Четвер, 19 липня 2018
• Руслан Друк та Уляна Джигринюк: «З глини можна зробити все!» • Щоб райський відпочинок не обернувся… пекельними випробуваннями • Скільки коштують труси у брендового Ляшка? • Омріяний мотоцикл став фатальним… • Некрасива, зате розумна… • Джолі витягне «брудний щоденник» • У тебе завжди є я • Шварц потрапить до Книги рекордів Гіннеса.. • Тернопільщина отримає новий транш на соціально-економічний розвиток територій • У Тернополі — великий жіночий футбол! • Степан Барна: «Тернопілля вийшло на провідні позиції в Україні за рейтингом інвестиційної привабливості, тепер головна проблема — бажання людей працювати» • “Сусідка ліпить прибудову, як автобусну зупинку” • Як на ділі вирішується проблема садочків для іногородніх, — інструкція для влади і батьків • «Нива» розпочне сезон на Сумщині • Олена Гамурар: «Листи – це моральна підтримка нашим політв’язням» • Або – або… • Тернополянка стала обличчям «Дня вишиванки» у Торонто і пройшла до фіналу конкурсу «Міс українська Канада» • Делегацiя з Тернопiльщини спільно з Президентом України вшанувала пам’ять жертв Сагринської трагедiї • Ткачик-бум по-тернопільськи! • Зіркове покоління: плеяда юних українських зірочок знову вразила світ
До друку готують книгу пам’яті про Богдана Хаварівського «Усі ми будемо в архіві…»

Опубліковано: 22 Червня о 12:00 64


Проте він і нині живе у нашій пам’яті. Як розповів «НОВІЙ…» син Богдана Васильовича Устим Хаварівський, уже підготовано до друку довгоочікувану працю «УСІ МИ БУДЕМО В АРХІВІ… КНИГА ПАМ’ЯТІ ПРО БОГДАНА-РОМАНА ХАВАРІВСЬКОГО (1948-2016)».


26 липня виповниться два роки, відколи з нами немає відомого тернопільського краєзнавця, багаторічного директора Тернопільського обласного архіву Богдана-Романа Хаварівського. Його серце тихо зупинилося на 68-ому році життя. Він пішов у небесний архів… «Усі ми будемо в архіві», — напівжартома-напівсерйозно любив повторювати Богдан Васильович. Нині нам дуже бракує його влучного гумору, компетентних коментарів, воістину енциклопедичних знань… Проте він і нині живе у нашій пам’яті. Як розповів «НОВІЙ…» син Богдана Васильовича Устим Хаварівський, уже підготовано до друку довгоочікувану працю «УСІ МИ БУДЕМО В АРХІВІ… КНИГА ПАМ’ЯТІ ПРО БОГДАНА-РОМАНА ХАВАРІВСЬКОГО (1948-2016)». Упорядниками видання, яке присвятили до 70-річчя з дня народження Богдана-Романа Хаварівського, стали Устим Хаварівський та вдова Майя Хаварівська, літературний редактор — відомий письменник та добрий друг покійного Богдан Мельничук.

Богдан-Роман Хаварівський – громадсько-політичний діяч, словесник, архівіст, краєзнавець, перший начальник Тернопільського обласного управління освіти (1990-1992) з часу національного відродження України, ініціатор обласної національно-освітньої програми, депутат Тернопільської обласної ради (1994-1998), багаторічний директор Державного архіву Тернопільської області (1992-2010), голова обласної організації Товариства «Меморіал» ім. В. Стуса (2003-2016), заслужений працівник культури України, дослідник Голодомору 1932-1933 рр., який отримав найвищу свою нагороду – орден «За заслуги» ІІІ-го ступеня – саме за висвітлення цієї трагічної сторінки в біографії нашого народу.
Книга, як розповідає Устим Хаварівський, складатиметься із кількох блоків. У першому будуть спогади друзів про Богдана Васильовича, у другому — понад півсотні шаржів відомого тернопільського художника та карикатуриста Миколи Дмітруха, присвячених Богдану Хаварівському. Також будуть екслібриси — і ті, які малював пан Богдан, і ті, котрі присвячували-дарували йому друзі. Окремий ексклюзивний розділ — вперше будуть опубліковані вірші Богдана Хаварівського — 192 поезії, починаючи зі студентських часів і до зрілої лірики. Буде у книзі і графіка Богдана Хаварівського, його вибрані публікації та інтерв’ю, посмертні вшанування.
Загалом, зазначає Устим Хаварівський, ця книга — не просто родинне видання, вона буде цікава широкому загалу. Кошторис друку книги (720 сторінок А-4 формат, фото-документи-інші графічні об’єкти /1740 одиниць/, бібліографічний покажчик /630 позицій/, іменний покажчик /1545 позицій/; планований наклад – 400 примірників) – понад 108 тис. грн. У зв’язку з цим звертаємося до благодійників, меценатів та всіх небайдужих із проханням про часткову фінансову допомогу на видання цього збірника на пошану світлої пам’яті Богдана-Романа Хаварівського.

Банківські реквізити (для гривні):
Номер картки «ПриватБанк»: 5168 7422 1109 2287
Одержувач платежу: Хаварівський Устим Богданович
Призначення платежу: На «Книгу Пам’яті»


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Робота гончаря і справді на грані магії, — переконане тернопільське подружжя гончарів Руслан Друк та Уляна Джигринюк...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 21:00


Тернополянка з трьома дітьми три дні не могла вилетіти з Тунісу...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


На думку Віталія Журавського, Олег Ляшко дуже талановита і харизматична людина, має акторські здібності, тому багато людей потрапляють «на гачок» його маніпуляцій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Унаслідок аварії біля Коломиї загинули мати і син зі Скали-Подільської...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 15:00


Ні, він не втратив через неї голову і не закохався. Закохатися – це взагалі складно...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00Теми дня
18 Липня
17 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео