Субота, 18 травня 2024
• “Працювала з нами 40 років”. Відійшла у засвіти секретарка Тернопільського міськрайонного суду • Інеса Сакалюк з Борщівщини творить чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком • “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП • Найдорожчий лот – тубус із зображенням Чорткова. На Тернопільщині провели благодійний аукціон • Тернополянин був свідком аварії і потрапив під колеса іншого автомобіля • Єпископ і капелан о. Володимир Фірман отримав нагороду за волонтерство • «Привіт, позич гроші». Жінка з Тернопільщини втратила понад 12 000 гривень • Антонові назавжди 25 років, Віктору – 35. На Тернопільщині зустріли двох загиблих Героїв • На Тернопільщині розпочалась найбільша в Україні теренова гра «Гурби-Антонівці» • Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині • У Тернополі «вар’яти» презентують нову гумористичну програму • Господарство на Тернопільщині не використовує штучних добрив та хімікатів • Величезний великодній кошик встановили у Заліщиках • У Тернополі нацгвардійці поклали квіти до меморіалу жертвам сталінських репресій
«Беверлі-Хіллз»: за сім років – у Тернополі!

Автор: Опубліковано: 29 Березня о 18:00 2294


Мікрорайон з такою назвою обіцяє спорудити на території неподалік колишнього цукрового заводу будівельна фірма «Креатор-Буд».


Що виникає у вашій уяві, коли ви чуєте назву «Беверлі-Хіллз»? У 35-45-річних, мабуть, відразу з’являються спогади про суперпопулярний у 90-ті однойменний американський серіал. Решта, певно, скажуть, що чули про таке місто у США. А чи знаєте, що за сім років у Тернополі має з’явитися свій «Беверлі-Хіллз»? Мікрорайон з такою назвою обіцяє спорудити на території неподалік колишнього цукрового заводу будівельна фірма «Креатор-Буд». Плани у фірми грандіозні та амбітні – до 2025 року звести з нуля великий будівельний комплекс і суперсучасний парк. Що саме там заплановано створити і чому під такою назвою, «НОВІЙ…» розповідає керівник проекту «Беверлі-Хіллз» Володимир Карпінський.

— Назва виникла спонтанно, — зізнається пан Володимир. — Коли у нас з’явилася ідея створити мікрорайон на цій ділянці площею 16 га, перед нами постало питання, як зробити так, аби тернополяни не сприймали цей район, як промзону. Ми вирішили залучити молодих архітекторів, які попередньо розробляли для нашого міста кілька проектів, один з них успішно реалізований — це так званий «циганський пляж». Вони запропонували нам кілька варіантів скверу, який буде центральним у майбутньому мікрорайоні. Перед ними постало завдання зробити щось таке, чого в місті досі не було. На одному з варіантів ми зупинилися: де має бути поле зі штучним покриттям, столи для настільного тенісу, вуличні тренажери, велопарковки, велодоріжки. Власне, парк став тим осердям, від якого ми відштовхувалися далі, проектуючи мікрорайон. І коли у нас вималювався досить гарний проект, постало питання його назви. Жартуючи, що у Тернополі є «Канада», «Новий Світ», вирішили назвати «Беверлі-Хіллз». Так і з’явилася така назва, яка, думаю, приживеться у тернополян.

— На якому етапі нині реалізація цього проекту?

— Фактично ми виношуємо його вже рік. Задум з’явився ще у серпні 2016-го, але довелося погоджувати нюанси з документами. «Креатор-Буд» будує лише у межах чинного законодавства, згідно з відповідними нормами, тому ми не могли завчасу розпочати якісь будівельні роботи, оскільки за документами ця земля у минулому мала інше цільове призначення — промислове.

Нині уже розроблена концепція проекту. Ми отримали дозвіл на підготовчі роботи, маємо містобудівні умови та обмеження, тож сьогодні можемо розпочати підготовку до зведення першого будинку. Власне, він уже заанонсований, зроблено комп’ютерні зображення фасаду. Залежно від того, який буде попит на житло у цьому мікрорайоні, будемо будувати далі, але попередньо плануємо вже цього року розпочати будівництво чотирьох будинків.

— А що буде входити у весь мікрорайон?

— Комплекс «Беверлі-Хіллз» буде складатися з парку площею півтора гектара, довкола якого розміщені житлові будинки та споруди соціальної інфраструктури. Оскільки «Креатор-Буд» — одна з фірм, які є соціально відповідальними, ми повинні збудувати на території цього мікрорайону дитячий садочок. Попередньо є також задум спорудження церкви. На цій території колись були два величезних торгових склади для зберігання цукру, які ми тепер реконструюємо під торгові центри. Ну і, звісно, житлові будинки — всього їх попередньо заплановано 26. У нас буде комбінована забудова: перший будинок — 10 поверхів, в основному ж — 9-поверхові будинки.

— Самі квартири в будинках чимось відрізняються, ніж, скажімо, 5-10 років тому? На яке житло нині є попит?

— Так, ринок диктує свої правила й умови, на які забудовники повинні приставати. Якщо порівнювати десять років тому і нині, то попит, звісно, інший. Скажімо, колись охоче купували просторе житло, великі квартири, нині ж 4-кімнатних квартир взагалі немає. Зате люди хочуть просторі кухні — не менше 11-12 кв. м. Найбільш популярні однокімнатні квартири загальною площею в середньому від 38 кв. м та двокімнатні у середньому загальною площею 60 кв. м.

— Чи запланована у новому мікрорайоні школа?

— До мікрорайону буде три заїзди. Якщо їхати з боку Тернополя, то навпроти першого заїзду саме через дорогу розташована Тернопільська ЗОШ №8. Нині вона в місті недоукомплектована, то будувати нову школу немає потреби. При розробці детального плану всі ці речі обов’язково враховуються.

— Все ж ця частина міста не дуже популярна… Чи будуть тернополяни там охоче купувати житло?

— Зрозуміло, що ця частина міста не буде такою популярною, як центральна чи, скажімо, мікрорайон «Дружба». Втім, мені здається, це лише суб’єктивне сприйняття й упереджена думка. Адже, скажімо, щоб проїхати від цукрового заводу до центру міста, займає всього 7 хвилин. Тому наше завдання — змінити у тернополян таке сприйняття, створити мікрорайон  з максимально насиченою інфраструктурою. Ну і, звісно, там буде найнижча ціна: нині за пайової участі квадратний метр житла вартує 10 300 грн., а при 100% оплаті — 9 800 грн. Досі «Креатор-Буд» ніколи не продавав житло за такими низькими цінами, наразі це найнижча ціна.

— Люди вже цікавляться?

— Найближчим часом ми плануємо відкрити відділ продажу безпосередньо на об’єкті, щоб люди могли прийти, подивитися, на якому етапі будівництво, побачити цей мікрорайон, його межі і масштаби, як кажуть, наживо. Нині в нашому офісі на Листопадовій, 1 можна ознайомитися з передпроектною пропозицією. Так, люди цікавляться.

Пропонуємо пайову участь. Є можливість розтермінувати її до року часу з першим внеском 30%. При 100% оплаті житло буде дешевше, ніж при пайовій участі, але пайова, звісно, дешевша, ніж готова здана квартира. Нині однокімнатна квартира у пайовій участі буде приблизно коштувати 14 тисяч доларів. У неї входять вхідні двері, вікна, всі стяжки, штукатурки, електропроводка і, зрозуміло, ремонти в під’їздах, ліфти. Людині потрібно зробити лише індивідуальне опалення і ремонт.

— Який термін завершення усього мікрорайону?

— Тут слід розділити зведення самого будинку та облаштування благоустрою довкола нього й здачу його в експлуатацію з отриманням документів. Як правило, левову частку займають земляні роботи перед будівництвом, після цього йде саме зведення будинку. В середньому ж ми будуємо півтора поверха у місяць. Отже, зведення коробки будинку займає десь дев’ять місяців, але досить багато часу потрібно на проведення мереж, благоустрій і ремонтні роботи — фасадні та внутрішні. У середньому потрібно півтора року на будинок. Плани ж у нас амбітні і ми плануємо завершити мікрорайон «Беверлі-Хіллз» десь через 5-7 років.

— Тобто у 2025-ому?

— Орієнтовно.

— У кожної будівельної фірми є свій «почерк». Будинки «Креатор-Буду» завжди можна вирізнити з-поміж інших у Тернополі. Чи у цьому проекті також буде помітний такий «почерк» і, з іншого боку, чи буде в нього якась особливість?

— Кожна будівельна фірма працює з певними архітекторами, а кожен архітектор має свій «почерк». Даний мікрорайон розробляв Ігор Романович Гордій, він є також автором «Варшавського» мікрорайону. Тож зрозуміло, що фасади будинків будуть дещо схожі. А вирізнятися «Беверлі-Хіллз» передусім буде сквер-парком, тому що його розробляли молоді архітектори, а ці люди мають трошки інше бачення, аніж архітектори старшого покоління. Переконаний, що вдасться зробити парк таким, як ми його запроектували.

— Назвіть п’ять причин, які б переконали людей придбати собі житло від «Креатор-Буду» у мікрорайоні «Беверлі Хіллз».

— Насамперед треба сказати, що «Креатор-Буд» на ринку будівництва у Тернополі понад 10 років, тобто люди можуть не хвилюватися за вкладені кошти у пайову участь, житло буде 100% зведене і введене в експлуатацію. По-друге, ми будуємо тільки за нормами: дотримуємося умов інсоляції, теплоізоляції, наші будинки енергоефективні. По-третє, слід відзначити те, що будинки наші здаються вчасно. Досі у нас не було жодних судових позовів чи інших моментів, коли б люди мали претензії до нашої будівельної фірми. По-четверте, це низька ціна, можливість заощадити, вкласти зекономлені кошти в ремонт і перейти відразу жити. По-п’яте, тут хороша транспортна розв’язка, оскільки є тролейбусна лінія, маршрутки — це ж місто Тернопіль! За кілька років тут постане сучасний красивий затишний мікрорайон, який більше ніхто не називатиме промисловою зоною. Обіцяємо!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Сьогодні, 17 травня, на 60 році життя передчасно пішла у засвіти старша секретарка Тернопільського міськрайонного суду Ольга Козачок....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:34


Родина Інеси Сакалюк з Тернопільщини зберігає як реліквію чорні борщівські вишиванки своїх предків...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:51


Раптово обірвалося життя студентки факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Оксани Олійник...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:02


Подружжя Ірина та Віталій Юзюки із Великодедеркальської громади Кременецького району, що на Тернопільщині, взяли на виховання двох діток - 12-річну дівчинку і 14-річного хлопчика...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


«Контінентал Фармерз Груп» закінчила посадку картоплі та завершила посів ярих культур на своїх полях...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:02



Теми дня
17 Травня
15 Травня
14 Травня
13 Травня