець, перший начальник Тернопільського обласного управління освіти (1990-1992) з часу національного відродження України, ініціатор обласної національно-освітньої програми, депутат Тернопільської обласної ради (1994-1998), багаторічний директор Державного архіву Тернопільської області (1992-2010), голова обласної організації Товариства «Меморіал» ім. В. Стуса (2003-2016), заслужений працівник культури України, дослідник Голодомору 1932-1933 рр., який отримав найвищу свою нагороду – орден «За заслуги» ІІІ-го ступеня – саме за висвітлення цієї трагічної сторінки в біографії нашого народу.
Книга, як розповідає Устим Хаварівський, складатиметься із кількох блоків. У першому будуть спогади друзів про Богдана Васильовича, у другому — понад півсотні шаржів відомого тернопільського художника та карикатуриста Миколи Дмітруха, присвячених Богдану Хаварівському. Також будуть екслібриси — і ті, які малював пан Богдан, і ті, котрі присвячували-дарували йому друзі. Окремий ексклюзивний розділ — вперше будуть опубліковані вірші Богдана Хаварівського — 192 поезії, починаючи зі студентських часів і до зрілої лірики. Буде у книзі і графіка Богдана Хаварівського, його вибрані публікації та інтерв’ю, посмертні вшанування.
Загалом, зазначає Устим Хаварівський, ця книга — не просто родинне видання, вона буде цікава широкому загалу. Кошторис друку книги (720 сторінок А-4 формат, фото-документи-інші графічні об’єкти /1740 одиниць/, бібліографічний покажчик /630 позицій/, іменний покажчик /1545 позицій/; планований наклад – 400 примірників) – понад 108 тис. грн. У зв’язку з цим звертаємося до благодійників, меценатів та всіх небайдужих із проханням про часткову фінансову допомогу на видання цього збірника на пошану світлої пам’яті Богдана-Романа Хаварівського.

Банківські реквізити (для гривні):
Номер картки «ПриватБанк»: 5168 7422 1109 2287
Одержувач платежу: Хаварівський Устим Богданович
Призначення платежу: На «Книгу Пам’яті»


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Змішати пудинг і киплячий сироп та зварити крем, постійно помішуючи...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Вишукане вино, американська екіпіровка за понад 7000 гривень і фотограф президента Узбекистану...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Валерій Синельников – людина, яка пояснює безліч явищ у житті світському і духовному, лікар-психотерапевт і гомеопат, автор десяти книг, виданих накладом понад вісім мільйонів примірників...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


За підсумками семи місяців 2018 року ТОВ “Пивоварня Опілля” сплатила до зведеного бюджету (державного та місцевого) понад 70 млн. грн. Про це повідомили у прес-службі “Опілля”, коментуючи результати фінансової діяльності компанії
...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Він був великою людиною і великим Українцем... ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00Теми дня
25 Вересня
24 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео